Baner wydarzenia

Zdjęcia z poprzednich edycji Columna Medica Baja PolandŚwiatowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na początku września w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i Dobrej. Rajdowe trasy Columa Medica Baja Poland będą areną zmagań o tytuły Pucharu Świata i Pucharu Europy FIA. Emocji i gwiazd światowego motorsportu na pewno nie zabraknie!

Trzy dni walki, pięć odcinków specjalnych, 500 kilometrów rajdowych zmagań na najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce - znamy pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Columna Medica Baja Poland.

Na niezwykle wymagających trasach jak co roku zobaczymy najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki i pojazdy SSV.

Baja Poland czeka na kibiców

W porównaniu z poprzednim dwoma latami rajd przeszedł poważne zmiany. Można śmiało powiedzieć, że po okresie ograniczeń impreza nie tylko powraca z ofertą dla kibiców, ale jeszcze bardziej się na nich otwiera.

Rajd odbędzie się w sprawdzonej czterodniowej formule. 1 września będzie dniem administracyjnym przeznaczonym dla zawodników w celu dopełnienia przez nich wszystkich formalności związanych z udziałem w zawodach sportowych. Jednak już od piątkowego poranka 2 września na kibiców będzie czekał przedsmak rywalizacji na odcinkach specjalnych. W miejscowości Wołczkowo w Gminie Dobra Szczecińska zostanie rozegrany Odcinek Testowy.

Tego samego dnia przy najbardziej rajdowej ulicy w Szczecinie - ul. Szafera - odbędzie się start honorowy i Odcinek Kwalifikacyjny. W tym miejscu zlokalizowane będzie Miasteczko Rajdowe - to największa zmiana i duże ułatwienie dla kibiców. W położonej tuż obok Netto Arenie Szczecin znajdować się będzie siedziba rajdu.

Z kolei w sobotę 3 września strefa serwisowa zostanie przeniesiona bezpośrednio na teren kultowego dla rajdów terenowych - Poligonu Drawskiego. Tuż obok niego zlokalizowana będzie strefa dla kibiców na słynnym Pasie Ćwiczeń Taktycznych Bucierz, razem ze startem oraz metą najdłuższego i najtrudniejszego odcinka specjalnego w rajdzie.

Niedzielne odcinki specjalne w Gminie Dobra tradycyjnie zakończą trzydniową rywalizację w rajdzie. Te bardzo przyjazne kibicom tereny będą miejscem walki o ostatnie cenne sekundy w imprezie i często potrafią zaskoczyć nieprzewidywalnymi warunkami.

Zdjęcie z poprzednich edycji Baja PolandRajd Wysoka Grzęda Baja Poland odbywa się w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim w dniach 26-29 sierpnia 2021.

Serdecznie zachęcamy do kibicowania na trasie przejazdu.

Skrócony Program Wysoka Grzęda Baja Poland 2021
27 sierpnia - piątek

8.00-20.00 Miasteczko Rajdowe - Lotnisko Szczecin-Dąbie
9.00-15.00 - Odcinek Testowy - Wołczkowo
Od 15.45- Prezentacja zawodników - Szczecin, ul. Szafera
Od 16.00 - Odcinek Kwalifikacyjny “Szczecin” - Szczecin, ul. Szafera

28 sierpnia - sobota
9.00-20.00 Miasteczko Rajdowe - Drawsko Pomorskie ul. Toruńska
8.20 - Odcinek Specjalny “Drawsko Pomorskie” - Poligon Drawsko Pomorskie
14.15 - Odcinek Specjalny “Drawsko Pomorskie” - Poligon Drawsko Pomorskie

29 sierpnia - niedziela
8.00-16.00 Miasteczko Rajdowe - Lotnisko Szczecin-Dąbie
8.50 - Odcinek Specjalny “Lubieszyn-Dobra” - Dobra
9.20 - Odcinek Specjalny “Dobra-Szczecin” - Dobra / Szczecin, ul. Szafera
12.10 - Odcinek Specjalny “Lubieszyn-Dobra” - Dobra
12.40 - Odcinek Specjalny “Dobra-Szczecin” - Dobra / Szczecin, ul. Szafera
14.30 - Ceremonia Mety - Lotnisko Szczecin-Dąbie

Stephane Peterhansel z pilotem Edouardem Boulangerem w Mini All4Racing wygrali rajd Wysoka Grzęda Baja Poland. Przez trzy dni na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na terenach gminy Dobra, Szczecina oraz poligonu w Drawsku Pomorskim setka zawodników i zawodniczek mierzyła się z ponad 400 km podzielonymi na siedem odcinków specjalnych. Uczestnicy musieli zmagać się z kałużami i błotem, umiejętnie prowadzić auta na śliskiej nawierzchni i radzić sobie z awariami.