W dniu 10 kwietnia 2022 roku odbył się 2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem, który został zorganizowany na terenie Gminy Dobra przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W ramach wydarzenia odbyła się jazda indywidualna na czas oraz wspólny przejazd po pograniczu polsko – niemieckim. Na zawody przybyli miłośnicy amatorskiego ścigania się ze Szczecina oraz Gminy Dobra.

Zawodnicy rywalizowali w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 17 kilometrów pomiędzy miejscowościami Buk i Stolec. Wśród pań wygrała Beata Skokowska, a wśród panów wygrał Mariusz Migała. Po zawodach odbył się poczęstunek oraz wspólne pieczenia kiełbasek, a następnie uczestnicy rajdu wyruszyli na 30-kilometrowy przejazd po pograniczu polsko – niemieckim.

Wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus dziękuję za przybycie na zawody oraz rajd miłośnikom amatorskiego ścigania się i turystyki rowerowej ze Szczecina oraz Gminy Dobra. Organizatorzy dziękują również Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrej za udostępnienie świetlicy i placu w Buku, gdzie zostały zorganizowane start i meta zawodów. Pamiątkowe statuetki dla zwycięzców zawodów wyprodukowała i ufundowała firma Grawerowanie3D.pl.  Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet.

„Rywalizacja sportowa sprawia, że zawsze motywuje do bycia szybszym, mocniejszym. Organizując takie zawody liczymy, że zachęcimy uczestników do uprawiania kolarstwa” – powiedział Wojtek Marciniak, pomysłodawca zawodów oraz wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

„Bardzo się cieszę, że tegoroczna edycja Wielkanocnego Szosowego Rajdu Rowerowego z Gryfusem została zorganizowana na terenie Gminy Dobra, w której mam przyjemność mieszkać. Cieszę się, że wśród uczestników zawodów nie zabrakło mieszkańców naszej gminy” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.