Zapraszamy do przeczytania artykułu Mai Felińskiej dla Forum Kwiatowego - portalu polskich florystów na temat Festiwalu Róż 2017.

http://www.forumkwiatowe.pl/dobra-w-kwiatach/

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z V Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż, który odbył się

11 czerwca 2017 r. w Dobrej.

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa, w imieniu swoim i Burmistrza Gminy Blankensee Stefana Müllera, na V Polsko – Niemiecki Festiwal Róż, finansowany w ramach projektu nr FMP-0051-17.

Tegoroczna impreza rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 12.30 na boisku przy ulicy Sportowej 7 w Dobrej.

W tym roku zostały zaplanowane liczne wystawy, warsztaty i atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu upamiętniającym postać hrabiny Elizabeth von Arnim i przybycie w strojach kwiatowych bądź stylizowanych na koniec XIX wieku.

Serdecznie zapraszamy.

 

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Wójt Gminy Blankensee

11 czerwca 2017 r. podczas Festiwalu Róż odbędą się wybory Królowej Róż i Różanej Królewny. Zapraszamy serdecznie do przygotowania stroju i udziału w zabawie.

Regulamin konkursu o tytuł Królowej Róż >> pobierz (doc)

Regulamin konkursu o tytuł Różanej Królewny >> pobierz (doc)

Przyznacie Państwo, że mało kto potrafi tak poetycko zachwycać się pięknem królowej kwiatów, jak robiła to Elizabeth von Arnim. Mamy nadzieję, że V Polsko – Niemiecki Festiwal Róż organizowany przez Gminę Dobra w partnerstwie z Gminą Blankensse, równie poetycko zainspiruje jego uczestników do kontemplacji piękna otaczającej przyrody, poszukiwań literackich i artystycznych.

Tegoroczna, piąta już edycja Festiwalu Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka, zostanie zorganizowana już 11 czerwca.