Plakat wydarzenia

Plakat wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów.

Czekamy na Państwa 21 i 22 maja!
Organizatorzy
Link do spotu radiowego:

 

Plakat wydarzenia

  

Wystawę f/5.6 zorganizowaną przez Leica 6x7 Gallery Warszawa, której kuratorem jest Rafał Łochowski, do polickiego MOK-u sciągnął Tomasz Łój, kierownik Galerii OBOK. Jest to obszerna, przekrojowa retrospektywa, prezentująca całokształt wieloletniej twórczości fotograficznej Bogdana Dziworskiego. Składają się na nią fotografie, z których wiele to niepublikowane dotąd prace, specjalnie wyselekcjonowane spośród rozległego archiwum autora, tworzące czuły i subiektywny dokument polskiego społeczeństwa w drugiej połowie XX w. Warto pamiętać, że to tylko fragment ponad czterdziestoletniego dorobku twórczego dokumentalisty.

 

Bogdan Dziworski – wybitny fotografik, operator, reżyser i scenarzysta filmowy. W 1965 r. ukończył Wydział Operatorski tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej. W 1994 r. otrzymał tytuł doktora, a w 2002 profesora zwyczajnego. W 2014 r. odznaczony złotym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Autor wielu znakomitych filmów dokumentalnych. Jego fotograficzna twórczość to nie tylko fotografia uliczna i reportaż z drugiej połowy XX wieku. To również projekt realizowany konsekwentnie przez dekady, cechujący się ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Zdjęcia Dziworskiego mają znaczenie historyczne i poznawcze. Wiele kadrów z jego fotograficznego zapisu, tworzonego trochę jakby przy okazji, przez lata nie ujrzało światła dziennego. Fotografie Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. To czarno-białe ujęcia, klasyczne w formie i treści wyrazu. Przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi: młodych i starych, ładnych i brzydkich, w pracy i podczas zabawy. 

dokART on Tour to impreza, która odbędzie się w kilku miastach wschodnich Niemiec oraz zachodniej Polski w okresie od kwietnia do maja 2022 roku. Będzie to okazja do zapoznania się z interesującymi filmami dokumentalnymi, animowanymi i fabularnymi z całego świata. ‎‎Zakres tematyczny przeglądu jest bardzo zróżnicowany: od aktualnych komentarzy politycznych przez obrazy portretujące współczesne środowisko pracy, aż po filmy poruszające kwestie tożsamości.‎‎

Po zakończonej projekcji filmów będzie okazja do rozmowy z przedstawicielami zespołu festiwalowego i filmowcami.‎‎

Premiera filmu Pieśń Bielika

Film jest 25-minutową impresją poetycką do muzyki szczecińskiego kompozytora Pawła Kornicza. Mottem jest poszukiwanie dzikiej natury bielika w człowiekuTo odwrócenie tradycyjnej koncepcji postrzegania orła jako symbolu męstwa, odwagi, wierności, czy władczości. Autorzy filmu za pomocą pieśni bielika odkrywają w człowieku zwierzęcą drapieżność, dzikość, instynkt, a także popęd i seksualność. 

Autorem zdjęć jest Bartosz Jurgiewicz, a za animacje odpowiada artystka młodego pokolenia Sylwia Pietrucha. Szczególną rolę w filmie gra malownicza przyroda województwa zachodniopomorskiego: Krzywy Las, Puszcza Bukowa, rozlewiska Doliny Dolnej Odry.

W naturalnych plenerach zobaczymy między innymi członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, chórzystów z Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.

Po seansie zaplanowane jest spotkanie z twórcami, w tym z Lechem Dyblikiem.

Wstęp wolny. 

Zapraszamy gorąco na spotkanie z autorką Anną H. Niemczynow w dniu 7 maja o godz. 18:00 w bibliotece w Mierzynie.

Zdjęcie z wydarzeniaAleż się działo tego dnia! Dopisała nam też pogoda i radosny nastrój uczestników zabawy.

Tak wyglądał finał projektu „Pokoloruj swój świat”, realizowanego ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu „Moje miejsce na Ziemi”, który realizowaliśmy w dniu 24 kwietnia 2022 roku na Mierzyniance w Mierzynie.

Tego dnia światło dzienne ujrzały w całej swojej okazałości wszystkie namalowane w ramach projektu flagi, a było ich ponad pięćdziesiąt sztuk. Można było przejść prawdziwą aleją flag, na których widniały nierzadko prawdziwe arcydzieła. To efekt zmagań dzieci i dorosłych, którzy uczestniczyli w warsztatach we wszystkich placówkach GCKiB na terenie gminy. Swoją drogą gratulujemy talentów.

Nie były to jedyne atrakcje tego dnia towarzyszące zabawie na świeżym powietrzu. Fani baniek mydlanych mogli do woli puszczać je korzystając z dostępnych akcesoriów. Tu również rodziły się niesamowite mydlane kształty, muśnięte promykiem słońca. Wiele dzieci skorzystało również z okazji i za sprawą farb oraz naszych wytrwałych pań zmieniło na chwile swoje oblicze, przeobrażając się w dinozaury, motyle i inne zwierzaki. Kolejka do malowania twarzy przeszła nasze oczekiwania i trwała od pierwszej do ostatniej minuty imprezy.

Plakat zbiórki

Plakat wydarzenia

W weekend 23-24.04. o godz.10:00 rozpoczynają się Familijne Warsztaty Cyrkowo-Teatralne Ale Cyrk w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Rodzice i ich pociechy będą poszerzać swoje twórcze horyzonty biorąc udział w zajęciach opartych na manualnych zabawach inspirowanych sztuką cyrkową.

Plakat wydarzenia

Podkategorie