Wójt Gminy Dobra serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla Mieszkańców w ramach Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 22 lipca 2021 r. w godz. 18:30- 20:00 w Klubie w Dobrej przy ul. Granicznej 31, w trakcie którego będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadami realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

Kierownik Wydziału ds. Ochrony Środowiska 

Andrzej Miluch

GMINNY PUNKT

KONSULTACYJNO -INFORMACYJNY PROGRAMU

„CZYSTE POWIETRZE”

 

Urząd Gminy Dobra Wydział ds. Ochrony Środowiska  ul. Graniczna 31, 72- 003 Dobra

tel. 91 311 23 06, adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wfos.szczecin.pl/czyste-powietrze/aktualnosci/

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu  wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu.

„Czyste powietrze” to program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

www.czystepowietrze.gov.pl