2 października b.r., na stronie Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie", ukazał się artykuł pani Elżbiety Bruskiej poświęcony Elizabeth von Arnim. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Artykuł dostępny pod adresem: http://www.dziennikarze.szczecin.pl/strona-glowna/wiadomosci-region/458-jedyne-takie-pomniki-w-swiecie-elizabeth-von-arnim-z-rzedzin

29 września, w roku 150 urodzin Elizabeth von Arnim oraz 120 rocznicy otwarcia przez nią szkoły w Rzędzinach, odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika autorstwa znakomitego artysty, malarza i rzeźbiarza, Bohdana Ronina-Walknowskiego. Specjalnym gościem uroczystości była Elżbieta Bruska, dziennikarka Kuriera Szczecińskiego oraz tłumaczka trzech powieści pisarki. Ostatnia z przetłumaczonych pozycji pt.: „Wszystkie psy mojego życia”, ukaże się jeszcze w tym roku.

31 sierpnia 2016r. minęło 150 lat od od urodzin pisarki Elizabeth von Arnim. Władze Gminy Dobra wraz z mieszkańcami Buku uczciły rocznicę urodzin składając kwiaty pod pomnikiem pisarki ustawionym w Buku.

Gmina Dobra od trzech lat przywołuje pamięć Elizabeth von Arnim organizując „Festiwal Róż” oraz prowadząc „różane projekty” inspirowane twórczością hrabiny. 

W kwietniu 2015 roku w Buku, pośród różanych rabat, został postawiony jedyny w świecie pomnik Elizabeth von Arnim, a wkrótce, w roku jej 150 urodzin, zostanie odsłonięty drugi pomnik upamiętniający znaną hrabinę.     

Własnie z okazji 150 rocznicy urodzin znakomitej pisarki i ogrodniczki, Elżbieta Bruska, tłumaczka i wielbicielka twórczości rzędzińskiej hrabiny, przygotowała artykuł, który ukazał się w magazynowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego 26 sierpnia b. r. 

„Rocznicowe obchody w świecie Róża dla Elizabeth” 

 

"Tam gdzie żyje się ciekawie" - artykuł w Kurierze Szczecińskim z dnia 30.06.2016 r.

 

W poniedziałek 20 czerwca w Urzędzie Gminy Dobra odbyło się spotkanie poświęcone działaniom Gminy związanym z twórczością Elizabeth von Arnim. 

Spotkanie zostało zainicjowane przez Kerstin Hildebrandt z Deutschlandradio Kultur, która zafascynowana twórczością hrabiny z Rzędzin, postanowiła przygotować reportaż poświecony jej historii. 

Źródło: Serwis Głosu Szczecińskiego - www.gs24.pl, 20.06.2016 r.