Zapraszamy gorąco na spotkanie z autorką Anną H. Niemczynow w dniu 7 maja o godz. 18:00 w bibliotece w Mierzynie.

Zdjęcie z wydarzeniaAleż się działo tego dnia! Dopisała nam też pogoda i radosny nastrój uczestników zabawy.

Tak wyglądał finał projektu „Pokoloruj swój świat”, realizowanego ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu „Moje miejsce na Ziemi”, który realizowaliśmy w dniu 24 kwietnia 2022 roku na Mierzyniance w Mierzynie.

Tego dnia światło dzienne ujrzały w całej swojej okazałości wszystkie namalowane w ramach projektu flagi, a było ich ponad pięćdziesiąt sztuk. Można było przejść prawdziwą aleją flag, na których widniały nierzadko prawdziwe arcydzieła. To efekt zmagań dzieci i dorosłych, którzy uczestniczyli w warsztatach we wszystkich placówkach GCKiB na terenie gminy. Swoją drogą gratulujemy talentów.

Nie były to jedyne atrakcje tego dnia towarzyszące zabawie na świeżym powietrzu. Fani baniek mydlanych mogli do woli puszczać je korzystając z dostępnych akcesoriów. Tu również rodziły się niesamowite mydlane kształty, muśnięte promykiem słońca. Wiele dzieci skorzystało również z okazji i za sprawą farb oraz naszych wytrwałych pań zmieniło na chwile swoje oblicze, przeobrażając się w dinozaury, motyle i inne zwierzaki. Kolejka do malowania twarzy przeszła nasze oczekiwania i trwała od pierwszej do ostatniej minuty imprezy.

Plakat zbiórki

Plakat wydarzenia

Plakat zapraszający na spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim

GCKiB informuje o rozpoczęciu naboru dzieci w bezpłatnych zajęciach: ECDL I Lego Spike. Nabór trwa do 24 września. Kontakt: mwardak@gckib.pl

Plakat akcji Spacer po historię w Mierzynie

Plakat z terminami spotkać i okładkami książek autorów

Sessionbook w bibliotece w Mierzynie

Zdjęcie z zajęć sportowych w BezrzeczuW lipcu dzieci uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych w klubie w Bezrzeczu. Brały udział w zajęciach plastycznych, na których wykonały magnesy na lodówkę, żaglówki z kory, segregator na biurko, maski afrykańskie w stylu Picasso, łapacz owadów, woreczki sensoryczne, kredki świecowe w kształcie rybek, krabów i rozgwiazdy. Malowały letnie pejzaże, podwodny świat, kameleona, obrazek z flamingiem, stosując różne techniki plastyczne. Malowały pamiątkowe kubki ceramiczne, a także drewniane deseczki farbą tablicową. Robiły dziwne stworki i proporczyki dla przyjaciela.

Zdjęcie z zajęć w klubie w StolcuWakacje w filii w GCKiB w Stolcu rozpoczęliśmy hucznie i bardzo świadomie, czyli od wizyty operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego linii alarmowej 112.

W pierwszych tygodniach wakacji z zaprzyjaźnionymi już paniami z Fabryki Inspiracji, Magdą i Justyną, z którymi spotkaliśmy się siedem razy, uszyliśmy własnoręcznie :) Gruuube Misie, maskotki do przytulania. Na następnych zajęciach zatopiliśmy się w sekretach i czarach, powstały Sekretniki Harrego Pottera. Podczas kolejnych warsztatów tworzyliśmy Letnie ogrody w doniczkach, podstawki pod telefony lub tablety, majsterkowaliśmy przy pojemnikach na kredki, projektowaliśmy i wykonaliśmy zawieszki na drzwi. Na ostatnich lipcowych zajęciach powstał Exploding Box, czyli wybuchowe pudełko 3D.

Zadbaliśmy również o naszą kondycję pod okiem trenera karate Pana Przemka. Odbyło się aż pięć spotkań, podczas których trener świetnie radził sobie z naszymi rozbrykanymi i mało rozruszanymi po lekcjach on-line dziećmi.

Powstały gipsowe lampiony na podgrzewacze oraz małe doniczki i podstawki na świeczki. Był oczywiście wkład do doniczek w postaci mini kwiatków Kalanchoe.

Zdjęcie Małej Czarownicy i Rudego Grzesia