W ubiegłą sobotę 18.05.2019 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbył się już po raz dziesiąty Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „MINIMUNDIAL 2019”. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. W wyniku wcześniejszego losowania każda szkolna drużyna występowała w turnieju jako państwo z rankingu FIFA. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia wszystkich drużyn na boisko oraz przedstawienia poszczególnych zespołów (państw). Wszystkich przybyłych na turniej przywitała Pani Rozalia Adamska – Sekretarz Gminy Dobra, która złożyła jubileuszowe życzenia z okazji 10 edycji imprezy, a zawodniczkom i zawodnikom życzyła miłej zabawy oraz wielu wrażeń sportowych. Jak co roku w turnieju zespoły występowały w kategoriach wiekowych klas III – IV oraz V – VI. W każdej drużynie musiała również grać przynajmniej jedna dziewczynka. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w obu kategoriach i rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów z których zwycięzcy zagrali w finałach, a przegrani w spotkaniach o trzecie miejsce.

A oto końcowe wyniki turnieju:

Kategoria klas III – IV:

W meczu finałowym Belgia (PSP Dobra) pokonała 2:1 Rumunię (PSP Bezrzecze) i został mistrzem turnieju. W meczu o trzecie miejsce Peru (PSP Mierzyn) zwyciężyło 4:0 Austrię (PSP Dołuje).

Kategoria klas V – VI:

Mistrzem turnieju została drużyna Niemiec (PSP Bezrzecze) pokonując 2:0 Peru (PSP Dobra). Trzecie miejsce zajęła Hiszpania (PSP Mierzyn) zwyciężając 2:0 Brazylię (PSP Rzędziny). Piąte miejsce zajęła Walia (PSP Dołuje).

Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne w następujących kategoriach:
Drużyna „fair play”: Austria ( PSP Dołuje) i Walia (PSP Dołuje)
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Tałajkowski Belgia (PSP Dobra) i Patryk Błasiak Walia (PSP Dołuje)
Najlepsza zawodniczka: Natalia Poddubna Belgia (PSP Dobra) i Maja Olszewska Peru (PSP Dobra)

Najlepszy zawodnik i strzelec: Szymon Skupiński Belgia (PSP Dobra) i Patryk Kisiel Brazylia (PSP Rzędziny).
Nagrody drużynowe oraz indywidualne wręczyli Pani Rozalia Adamska – Sekretarz Gminy Dobra, Grzegorz Matlak – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sports Academy” oraz dyrektorzy szkół podstawowych.
Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14.06.2019 r. na stadionie „Pogoni Szczecin” awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.

Organizatorami imprezy byli: Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sports Academy” Szczecin. Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie podczas całej imprezy składamy kierownictwu Restauracji MCDonald’s w Lubieszynie, pracownikom Urzędu Gminy Dobra oraz animatorom z kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Dobrej.