W poniedziałek 16 grudnia 2013 r., odbyło się uroczyste otwarcie schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele czterech gmin, które sfinansowały inwestycję.

Wszystkich gości przybyłych na uroczystość, w tym m.in. Burmistrza Polic Władysława Diakuna, Burmistrza Nowego Warpna Władysława Kiragę oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzatę Schwarz przywitała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Sekretarz Rozalia Adamska oraz Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch.
Po krótkich przemówieniach, dokładnie o godz. 12:13 przedstawiciele czterech gmin przecięli wstęgę, a proboszcz parafii w Dobrej poświęcił schronisko oraz przywiezione dary dla zwierząt, które były zbierane we wszystkich gminach.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/schronisko-otwarcie/1

Następnie, goście uroczystości zaproszeni zostali do budynku schroniska, gdzie mogli zapoznać się z prezentacją na temat realizacji budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała podziękowania przedstawicielom gmin, które brały udział w realizacji tego projektu, a także wykonawcy prac, Panu Waldemarowi Kapelli. Podczas otwarcia obecny był także laureat konkursu na projekt logo schroniska - Krzysztof Drzazga z Mierzyna, który otrzymał nagrodę w postaci tabletu oraz wielkie słowa uznania.
Zgromadzonym gościom przedstawiona została również Dyrektor Schroniska Pani Katarzyna Hermanowicz, a także cały personel, który dbać będzie o zwierzęta przebywające w schronisku.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/schronisko-otwarcie/2

Przypomnijmy, że budowa schroniska dla zwierząt w Dobrej rozpoczęła się 14 marca 2012 roku. Powierzchnia zabudowy schroniska wynosi 2000 metrów kwadratowych. Obiekt mieści się z dala od zabudowy mieszkalnej, usytuowany jest w samym sercu lasu. Dojazd do schroniska prowadzi z przygranicznej drogi powiatowej prowadzącej z Lubieszyna do miejscowości Buk. Schronisko przygotowane jest na 105 psów i kotów.

Do schroniska w Dobrej będą trafiać zwierzęta z terenu czterech gmin: Dobra, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2013/schronisko-otwarcie/3

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra
tel. +48 508 222 247

Gabinet Weterynaryjny czynny jest codziennie w godzinach 8:00 - 16:00

Więcej informacji na temat otwarcia schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej, znaleźć można na stronie www.gminadobra24.pl