Zakończono prace przy budowie Przedszkola Publicznego nr 1 w Mierzynie. Gmina Dobra rozpoczęła już odbiór inwestycji. Kompleks przedszkolny zlokalizowany jest obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. W nowoczesnym budynku znajdują się m.in.: 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. 


Budynek musi przejść jeszcze odbiory Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Policach. Następnie zostanie złożony wniosek o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Policach. Przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie organ nadzoru budowlanego przeprowadzi obowiązkową kontrolę budowy. Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie po jej uprawomocnieniu pozwoli na korzystanie z nowego przedszkola. Otwarcie placówki dla 225 dzieci planowane jest na początku września.

"Z radością czekamy na dzień 1. września czyli moment, kiedy nasze pociechy zagoszczą w nowym, pięknym i kolorowym budynku przedszkola" - Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.