Czarny pojemnik z napisem "ZMIESZANE"Od 1 lipca 2017r. obowiązuje Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO) obowiązujący na terenie całego kraju. Oznacza to, że od tego czasu odpady komunalne zbierane są w podziale na cztery główne frakcje tj. papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, BIO plus odpady zmieszane (resztki po segregacji).

Odpady zmieszane to grupa śmieci, z której nie odzyska się już surowców wtórnych. Odpady tego typu powinno umieszczać się w pojemniku z napisem „odpady zmieszane” o kolorystyce innej niż kolory zarezerwowane do gromadzenia określonych frakcji odpadów.

Wrzuca się do nich takie rzeczy, jak: resztki kuchenne pochodzenia zwierzęcego, olej po smażeniu, zawartość worków do odkurzaczy, niedopałki papierosów, paragony, zbite naczynia szklane oraz porcelanowe, zużyte pieluchy, artykuły higieniczne (wkładki, zużyte ręczniki i chusteczki), żwirek z kuwety, wystudzony popiół czy odchody zwierząt. Do odpadów zmieszanych zalicza się też styropian opakowaniowy, plastikowe bądź papierowe opakowania zabrudzone tłuszczem lub z resztkami niewykorzystanej żywności, mokry papier, etykiety, które odkleiły się od słoików czy butelek lub pergamin po pieczeniu.

Poniedziałek wywóz bez zmian; wtorek - świeto, brak wywozu odpadów, koleje dni środa - sobota wywóz odpadów przesunięty jest o jeden dzień;

Wykaz ulic, na których będą myte pojemniki na odpady komunalne w dniu 29.04.2022r.

Wykaz ulic, na których będą myte pojemniki na odpady komunalne w dniu 27.04.2022r.

Tabliczka z numerem domu, a w tle budynekWłaściciele nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych lub inne podmioty, które takimi nieruchomościami władają, mają bezwzględny obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Brak oznaczeń budynków bardzo utrudnia pracę firmie odbierającej odpady komunalne. I tak np. pracownicy firmy Jumar nie mogą zlokalizować nieruchomości, do której otrzymali zlecenie podstawienia pojemnika.

Odpowiednie oznakowanie posesji przyczyni się również do usprawnienia i przyspieszenia działań prowadzonych przez służby dbające o nasze bezpieczeństwo (pogotowie, straż pożarna), gdzie czas odgrywa istotną rolę dla ratowania życia i zdrowia.

Kierownik
WGOKiE

W związku ze Świętami Wielkanocnymi odpady komunalne będą odbierane: wtorek (19.04) odbiór wg. harmonogramu poniedziałkowego; środa (20.04) odbiór wg harmonogramu wtorkowego; czwartek (21.04) odbiór wg harmonogramu środowego; piątek (22.04) odbiór wg harmonogramu czwartkowego; sobota (23.04) odbiór wg harmonogramu piątkowego

Wykaz ulic, na których będą myte pojemniki na odpady komunalne w dniu 12.04.2022r.

Wykaz ulic, na których będą myte pojemniki na odpady komunalne w dniu 11.04.2022r.

Brązowy pojemnik na odpady BIOSzanowni Mieszkańcy, przypominamy, że pojemnik na bioodpady powinien być:

1. w kolorze brązowym

2. o pojemności 120

3. z napisem „BIO”.

Spełnienie wszystkich trzech powyższych warunków spowoduje skuteczny odbiór odpadów BIO.

Wykaz ulic, na których będą myte pojemniki na odpady komunalne w dniu 08.04.2022r.

Wykaz ulic, na których będą myte pojemniki na odpady komunalne w dniu 07.04.2022r.