Serdecznie zapraszamy mieszkanki gminy Dobra i okolic do udziału w wyborach Królowej Róż i Różanej Królewny, które zostaną przeprowadzone podczas Polsko-Niemieckiego VII Festiwalu Róż w dniu 16 czerwca 2019r. na boisku w Dobrej przy ul. Sportowej 7.

Ocena kandydatek zostanie przeprowadzona wg kryteriów zawartych w poniższych regulaminach.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VII Polsko – Niemiecki Festiwal Róż, finansowany w ramach projektu nr FMP-0248-19. Tegoroczna impreza rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 12.30 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sportowej 7 w Dobrej.

W tym roku zostały zaplanowane liczne wystawy, warsztaty i atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu upamiętniającym postać hrabiny Elizabeth von Arnim i przybycie w strojach kwiatowych bądź stylizowanych na koniec XIX wieku.

 

Serdecznie zapraszamy.

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Burmistrz Gminy Blankensee

Miło nam Państwa poinformować, że Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na realizację kolejnego projektu w ramach FMP Interreg VA Euroregionu Pomerania. VII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka Elizabeth von Arnim, zostanie zorganizowany 16 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej (ul. Sportowa 7), w godzinach od 12.30 do 19.30. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się korowodem Królowej Róż.

Podczas Festiwalu będzie można podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów: Maję Felińską (Pracownia Otwarta), Mirę Kwaśniewską (Maciejka), Alinę Sendłak (Rękodzielnia „Dmuchawce”), Łukasza Krytkowskiego (Zielony Kombinat), Rafała Staszczyka (Kwiaciarnia Plantacja), Petre Konrad (mistrzyni florystyki, Niemcy), dr inż. Piotra Salachnę – kierownika Studiów Podyplomowych „Florystyka” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz dr hab. Agnieszkę Krzymińską – kierownika Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawy malarskie, fotograficzne i rękodzieła, spróbować regionalnej kuchni oraz kupić ekologiczną żywność i piękne rośliny do ogrodu i na balkony.