W dniu 10.03.2020r. planowane jest wykonanie nakładki asfaltowej na prawej (z kierunku Głębokie) części odcinka (od cmentarza do nowego ronda) ul. Lipowej w Wołczkowie. W związku z tym zostanie wprowadzony na całym tym odcinku ruch wahadłowy. Następnie od dnia 11.03.2020r. do 20.03.2020r. będą prowadzone prace związane z przygotowaniem podbudowy, wbudowaniem krawężników i ułożenia masy asfaltowej na lewej części tego odcinka drogi. Wówczas ruch wahadłowy będzie się odbywał po pasie z ułożoną masą asfaltową. W związku ze znacznymi utrudnieniami w ruchu uprasza się kierowców o odpowiednie dostosowanie czasu wyjazdu, stosowanie się do sygnalizacji sterującej ruchem oraz wybieranie alternatywnych dróg przejazdu. Z analizy funkcjonowania czasowej organizacji ruchu wynika, że bardzo częstymi przypadkami jest wjeżdżanie samochodów na czerwonym świetle. Takie postępowanie kierowców skutkuje blokowaniem przejazdu pojazdów w przeciwnym kierunku ruchu i w rezultacie prowadzi do zwiększania się korków w obu kierunkach jazdy a niejednokrotnie do blokowania przejazdu.

Jednocześnie ponownie przypominamy o alternatywnych możliwościach ominięcia, przez samochody osobowe, rejon prowadzonych prac korzystając z objazdów w kierunkach Wołczkowo-Bezrzecze:

- od strony Bezrzecza od ulicy Górnej poprzez ulicę Szkolną i ulicę Zielona w Redlicy do ulicy Szczecińskiej w Dobrej.

- od strony Bezrzecza od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową, Siewną, Piaskową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej.

- od strony Bezrzecza od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej.

Za trwające uciążliwości mieszkańców przepraszamy.

Objazd - Opcja 1 - pobierz (pdf)

Objazd - Opcja 2 i 3 - pobierz (pdf)