Wraz z Nowym Rokiem Fundacja Baja Poland we współpracy ze Stowarzyszeniem Auto Klub Szczecin oraz Inspekcją Transportu Drogowego zapraszają na Konkursową Jazdę Samochodową – "Jeździć Bezpiecznie". Impreza odbędzie się 10 stycznia 2016 w Lubieszynie. 

 

Projekt imprezy cyklicznej wszedł w życie wraz z pierwszą rundą, która obyła się w grudniu 2015. Zainteresowanie zawodników i partnerów przerosło oczekiwania organizatorów, tym samym potwierdzono ok.10 rund w roku 2016! Zostanie wyłoniony najlepszy kierowca, który zostanie objęty specjalnym programem szkoleniowym pod kątem sportowym Akademii Bezpiecznej Jazdy Mariusza Podkalickiego. 

Organizatorzy przewidzieli usytuowanie dwóch prób sportowych (3-krotnie jechane). Zostaną one przygotowane na parkingu przy Inspekcji Transportu Drogowego w Lubieszynie. Będa to szybkie i techniczne partie, które wymagają precyzji i płynnej jazdy.

Mariusz Podkalicki, Vice-Prezes Fundacji Baja Poland oraz Dyrektor Akademii Bezpiecznej Jazdy

„Bezpieczna jazda samochodem to ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i stąd właśnie narodził się projekt Jeździć Bezpiecznie. Przygotowując różne warianty prób sportowych każdy z uczestników trenuje swój charakter jazdy w zmiennych warunkach. Głównym założeniem jest propagowanie bezpieczeństwa, dlatego też współpraca jaką rozwijamy od wielu lat z Inspekcją Transportu Drogowego przynosi takie imprezy. To dowód na to, że sport samochodowy w naszym regionie się cały czas rozwija. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy tak wielu chętnych na tego typu imprezy. Będziemy starać się razem z partnerami rozwijać i podnosić poziom. Do zobaczenia na drugiej rundzie już w najbliższy weekend!”

Artur Brosch Dyrektor Generalny Automore Sp. z o.o.  - Główny partner projektu „Jeździć Bezpiecznie”

"W grudniu 2015 roku zdecydowaliśmy się na wsparcie Konkursowej Jazdy Samochodowej "Jeździć Bezpiecznie" organizowanej przez Fundację Baja Poland. Pomysł propagowania doskonalenia techniki jazdy samochodowej przy wykorzystaniu rywalizacji sportowej wydał nam się niezwykle ciekawy stąd nie mieliśmy problemu by przystąpić do tej inicjatywy jako sponsor nagród dla zawodników. Dodatkowo, w celu uatrakcyjnienia imprezy postanowiliśmy zaprezentować cześć produktów na stoisku firmowym obsługiwanym przez naszego lokalnego partnera handlowego firmę Promoto.pl. Opinie na temat grudniowego KJS potwierdziły naszą opinię, iż jest to inicjatywa, która jest potrzebna i wartościowa, a do tego bardzo profesjonalnie przygotowana i prowadzona. Te właśnie opinie przyczyniły się do naszej decyzji o kontynuacji naszej współpracy z organizatorami. Mam nadzieję, że fundowane przez nas nagrody, z jednej strony przyczynią się do podtrzymania atrakcyjności imprezy,  z drugiej zaś pozwolą naszym potencjalnym klientom do zapoznania się z produktami Penrite, marki uchodzącej za legendarną w branży motoryzacyjnej."

Konkurs jazdy samochodem Jeździć Bezpiecznie rozpoczynamy w dniu 10.1.2016 roku o godzinie 10.00 na parkingu przy Inspekcji Transportu Drogowego w Lubieszynie.

 

Otwarcie listy zgłoszeń: 10.1.2016, godzina 9:00

Zamknięcie listy zgłoszeń i odprawa uczestników: 10.1.2016, godzina 10:00

Start pierwszej załogi: 10.1.2016, godzina 10:15

Rozdanie nagród: 10.1.2016, godzina 16:00

Wpisowe: 50 PLN.

Regulamin / Lokalizacja: http://klub.ak.szczecin.pl/