W dniu 22 kwietnia 2010 r. na boisku piłkarskim „Orlik 2012” w Dobrej odbył się Turniej Piłki Nożnej  Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dobra, który po raz pierwszy w naszej gminie został przeprowadzony w ramach „Ligi Małych Mistrzów”. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły z terenu naszej gminy, a zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach zwycięzcą Turnieju została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rzędzinach. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły:

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrej
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Mierzynie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Dołujach
Pomimo chłodnej pogody nie brakowało kibiców, którzy gorąco zagrzewali swoich zawodników do zwycięstwa. W turnieju wybrano również najlepszych zawodników w 3 kategoriach :

• najlepszy strzelec, którym został Paweł Potasz z SP Rzędziny,
• najlepszy bramkarz - Jakub Brejdak z SP Bezrzecze,
• najlepszy zawodnik Turnieju – Michał Grasza z SP Dobra.
Organizatorem Turnieju była Pani Wójt Gminy Teresa Dera oraz Restauracja McDonalds z Lubieszyna, której bardzo dziękujemy za pyszny poczęstunek oraz pomoc w organizacji.
Zwycięzca Turnieju będzie reprezentował naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym i mamy nadzieję, że również awansuje do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Trzymamy kciuki.