Tegoroczna, szósta już edycja Polsko – Niemieckiego Festiwalu Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka, zostanie zorganizowana 17 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej (ul. Sportowa 7), w godzinach od 12.30 do 18.00. Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się korowodem Królowej Róż.

Podczas Festiwalu będzie można podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów: Maję Felińską (Pracownia Otwarta), Mirę Kwaśniewską (Maciejka), Alinę Sendłak (Rękodzielnia „Dmuchawce”), Łukasza Wierzbińskiego (Pracownia Florystyczna Zielna), Rafała Staszczyka (Kwiaciarnia Plantacja), dr inż. Piotra Salachnę – kierownika Studiów Podyplomowych „Florystyka” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz dr hab. Agnieszkę Krzymińską – kierownika Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawy malarskie i rękodzieła, wziąć udział w 30 warsztatach florystycznych i rękodzielniczych, spróbować regionalnej kuchni oraz kupić ekologiczną żywność i piękne rośliny do ogrodu i na balkony. 

W ramach Festiwalu odbędzie się promocja książki Elizabeth von Arnim, w tłumaczeniu Elżbiety Bruskiej „Wszystkie psy mojego życia”.

W czasie trwania całej imprezy na scenie prezentować się będą młodzi artyści z Publicznych Szkół Podstawowych gminy Dobra oraz profesjonalne zespoły muzyczne i taneczne. Odbędą się też pokazy florystyczne na scenie oraz wybory Królowej Róż i Różanej Królewny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Gminy Dobra do udziału w VI Polsko – Niemieckim Festiwalu Róż, finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg VA. Zachęcamy do wspólnego przeniesienia się w czasy znanej hrabiny i przybycie w strojach stylizowanych na koniec XIX i początek XX wieku, w strojach kwiatowych, kapeluszach itp.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu pani Izabela Dryjańska, tel.: 91 311 22 81.

 

  • 37--kopia
  • DSC_0023
  • DSC_0567
  • DSC_0700
  • DSC_0783
  • _DSC1735