W ubiegły czwartek 10.01.2019 r. w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie odbył się Finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W imprezie udział wzięli uczniowie i uczennice gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu gminy Dobra, którzy w swoich szkołach rozgrywali wcześniej eliminacje do turnieju finałowego. Wszystkich młodych sportowców oraz kibiców przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra oraz Pan Andrzej Grochowski – Przewodniczący GZ LZS w Dobrej życząc wspaniałych wyników sportowych. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się losowanie do poszczególnych grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze zawodniczki oraz dwóch zawodników z każdej grupy awansowało do ćwierćfinałów. Zwycięzcy tych spotkań awansowali z kolei do półfinałów turnieju, w których wygrani zagrali w wielkim finale, a pokonani w meczu o 3 miejsce.

I tak w kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych Młodzieżową Mistrzynią gminy Dobra została Anna Szczepańska z PSP w Dołujach pokonując w finale 2:0 Aleksandrę Jakubowską (PSP Bezrzecze). Trzecie miejsce wywalczyła Aniela Wysługocka (PSP Dobra) zwyciężając 2:0 Emmę Gryczman (PSP Mierzyn).

W kategorii chłopców ze szkół podstawowych Młodzieżowym Mistrzem gminy Dobra ponownie został Filip Byczak (PSP Mierzyn) po zwycięstwie 2:0 nad Adrianem Miedzianowskim (PSP Mierzyn). Trzecie miejsce zdobył Maksymilian Brzozowski (PSP Dobra), który pokonał 2:0 Oskara Pawłowskiego (PSP Dołuje).