Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznego Festiwalu Róż w Dobrej.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z festiwalu.

17 czerwca 2018 r. podczas VI Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż odbędą się wybory Królowej Róż i Różanej Królewny. Zapraszamy serdecznie do przygotowania stroju i udziału w zabawie.

Regulamin konkursu o tytuł Królowej Róż >> pobierz (pdf)

Regulamin konkursu o tytuł Różanej Królewny >> pobierz (pdf)

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa, w imieniu swoim i Burmistrza Gminy Blankensee Stefana Müllera, na VI Polsko – Niemiecki Festiwal Róż, finansowany w ramach projektu nr FMP-0185-18.

Tegoroczna impreza rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 12.30 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sportowej 7 w Dobrej.

W tym roku zostały zaplanowane liczne wystawy, warsztaty i atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu upamiętniającym postać hrabiny Elizabeth von Arnim i przybycie w strojach kwiatowych bądź stylizowanych na koniec XIX wieku.

Serdecznie zapraszamy. 

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Wójt Gminy Blankensee

 

Program „VI Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż”

17 czerwca 2018 roku,

Teren sportowo-rekreacyjny przy ul. Sportowej 7 w Dobrej

 

12.30 – 12.45 Korowód Królowej Róż

12.45-12.55  Oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż” przez Panią Wójt Gminy Dobra oraz Pana Burmistrza Gminy Blankensee, powitanie gości

12.55 - 13.25  Pokazy florystyczne słuchaczy Studiów Podyplomowych Florystyka ZUT Szczecin, pod kierunkiem dr Piotra Salachny

13.25 – 13.45 Koncert „Piękna nasza Polska cała” Koło muzyczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie

13.45 – 13.55  Taniec z szarfami - Klasa III C Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie

13.55 - 14.25  Pokazy florystyczne słuchaczy Studiów Podyplomowych Florystyka ZUT Szczecin, pod kierunkiem dr Piotra Salachny

14.25 – 14.35  Zumba Kids - Mind Power Studio

14.35 – 14.50 Pokaz zespołu cheerleaderek Super Stars z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach pod kierunkiem Anety Smeilis

14.50 – 15.10 Wybór Królowej Róż i Różanej Królewny

15.10 – 15.30 Pokazy florystyczne „Przez ogrody, łąki i lasy” Rafała Staszczyka z kwiaciarni „Plantacja”

15.30 – 15.50 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach ( utwory wokalno-instrumentale, utwory na flażolet, utwory gitarowe, pokazy taneczne )

15.50 – 16.10 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej ( koncert koła wokalnego, utwór na keyboard )

16.10 – 16.20  Ćwiczenia ze sztangami, Mind Power Studio

 16.20 – 16.50 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu ( utwory na flażolet – klasa III D, szantowy koncert koła muzycznego )

16.50 – 17.30 Pokazy florystyczne Rafała Staszczyka z kwiaciarni „Plantacja”

17.30 – 18.00 Koncert zespołu Srebrzyści Akordeoniści;      

 

18.00     Oficjalne zakończenie „Festiwalu Róż” przez Panią Wójt Gminy Dobra i Pana Burmistrza Gminy Blankensee

 

Informujemy, że w programie zamieszczonym na plakatach, a zamieszczonym powyżej nastąpiły drobne zmiany spowodowane brakiem możliwości udziału zespołu Dobrawianki. W czasie zaplanowanym na występ zespołu odbędzie się wybór Królowej Róż i Różanej Królewny.   

 

To jedyny taki Festiwal Róż w świecie, chociaż wszelkich świąt różanych nie brakuje w kraju i za granicą. Ale ten w miejscowości Dobra, położonej kilkanaście kilometrów od Szczecina, jako jedyny w świecie odbywa się pod patronatem angielskiej pisarki Elizabeth von Arnim, którą współczesny świat zaczął odkrywać po kilkudziesięciu latach zapomnienia.

Tegoroczna, szósta już edycja Polsko – Niemieckiego Festiwalu Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka, zostanie zorganizowana 17 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej (ul. Sportowa 7), w godzinach od 12.30 do 18.00. Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się korowodem Królowej Róż.

Podczas Festiwalu będzie można podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów: Maję Felińską (Pracownia Otwarta), Mirę Kwaśniewską (Maciejka), Alinę Sendłak (Rękodzielnia „Dmuchawce”), Łukasza Wierzbińskiego (Pracownia Florystyczna Zielna), Rafała Staszczyka (Kwiaciarnia Plantacja), dr inż. Piotra Salachnę – kierownika Studiów Podyplomowych „Florystyka” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz dr hab. Agnieszkę Krzymińską – kierownika Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawy malarskie i rękodzieła, wziąć udział w 30 warsztatach florystycznych i rękodzielniczych, spróbować regionalnej kuchni oraz kupić ekologiczną żywność i piękne rośliny do ogrodu i na balkony.