W dniach od 18 stycznia do 8 marca 2020r. odbywa się jubileuszowa XXV edycja zimowych turniejów piłki halowej dla dzieci i młodzieży "Chemik Cup im. Rafała Kołackiego". W turnieju bierze udział blisko 1 000 młodych adeptów piłki nożnej, zrzeszonych w ramach "Akademii Piłkarskiej Police" oraz innych zaproszonych klubów piłkarskich z całej Polski i zaprzyjaźnione zespoły z Niemiec. 

W dniu 29 lutego odbył się turniej rocznika 2009 o puchar Wójta Gminy Dobra oraz EDIL.

W ubiegłą sobotę 29.02.2020 r. w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie odbył się już po raz dwunasty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. Pan Bartłomiej Miluch przywitał wszystkich uczestników imprezy życząc dobrej zabawy.  Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn z terenu naszej gminy, które zostały rozlosowane do 2-ch grup. W każdej drużynie na parkiecie musiała grać przynajmniej jedna zawodniczka. Po rozegraniu spotkań eliminacyjnych po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, a trzecie drużyny z obu grup rozegrały mecz o miejsca 5-6.

W dniu 29 lutego 2020 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie przy ul. Kolorowej odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. W turnieju mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy gminy Dobra, a w każdej drużynie musi na boisku występować przynajmniej 1 zawodniczka. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są telefonicznie do dnia 25 lutego pod nr tel. (91) 333-10-38 lub 508 209 119. Dodatkowych informacji o imprezie udziela p. Jerzy Trędowicz (kontakt tel. jak wyżej).

Serdecznie zapraszam do udziału w zawodach.

Wójt Gminy Dobra

W najbliższą sobotę 1.02.2020 r. w Grzepnicy odbędzie się III edycja biegu „Extreme Wolf – Bieg Wilka 2020”. W biegu udział weźmie blisko 400 zawodniczek i zawodników, którzy pobiegną na 2-ch dystansach: 6 km i 12 km. Jak zwykle na trasach biegowych czekać będą różne „niespodzianki”. Pakiety startowe można odbierać w piątek 31.01.2020 r. na statku „Ładoga” w Szczecinie przy ul. Zbożowej (Bulwary) w godz. od 17.00 do 20.00. Biuro zawodów będzie czynne w dniu 1.02.2020 r. w Grzepnicy w godz. od 9.00 do 10.45. Początek biegu przewidziano na godz. 11.00.

Organizatorami tej imprezy są Wójt Gminy Dobra, Stowarzyszenie „Extreme Wolf” oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Serdecznie zapraszam do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

W ubiegły czwartek w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie odbył się po raz szósty finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W turnieju brali udział uczniowie i uczennice gminnych szkół podstawowych, którzy zwyciężyli w zawodach rozgrywanych we własnych szkołach. Wszystkich uczestników imprezy przywitali: Pan Rafał Zahorski - Zastępca Wójta Gminy Dobra, Pani Iwona Kacperska-Kufel – Dyrektor PSP w Mierzynie oraz Pan Andrzej Grochowski-Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Dobrej życząc wszystkim młodym tenisistom zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem turnieju dokonano losowania 32 zawodników i zawodniczek do 4 grup, w których rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”. Do dalszych gier ćwierćfinałowych awansowało po 2-ch najlepszych zawodników z każdej grupy. Kolejną rundą gier były już półfinały, a ich zwycięzcy awansowali do finału. Natomiast przegrani rozegrali spotkania o miejsca 3-4.

W ubiegłą sobotę w sali gimnastycznej PSP w Dobrej odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w taekwon-do. W zawodach udział wzięli młodzi zawodnicy i zawodniczki w wieku od 6 do 16 lat z różnych klubów sportowych z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz gościnnie drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego.

Podkategorie