Z uwagi na liczne telefony od mieszkańców gminy Dobra oraz na prośbę partnera - Gminę Blankensee, nabór do projektu p.n. „Ogrody Sztuki Elizabeth” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG V A Euroregionu Pomerania), zostaje przedłużony do 6 kwietnia. Natomiast informacja o wynikach naboru zostanie opublikowana do 11 kwietnia 2018 r. Przypominamy, że do uczestnictwa zapraszamy mieszkańców gmin Dobra i Blankensee, także młodzież i dzieci w wieku szkolnym.

W ramach projektu, każdy z beneficjentów będzie mógł wziąć udział w wykładzie inauguracyjnym p.n.: „Ogrody historyczne z uwzględnieniem ogrodów gmin Dobra i Blankensee”, który poprowadzi znakomita architektka krajobrazu – Pani Małgorzata Haas-Nogal. Wykład zostanie zorganizowany 7 kwietnia w godzinach od 10.00 do 15.00 w Międzygminnym Zakładzie Aktywności w Dobrej, ul. Spełnionych Marzeń 3. W wykładzie będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, które do 6 kwietnia złożą formularze rekrutacyjne do projektu. W ramach spotkania zostanie zorganizowany poczęstunek dla uczestników.

Kolejnym punktem projektu będą zajęcia Garden Fitness, realizowane w prywatnych ogrodach m.in. miejscowości Dobra i Blankensee. Ćwiczenia ruchowe z elementami rehabilitacji, realizowane na świeżym powietrzu, przyczynia się do wzrostu aktywności fizycznej uczestników.

Beneficjenci projektu będą mogli wziąć również udział w jednych warsztatach, które będą organizowane w prywatnych ogrodach po obu stronach granicy.

Uczestnicy będą mieli do wyboru warsztaty:

- "dzika kuchnia" – Kuchnia ogrodowa nie musi być nudna, to nie tylko grill ale też kociołkowanie nad ogniskiem, wędzenie, wykorzystywanie dzikich, niezwykle wartościowych roślin. W ramach warsztatów beneficjenci pod okiem dośwaidczonych kucharzy przygotują zestaw: przekąski, zupę, drugie danie, deser oraz zdrowe napoje. Spotkanie zakończy się ogrodową biesiadą. Wszyscy uczestnicy otrzymają fartuchy z logotypami projektu.

- "ogrodowa biżuteria" – piękne „biżuteria” dla ogrodu w formie poidełka dla ptaków, na piku, z koralikami.

- "instalacje ogrodowe" – w ramach tych warsztatów uczestnicy wykonają obeliski w stylu angielskim  pod róże czy pnącza oraz betonowe donice.

- "kompozycje ogrodowe" – odpowiednio skomponowane warzywa z roślinami ozdobnymi stanowią nie tylko smaczny zakątek ale i piękną ozdobę ogrodu. Kompozycjami warzywno-kwiatowymi w paletach, skrzynkach czy donicach zajmą się uczestnicy warsztatów kompozycje ogrodowe.

- "DIY ogrodowe" – w ramach tych warsztatów beneficjenci wykonają wiosenne podłźniczki do popwieszenia w domu, altance ogrodowej czy na drzewie.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć również udział w dwóch wycieczkach po prywatnych ogrodach gmin Dobra i Blankensee, które zostaną zorganizowane w maju i wrześniu.

Dodatkowo, w ramach projektu, zostanie wydany album „Ogrody gmin Dobra i Blankensee” oraz zostanie ogłoszony konkurs na najpiękniejsze ogrody gmin Dobra i Blankensee.

Zajęcia będą organizowane w okresie od 7 kwietnia do 30 września 2018 r. w prywatnych ogrodach gmin partnerskich.

Organizatorzy zapewniają materiały warsztatowe. Wszystkie prace wykonane w czasie zajęć uczestnicy zabiorą do domów. Podczas warsztatów zostanie też zapewniony catering.

W związku z organizacją „Ogrodów Sztuki Elizabeth” serdecznie zapraszamy mieszkańców gmin Dobra i Blankensee także do składania deklaracji udostępnienia swojego ogrodu dla potrzeb realizacji projektu. Swój ogród można udostępnić na kilka sposobów:

  • jako miejsce organizacji konkretnych warsztatów,
  • jako miejsce do zajęć ruchowych,
  • jako ogród pokazowy w czasie wycieczki ogrodniczej
  • oraz jako ogród do prezentacji w albumie „Ogrody gmin Dobra i Blankensee”.

Oczywiście ogród może zostać wykorzystany w ramach jednej opcji lub w kilku.

Deklaracje należy złożyć na formularzu rekrutacyjnym do projektu.

 

Rekrutacja do „Ogrodów Sztuki Elizabeth” trwa od 12 marca do 6 kwietnia 2018 r.

O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydować spełnienie kryterium dostępu (miejsce zamieszkania - gminy Dobra i Blankensee) oraz kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do udziału całe rodziny.

Listy zakwalifikowanych uczestników zostaną umieszczone na stronie www.dobraszczecinska.pl do 11 kwietnia b.r.

Wypełnione formularze rekrutacyjne prosimy o przesłanie w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo złożenie w Sekretariacie Urzędu Gminy Dobra, z siedzibą w Wołczkowie, przy ulicy Lipowej 51 lub w Dobrej, przy ul. Szczecińskiej 16a, pok. nr 8.

Udział w warsztatach jest bezpłatny !!!

Serdecznie zapraszamy

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Burmistrz Gminy Blankensee

Osoba do kontaktu: Izabela Dryjańska, tel.: 91 311 36 18, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.