W dniach od 24 - 27.06.2019 r. w świetlicy w Grzepnicy odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe – sport to zdrowie, przeciwdziałanie uzależnieniom. Pierwszy tydzień wakacji spędziliśmy bardzo aktywnie. W świetlicy bawiliśmy się tworzeniem cukierkowych pinat, balonowych i żelowych gniotków. Dzieci zrobiły piękne kompozycje z szyszek. Codziennie chodziliśmy na łąki, zbieraliśmy zioła - będziemy robić zielnik. Na łąkach widzieliśmy dużo motyli, dlatego zrobiliśmy piękne motylowe witraże. Wiemy już, że zioła są nie tylko piękne ale też bardzo pożyteczne. Wspólnie ugotowaliśmy i zjedliśmy pyszną i zdrową zupę pomidorową, a na deser mieliśmy owoce i galaretkę. Mimo upałów dzieci dużo przebywały na świeżym powietrzu: grały w palanta, tenisa, rozegrały bitwę na balony z wodą, strzelały do piramidy z plastikowych kubeczków. W upalne popołudnie mieliśmy zajęcia w ogrodzie z basenem - potyczki wodne i bitwa na balony z wodą. Dziękujemy za bardzo dynamiczne i urozmaicone zajęcia.

Janina Kapłon

14 czerwca 2019 roku jedenaścioro dzieci wzięło udział w festiwalu nauki w ramach projektu „Zostań młodym odkrywcą świata” zorganizowanym przez Wydział Matematyczno - Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. W auli Uniwersytetu, podczas pięknej uroczystości podsumowującej projekt, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wręczył dzieciom certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Po części oficjalnej dzieci brały udział w ciekawych zajęciach:  bawimy się azotem, przyroda blisko nas, efektowna chemia.

Dnia 08.06.2019r - Wybraliśmy się do Parku Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Przez trzy godziny dzieci z rodzicami świetnie bawiły się w basenach. Harce w wodzie, skoki do wody, solanka, jakuzzi, wodne tunele, górska rzeka wyczerpały uczestników wyjazdu. W drodze powrotnej „cały autobus” spał, oprócz kierowcy oczywiście. Dziękujemy za piękną wycieczkę.

Janina Kapłon

 

27.05.2019r - wszystkie dzieci z Grzepnicy składają swoim Mamom najpiękniejsze życzenia. Byliśmy w lesie po bukiecik konwalii dla naszych Mam, Kochamy Was nasze drogie Mamy.

Janina Kapłon

15.05.2019 - rozpoczęliśmy sezon gry w tenisa na Orliku w Dobrej. W każdą środę i w każdy piątek maja, czerwca i sierpnia grupa ośmiorga dzieci z Grzepnicy będzie uczestniczyć w treningach prowadzonych przez ulubioną trenerkę panią Martę. Dzisiejszy trening dał dzieciom dużo radości i satysfakcji. Dziękujemy organizatorom.

Janina Kapłon

W dniach 1, 2 i 3 maja obchodziliśmy Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia te uczciliśmy odśpiewaniem naszego hymnu - Mazurka Dąbrowskiego i biegiem dla naszej Flagi.

Janina Kapłon

26 - 27.04.2019r - realizacja projektu Uniwersytetu Szczecińskiego „Zostań młodym odkrywcą świata”. Zajęcia prowadził pan doktor Waldemar Staroń. Na zajęciach bawiliśmy się mirażami, złudzeniami optycznymi. Rozwiązywaliśmy łamigłówki logiczne, a na koniec objadaliśmy się pizzą popijając smacznym soczkiem. Dziękujemy za ciekawe zajęcia. 

Janina Kapłon

25.04.2019 r - wyjazd grupy 22 dzieci do Multikina w Szczecinie na film pt. ”Avengers - koniec gry”. Film dostarczył nam dużo emocji: bohaterowie walczyli o swoje wartości, były fantastyczne efekty, a piękna muzyka dopełniała obrazu.               

Janina Kapłon

08.03 - 09.03.2019r - w tych dniach w świetlicy odbyły się zajęcia z fizyki w ramach projektu Uniwersytetu Szczecińskiego „Zostań młodym odkrywcą świata”, prowadzone przez doktora Waldemara Staronia. Tym razem bawiliśmy się światłem. Dowiedzieliśmy się czym jest światło i jakim zjawiskom ulega. Poznaliśmy piękne zjawiska świetlne w przyrodzie: zjawisko tęczy, halo, glorii i zorzy. Zrobiliśmy barwny krążek Newtona – doświadczenie nakładania się barw. Obserwowaliśmy załamanie, rozproszenie i odbicie światła. Robiliśmy ciekawe rysunki, które przekłamywały rzeczywistość wykorzystując złudzenia świetlne. Na koniec zajęć objadaliśmy się pizzą popijając smacznym soczkiem. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Janina Kapłon

14. 03. 2019r - dzisiaj rozegraliśmy mecze w ping-ponga. Nagrodami były pluszaki przyniesione przez jedną z mam - dziękujemy. Gra była emocjonująca, bo wygrany wybierał sobie pluszaka - oczywiście przytulanek wystarczyło dla wszystkich.

Janina Kapłon

28.02.2019 r - Tłusty Czwartek - upiekliśmy furę pysznych faworków, a następnie ze smakiem je zjedliśmy, popijając ciepłą herbatką.

                                            Janina Kapłon