Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller serdecznie zapraszają „dzikie drużyny” z gmin Dobra, Blankensee, Rothenklempenow, Löckitz do udziału w halowym turnieju piłki nożnej w ramach projektu nr FMP-.0115-17 pn.: Dobra Cup.

 

 

Organizatorzy turnieju:

- Gmina Dobra,

- Gmina Blankensse.

 

Celem turnieju jest:

- popularyzacja piłki nożnej i aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród dzieci z gminy Dobra, Blankensee, Rothenklempenow i Löcknitz.

- umożliwienie rywalizacji sportowej amatorskich drużyn piłkarskich.

 

Miejsce rozgrywek::

- hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, ul. Kolorowa 27

 

Termin rozgrywek:

- 18 listopada 2017 r., godz.: 9.00 – 16.00

 

Drużyny:

- w turnieju może wziąć udział 8 drużyn, 6 polskich i 2 niemieckie, dopuszczalny jest również udział drużyn mieszanych,

- drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników, w tym wymagany jest udział min. 2 dziewczynek,

- liczba zawodników na boisku: 5 + bramkarz (w tym 1 dziewczynka),

- zawodnik może grać tylko w 1 drużynie,

- wszyscy zawodnicy muszą być mieszkańcami w/w gmin.

 

Czas i zasady gry:

Wszystkie mecze są rozgrywane w czasie 2 x 6 minut. Drużyny zostaną rozlosowane do 2-ch grup, w których grać będą systemem „każdy z każdym”. Za zwycięstwo drużyna uzyskuje 3 pkt., remis 1 pkt., porażkę 0 pkt. Gra bez „spalonego”, zmiany zawodników dokonywane są systemem „hokejowym”.

Dwie pierwsze drużyny z obu grup zagrają w półfinale metodą „na krzyż” tj. pierwsza drużyna z pierwszej grupy z drugą drużyną z drugiej grupy oraz druga drużyna z pierwszej grupy z pierwszą drużyną z drugiej grupy. W przypadku równej ilości punktów przez poszczególne zespoły w grupie o kolejności zajmowanych miejsc decydować będą: stosunek bramek oraz bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Zwycięzcy obu spotkań półfinałowych zagrają w finale, a przegrani w meczu o 3-cie miejsce. Ponadto trzecie zespoły z obu grup rozegrają mecz o miejsca 5-6, a ostatnie zespoły z obu grup - mecz o miejsca 7-8.

W przypadku remisu w spotkaniach o poszczególne miejsca w turnieju będą zarządzane rzuty karne (nie będzie dogrywki).

Zawodnicy, którzy otrzymali czerwoną kartkę mogą zostać zdyskwalifikowani w następnych meczach. O wysokości kary (ilość gier) decyduje sędzia spotkania w porozumieniu z Organizatorami. Za wyjątkowo niesportowe zachowanie drużyna lub zawodnicy mogą zostać odsunięci od gry w rozgrywkach.

Zawodnicy mają zapewnione stroje, napoje, posiłki, ubezpieczenie i obsługę medyczną.

 

Obowiązujące stroje i obuwie:

- piłkarskie koszulki, spodenki, getry – zapewnione przez Organizatorów. Bramkarz może grać w dresie sportowym

- buty halowe lub turfy.

 

Warunki uczestnictwa:

- turniej przeznaczony jest dla amatorskich drużyn w wieku 13 lat (rocznik 2004) i młodszych z terenu gmin Dobra, Blankensee, Rothenklempenow i Löcknitz. Wszyscy zawodnicy muszą być mieszkańcami w/w gmin,

- każda drużyna musi posiadać własnego, pełnoletniego opiekuna,

- każdy zawodnik musi posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w turnieju, z informacją o stanie zdrowia oraz legitymację szkolną.

 

Zgłoszenia do turnieju:

- zgłoszeń do turnieju należy dokonać na przygotowanym druku w nieprzekraczalnym terminie od 19 października do 9 listopada 2017 r. drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..,

- karta drużyny musi zawierać nazwę drużyny, imiona, nazwiska i podpisy zawodników, daty urodzenia zawodników, podpis i telefon kontaktowy opiekuna drużyny,

- z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o zakwalifikowaniu do turnieju decyduje spełnienie wszystkich wymagań formalnych oraz kolejność zgłoszeń.

 

Nagrody i wyróżnienia:

Wszystkie drużyny zostaną nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami, oraz nagrodami rzeczowymi.

Przewidziane są także statuetki i nagrody rzeczowe dla najlepszego zawodnika turnieju oraz najlepszego bramkarza.


Postanowienia końcowe:

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów. Wszystkie sprawy sporne rozstrzygają Organizatorzy turnieju. Decyzje Organizatorów są ostateczne. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania zmiany regulaminu w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

 

Pokażcie nam, jak gracie!

Czekamy na Was!

 

Einladung zum Nr. FMP-0015-17 Dobra Cup, das aus den EU-Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung und Staatshaushalt Polens im Rahmen des Fonds für kleine Projekte Interreg V A mitfinanziert wird >> pobierz (doc)

Zgłoszenie do halowego turnieju im. Elizabeth von Arnim DOBRA CUP 2017 (Anmeldung zum Elizabeth-von-Arnim-Fussball-hallenturnier DOBRA CUP 2017) >> pobierz (doc)