Dnia 28 czerwca odbyły się warsztaty „Lizakowe” w świetlicy wiejskiej w Łęgach. Słodkie zajęcia prowadzone były przez Panie ze Szczecińskiej Manufaktury z Pomysłem Twórcza Cytrynka. Podczas warsztatów każdy mógł stworzyć lizaka według własnej wyobraźni i pomysłu, w ten sposób powstały motylki, misie, jednorożce, emotki oraz wiele innych kolorowych i słodkich lizaków. Jest to już druga wizyta Twórczej Cytrynki w naszej świetlicy. Na kolejne tygodnie wakacji świetlica przygotowała wiele ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Magdalena Siarkowska

Dnia 8 czerwca 2019 roku na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Łęgach odbył się festyn z okazji Dzień Dziecka organizowany przez LZS Sokoły Łęgi oraz Świetlicę Wiejską. Imprezę zorganizowano ze środków budżetu obywatelskiego Gminy Dobra oraz dofinansowania z gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych. Dzieci oglądnęły przedstawienie pt. „Piracka przygoda w Klaunolandii” z udziałem klaunów. Podczas przedstawienia dzieci musiały m.in. nakarmić głodne rekiny, nałowić ryb i ugotować z nich śmiechową zupę J. Odpowiadały na zagadki pirackie, składały wielką mapę Klaunolandii oraz brały udział w konkursach z nagrodami. Po przedstawieniu dzieci miały okazję poszaleć w dmuchanym zamku, strzelać z bezpiecznych łuków oraz porobić wielkie bańki. Wszystkim bardzo się podobała zabawa z chustą animacyjną Falujące Morze. Odbyło się wspólne pasowanie na pirata i każde dziecko otrzymało certyfikat z tej okazji. Każdy z przybyłych nie mógł narzekać na nudę, był to zdecydowanie dzień pełen atrakcji, śmiechu i wspólnej zabawy!

Magdalena Siarkowska

W dniu 19 maja odbył się w Łęgach „Rodzinny turniej piłki siatkowej” organizowany przez LZS Sokoły Łęgi i Świetlicę Wiejską. Jak nazwa wskazuje w rywalizacji udział wzięły rodziny - rodzice z dziećmi. Poszczególne mecze były bardzo zacięte, gracze podchodzili do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Wszyscy za osiągnięte wyniki otrzymali dyplomy i medale, choć wygrana była tu sprawą drugorzędną. Głównym celem imprezy była dobra zabawa i krzewienie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a to udało się w 100 procentach. Pogoda, jak zwykle nam dopisała, uczestnicy turnieju byli zadowoleni i naładowani pozytywną energią. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w turnieju weźmie udział jeszcze więcej rodzin.

Magdalena Siarkowska

14 kwietnia 2019 odbył się marsz Nordic Walking Śladami Żurawia, to już kolejne takie wydarzenie zorganizowane w ramach współpracy Świetlicy Wiejskiej w Łęgach oraz LZS Sokoły Łęgi. Przeszliśmy prawie 10 km. Pogoda dopisała, było miło, ciepło i słonecznie.

Magdalena Siarkowska

Kwietniowy tydzień w świetlicy spędziliśmy głównie na beztroskiej zabawie. Dnia 8 kwietnia wspólnie zbieraliśmy drewno i rozpaliliśmy ognisko na którym upiekliśmy kiełbaski. We wtorek 9 kwietnia upiekliśmy gofry, które w mig znikały z talerzy. Bawiliśmy się w bank, w policjantów i złodziei. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się piłkarzyki, które przysparzały wiele emocji. Chodziliśmy na spacery i świetnie bawiliśmy się na placu zabaw.

Magdalena Siarkowska

Dnia 22 marca 2019r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Zostań młodym odkrywcą świata”. Tym razem zajęliśmy się prawem Pascala i Archimedesa, które związane jest z ciśnieniem. Dzieci wykonały doświadczenie zwane nurkiem Kartezjusza, które pokazało prawo wyporu hydrostatycznego Archimedesa poprzez pokazanie zasady pływania i tonięcia ciał oraz prawo Pascala i znacznie większą ściśliwość gazów niż cieczy. Zajęcia zakończyliśmy smacznym posiłkiem w postaci pizzy.

Magdalena Siarkowska

Pierwszy dzień wiosny okazał się świetną okazją do posprzątania naszej wsi. Pełni zapału podzieliliśmy się na dwie grupy i wspólnie posprzątaliśmy ulicę Na Świdwie, teren za przystankiem oraz ulicę Wschodnią. Na zakończenie po ciężkiej pracy tradycyjnie odbyło się ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Pierwszy dzień wiosny połączony ze sprzątaniem zorganizowała Świetlica Wiejska wraz z LZS Sokoły Łęgi.

Magdalena Siarkowska

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy kreatywnymi warsztatami podczas których do wykonania organizerów na biurko oraz karmników wykorzystaliśmy drewniane patyczki od lodów. Graliśmy w tenisa stołowego, piłkarzyki oraz gry planszowe. W środę wybraliśmy się do parku trampolin gdzie zdrowo spożytkowaliśmy nasze pokłady energii, było dużo śmiechu i świetnej zabawy. W czwartek pojechaliśmy do MK Bowling w Galaxy, gdzie przez dwie godziny ćwiczyliśmy zdrową rywalizację sportową podczas gry w kręgle. Na zakończenie miło spędzonych ferii zorganizowaliśmy ognisko i pieczenie kiełbasek.

Magdalena Siarkowska

Pierwszy tydzień ferii już za nami. W środę 30 stycznia zorganizowaliśmy wspólnie z LZS Sokoły Łęgi mini turniej gry w piłkarzyki. Dzieci podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe, w grupie młodszej pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria natomiast w grupie starszej zwycięzcą został Maciek. W czwartek odbył się dzień puzzli – układaliśmy puzzle a ze starych niepotrzebnych puzzli robiliśmy serduszka oraz ramki na zdjęcia. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy zajęciami kulinarnymi podczas których robiliśmy pyszne gofry oraz piekliśmy słodkie rogaliki.

Magdalena Siarkowska