Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa, w imieniu swoim i Burmistrza Gminy Blankensee Stefana Müllera, na VI Polsko – Niemiecki Festiwal Róż, finansowany w ramach projektu nr FMP-0185-18.

Tegoroczna impreza rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 12.30 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sportowej 7 w Dobrej.

W tym roku zostały zaplanowane liczne wystawy, warsztaty i atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu upamiętniającym postać hrabiny Elizabeth von Arnim i przybycie w strojach kwiatowych bądź stylizowanych na koniec XIX wieku.

Serdecznie zapraszamy. 

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Wójt Gminy Blankensee

 

Program „VI Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż”

17 czerwca 2018 roku,

Teren sportowo-rekreacyjny przy ul. Sportowej 7 w Dobrej

 

12.30 – 12.45 Korowód Królowej Róż

12.45-12.55  Oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż” przez Panią Wójt Gminy Dobra oraz Pana Burmistrza Gminy Blankensee, powitanie gości

12.55 - 13.25  Pokazy florystyczne słuchaczy Studiów Podyplomowych Florystyka ZUT Szczecin, pod kierunkiem dr Piotra Salachny

13.25 – 13.45 Koncert „Piękna nasza Polska cała” Koło muzyczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie

13.45 – 13.55  Taniec z szarfami - Klasa III C Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie

13.55 - 14.25  Pokazy florystyczne słuchaczy Studiów Podyplomowych Florystyka ZUT Szczecin, pod kierunkiem dr Piotra Salachny

14.25 – 14.35  Zumba Kids - Mind Power Studio

14.35 – 14.50 Pokaz zespołu cheerleaderek Super Stars z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach pod kierunkiem Anety Smeilis

14.50 – 15.10 Wybór Królowej Róż i Różanej Królewny

15.10 – 15.30 Pokazy florystyczne „Przez ogrody, łąki i lasy” Rafała Staszczyka z kwiaciarni „Plantacja”

15.30 – 15.50 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach ( utwory wokalno-instrumentale, utwory na flażolet, utwory gitarowe, pokazy taneczne )

15.50 – 16.10 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej ( koncert koła wokalnego, utwór na keyboard )

16.10 – 16.20  Ćwiczenia ze sztangami, Mind Power Studio

 16.20 – 16.50 Występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu ( utwory na flażolet – klasa III D, szantowy koncert koła muzycznego )

16.50 – 17.30 Pokazy florystyczne Rafała Staszczyka z kwiaciarni „Plantacja”

17.30 – 18.00 Koncert zespołu Srebrzyści Akordeoniści;      

 

18.00     Oficjalne zakończenie „Festiwalu Róż” przez Panią Wójt Gminy Dobra i Pana Burmistrza Gminy Blankensee

 

Informujemy, że w programie zamieszczonym na plakatach, a zamieszczonym powyżej nastąpiły drobne zmiany spowodowane brakiem możliwości udziału zespołu Dobrawianki. W czasie zaplanowanym na występ zespołu odbędzie się wybór Królowej Róż i Różanej Królewny.   

 

Wydarzenia towarzyszące:

12.30 – 18.00 

- wystawa florystyczna Mirosławy (Miry) Kwaśniewskiej, Aliny Sendłak, Mai Felińskiej, dr Piotra Salachny, Rafała Staszczyka i Łukasza Wierzbińskiego,
- aranżacje ogrodowe,
- wystawy malarskie Krystyny Murawskiej, Urszuli Rychlińskiej i Günthera Heise
- wystawa „Sztuka w decoupage” Izabeli Podhajnej,
- dmuchany plac zabaw dla dzieci,
- promocja książki „Wszystkie psy mojego życia” Elizabeth von Arnim w tłumaczeniu Elżbiety Bruskiej,
- kiermasz ogrodniczy,
- kiermasz rękodzieła,
- kiermasz ekologicznych wyrobów,
- ciasteczko festiwalowe,
- kuchnia regionalna.

 

Warsztaty:

12.30 – 18.00  wyrobu ekologicznych słodyczy – „Twórcza cytrynka”

13.30 – 14.30  florystyczne – kompozycje w wysokich naczyniach – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka,

                        florystyczne – kompozycje kwiatowe – Maja Felińska, Pracownia Otwarta

                        rękodzielnicze – lampiony z makramy – dr Magdalena Pulwer,

                        rękodzielnicze dla dzieci- kwiatowe kartki – Magdalena Sierguć,

                        rękodzielnicze dla dzieci – kwiatowe pieczątki – Emilia Smoleń i Hanna Wysocka

                        florystyczne – kompozycje w naczyniach – Alina Sendłak Rękodzielnia Dmuchawce

                        florystyczne – kompozycje w płaskim naczyniu – dr Agnieszka Krzymińska Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

                        florystyczne – kwiatowe dekoracje z roślin doniczkowych – Irena Rydlichowska

                        florystyczne – las w słoiku – Łukasz Wierzbiński Pracownia Florystyczna Zielna

15.00 – 16.00  florystyczne – kompozycje w wysokich naczyniach – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka,

                        florystyczne – sielskie wianki – Maja Felińska, Pracownia Otwarta

                        ogrodnicze – ogródek w naczyniu – dr Magdalena Pulwer,

                        rękodzielnicze -  kwiatowe zakładki – Magdalena Sierguć,

                        rękodzielnicze dla dzieci – kolorowe gniotki – Emilia Smoleń i Hanna Wysocka

                        florystyczne – kompozycje w naczyniach – Alina Sendłak Rękodzielnia Dmuchawce

                        florystyczne – kompozycje w płaskim naczyniu – dr Agnieszka Krzymińska Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

                        florystyczne – kwiatowe dekoracje z roślin doniczkowych – Irena Rydlichowska

                        florystyczne – las w słoiku – Łukasz Wierzbiński Pracownia Florystyczna Zielna

16.30 – 17.30  florystyczne – kompozycje w wysokich naczyniach – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka,

                        florystyczne – domowy ogródek – Maja Felińska, Pracownia Otwarta

                        rękodzielnicze – lampiony z makramy – dr Magdalena Pulwer,

                        rękodzielnicze - koralikowa biżuteria – Magdalena Sierguć,

                        rękodzielnicze dla dzieci– naszyjnik z makaronu – Emilia Smoleń i Hanna Wysocka

                        florystyczne – kompozycje w naczyniach – Alina Sendłak Rękodzielnia Dmuchawce

                        florystyczne – kompozycje w płaskim naczyniu – dr Agnieszka Krzymińska Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

                        florystyczne – kwiatowe dekoracje z roślin doniczkowych – Irena Rydlichowska

                        florystyczne – las w słoiku – Łukasz Wierzbiński Pracownia Florystyczna Zielna

 

Projekt FMP-0184-18 p.t.: "VI Polsko-Niemiecki Festiwal Róż" jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”