23 lutego b.r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Pod Srebrną Różą” - Treansgraniczna Akademia III Wieku, finansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, programu Interreg 5A Funduszu Małych Projektów.

Spotkanie zostało poprzedzone zajęciami rehabilitacyjno-ruchowymi, w ramach których seniorzy mogli skorzystać z ćwiczeń z piłkami, z sali doświadczania świata, z mechanicznych masaży i ćwiczeń na siłowni.

Przez prawie 4 miesiące 96 seniorów z gmin Dobra i Blankensee brało udział w zajęciach rehabilitacyjno-ruchowych i warsztatowych organizowanych ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, programu Interreg 5A Funduszu Małych Projektów.

27 stycznia oraz 3 i 10 lutego odbyły się kolejne spotkania organizowane ramach projektu „Pod Srebrną Różą – Transgraniczna Akademia III Wieku”. 8 grup szkoleniowych wzięło udział w warsztatach florystycznych, witrażowych, filcowania oraz z zakresu hortiterapii. Seniorzy aktywnie uczestniczyli również w zajęciach rehabilitacyjno-ruchowych.

Po przerwie świąteczno-noworocznej zostały wznowione warsztaty oraz zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe organizowane ramach projektu „Pod Srebrną Różą – Transgraniczna Akademia III Wieku”.

W dniach 13 i 20 stycznia seniorzy z gmin Dobra i Blankensee aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach na siłowni, w sali doświadczania świata  oraz zajęciach rehabilitacyjnych z wykorzystaniem m.in.: piłek gimnastycznych.

6 polsko-niemieckich grup wzięło też udział w warsztatach z filcowania, witrażu oraz w zajęciach florystycznych.

Efektem pracy warsztatowej były piękne bukiety i kompozycje kwiatowe w ceramice, filcowe kwiaty i etui na telefony oraz witrażowe anioły z motywem srebrnej róży.

16 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku spotkania dla seniorów w ramach projektu „Pod Srebrną Różą – Transgraniczna Akademia III Wieku”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A  Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Jak co tydzień uczestnicy projektu brali udział w zajęciach rehabilitacyjno-ruchowych oraz w warsztatach witrażowych, filcowania i z zakresu hortiterapii. W czasie warsztatów powstały piękne witrażowe anioły i medaliony z kaboszonów, filcowe etui na telefony oraz filcowe kwiaty-brosze.

Fotorelacja z warsztatów z zakresu florystyki, hortiterapii, filcowania i witrażu, które odbyły się w dniach 2 i 9 grudnia w ramach projektu "Pod Srebrną Różą - Transgraniczna Akademia III Wieku.

25 listopada odbyły się kolejne spotkania dla seniorów w ramach projektu „Pod Srebrną Różą – Transgraniczna Akademia III Wieku”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A  Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Polsko-niemiecka grupa mieszkańców gmin Dobra i Blankensee, w ramach czterogodzinnych warsztatów z zakresu florystyki, stworzyła piękne kompozycje w ceramice oraz bukiety w kryzie.

18 listopada zostały zorganizowane kolejne zajęcia w ramach projektu Pod Srebrną Różą – Transgraniczna Akademia III Wieku, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A  Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Tym razem 2 kolejne polsko-niemieckie grupy warsztatowe wzięły udział w zajęciach z zakresu filcowania. W pierwszej części spotkania uczestnicy poznali techniki pracy i obejrzeli przykłady gotowych wyrobów z filcu – torby i bransoletki.

4 listopada rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Pod Srebrną Różą – Transgraniczna Akademia III Wieku, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A  Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Projekt rozpoczął się warsztatami florystycznymi oraz warsztatami z zakresu hortiterapii. Uczestnicy wzięli udział również w zajęciach rehabilitacyjno-ruchowych.

Uczestnicy warsztatów florystycznych podczas zajęć poznali technikę stosowania zielonej gąbki do żywych kwiatów. W ceramicznych, prostokątnych naczyniach wykonali kompozycję w stylu wegetatywnym. Ten styl określa głównie przebieg linii prostopadłych, odzwierciedlających naturalny pokrój roślin.