W sobotę 13 Lipca 2019 w Łęgach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką i LZS "Sokoły" Łęgi. W imprezie uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy wraz z dziećmi.Program przewidywał prezentację i degustację oryginalnych dań i wypieków, przygotowanych przez łęgowskie gospodynie, a żeby nieco podkręcić emocje, rzecz cała miała formę konkursu z nagrodami. Na konkursowym stole znalazły się między innymi: zupa gulaszowa, liczne sałatki, wędzonki z dziczyzny, a na deser tort i przeróżne ciasta. Wszystko było pyszne, komisja oceniająca dania i ciasta, miała naprawdę trudne zadanie. Tym niemniej, przyznała po trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Wyróżnione kuchmistrzynie otrzymały nagrody (gratulujemy!). Po ceremonii wyłonienia zwycięzców, nastąpiło wspólne kosztowanie smakowitości. Palce lizać!

Kolejnym punktem programu były atrakcje i zabawy dla dzieci. Mali łęgowianie chętnie prezentowali swoje talenty taneczne na zaimprowizowanej scenie. Pięknie zaprezentowała się nam Oliwia i Nadia  oraz jedyny w tej kategorii mały mężczyzna - Kacper. Brawo! Uczestnicy pikniku podziękowali im za występy gromkimi brawami.

Spośród wielu gier, dzieciom najbardziej podobała się ta, polegająca na przebijaniu balonów z niespodzianką. W każdym z nich był numer, do którego przypisana została nagroda. Nie było przegranych, tak, więc dzieci, rodzice i dziadkowie ustawiali się w kolejce, aby zdobyć miły upominek.

Pogoda dopisała, było dużo radości - Piknik Rodzinny w Łęgach należy uznać za bardzo udany. Do zobaczenia za rok!

Sołtys Łęg

Jan Skrzypczak

 

  • DSC01819
  • DSC01851
  • DSC01864
  • DSC01888
  • DSC01899
  • DSC01912