Za około miesiąc, we wszystkich szkołach w gminie Dobra, rozbrzmi pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Będzie to szczególny rok dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły podstawowej w Mierzynie, którzy od września przeniosą się do nowoczesnego kompleksu szkolnego przy ulicy Kolorowej w Mierzynie.

Tym co najlepiej charakteryzuje nową szkołę jest duża przestrzeń, dzięki której młodzi mieszkańcy Mierzyna i okolicznych miejscowości, będą mogli pobierać naukę w komfortowych i przyjaznych warunkach.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/korytarze

 

Każda z sal lekcyjnych została przeszklona w dużej części i wyposażona w wygodne ławki. Co ciekawe, przy salach dodatkowo znajdują się specjalne pomieszczenia na książki, dzienniki i pomoce dydaktyczne. Odmienną budowę mają klasy, w których dzieci uczyć się będą języków obcych i informatyki.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/klasy

 

Dla uczniów przygotowane zostały świetlica i czytelnia, w których będą mogli spędzać wolny czas w trakcie lekcji i po ich zakończeniu. W nowym budynku znajdują się również sale, w których uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania. Co ważne, każdy uczeń szkoły otrzyma szafkę na ubrania, książki i zeszyty,

W ostatnim czasie wyposażone zostały również pokoje dla nauczycieli, gabinety dyrekcji oraz szkolny sekretariat. W szkole znajdują się również gabinet dla pielęgniarki, archiwum na szkolne dokumenty oraz przestronna stołówka.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/inne

 

W kompleksie szkolnym znajduje się nowoczesna sala sportowa z trybunami na kilkaset osób, przy projektowaniu której zadbano o wygodne szatnie, natryski i pokoje dla nauczycieli wychowania fizycznego. Na terenie przed szkołą pojawiły się również boiska, bieżnie, a także nasadzenia zieleni i parking na kilkadziesiąt aut.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/sala