Filia w Rzędzinach zorganizowała wyjście z dziećmi do prywatnej hodowli ptaków ozdobnych. Dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy podziwiać przepięknie ubarwione i rzadko spotykane gatunki ptaków. Pan Franciszek opowiadał na temat hodowli poszczególnych gatunków. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały pytania i licznie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wizyta była niezwykle udana, a uczestnicy zadowoleni z atrakcji.

Po powrocie do klubu odbył się piknik na trawie. Na rozłożonych kocach dzieci delektowały się pysznościami, które ze sobą przyniosły. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zabawy. Bitwa na balony napełnione wodą w tak upalny dzień orzeźwiła uczestników, a konkurs turlania po schodach dużych balonów i wyścig balonów dostarczyły wiele radości i śmiechu.

Zofia Kątnik

„Baw się i buduj” - zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki odbyły się w klubie trzykrotnie. Dzieci bawiły się klockami lego, budowały tory wyścigowe dla mechanicznych robaków oraz samochody z silnikiem, które brały udział w wyścigach. Rywalizacja była zacięta, a frajda niesamowita. Na ostatnich zajęciach wykonywały wesołe miasteczko i tory kulkowe. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i uruchomili swoją wyobraźnię. Wszyscy byli zachwyceni i bardzo zainteresowani warsztatami.

Pracownia u Pana Cezarego – warsztaty w drewnie.

Tym razem na kolejne zajęcia, które odbyły się trzykrotnie udaliśmy się do pracowni pana Cezarego, która mieści się w Rzędzinach. Z przygotowanych wcześniej drewnianych elementów i z pomocą pana Czarka dzieci wykonały następujące prace: ozdobne kwiaty, drewnianego chłopaka cudaka, kolorowe ptaki, portrety na drewnianym krążku. Wyobraźnia uczestników nie miała granic.

Od 27 sierpnia w filii GCKiB w Dołujach rozpoczął się czwarty i ostatni tydzień wakacyjnych warsztatów profilaktycznych dla dzieci. We wtorek uczestnicy po raz ostatni spotkali się z panią Beatą, która poprowadziła zajęcia taneczne, wszyscy pilnie uczyli się kolejnych kroków tańca. Zaraz potem pani Ola zaproponowała na zajęciach kulinarnych słodkie wzmocnienie w postaci gofrów, do których dzieci wybrały sobie ulubione dodatki borówki, truskawki, brzoskwinie, cukier puder oraz dżem co kto lubi najbardziej. W środę na zajęciach cyrkowych poprowadzonych przez panią Magdę dzieci poznały tajniki żonglowania różnymi przedmiotami. Robiły to z wielkim zapałem. Kolejne zajęcia teatralne z panią Kasią przyniosły ciekawe wyzwania. Trzeba było wykazać się pomysłowością i fantazją co udało się świetnie. W czwartek uczestnicy mogli po raz kolejny wykazać się umiejętnościami technicznymi na zajęciach Lego Technik. Trzeba było zbudować według instrukcji robota z klocków lego i go zaprogramować. Na końcu odbyły się emocjonujące wyścigi pojazdów. Piątek był kolejną okazją do pokazania swoich umiejętności na zajęciach cyrkowych, Dzieci uczyły się sztuczki z lewitującym kijkiem i żonglowania plastikowymi talerzykami. Następnie pani Magda z Fabryki Inspiracji przyniosła drewniane elementy, z których trzeba było zbudować samolot a następnie go pomalować. Dziewczynki wybrały kolor różowy i niebieski, a chłopcy brązowy i zielony.

Wioletta Zalepa

Nowy wakacyjny tydzień w Klubie w Wołczkowie poświęcony był ekologii. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się czym jest ochrona środowiska, co to znaczy być ekologicznym. Podczas rozmowy ustalone zostało jak segregować odpady i co zrobić, aby ratować planetę. Potem uczestnicy wysłuchali przygód Eko-Świrka, który uczy jak dbać o Ziemię. Następnie dzieci nauczyły się eko-wiersza i wykonały kwiatka z rolek po papierze. Wybraliśmy się również z wizytą do gospodarstwa ekologicznego, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć hodowlę kur, wysłuchać ciekawych opowieści gospodarza oraz dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała praca na gospodarstwie i jak pracuje się współcześnie.

Od 20 sierpnia w filii GCKiB w Dołujach rozpoczął się trzeci tydzień wakacyjnych warsztatów profilaktycznych dla dzieci. We wtorek uczestnicy spotkali się po raz kolejny z panią Olą na warsztatach kulinarnych na których przygotowali własnoręcznie pierogi z serem na słodko i pikantnie. Pierogi "ruskie" okazały się najsmaczniejsze bo znikły z talerzy bardzo szybko. Następnie pani Magda zrobiła niespodziankę. dzieci przygotowały samodzielnie do zabawy masy sensoryczne. Potrzebowały do tego mąki pszennej, ziemniaczanej, sody, oleju, mydła w płynie i pianki do golenia. Z tych składników powstał piasek sensoryczny, sztuczny śnieg i kule do kąpieli. W środę odbyły się zajęcia plastyczne z panią Basią, podczas których, dzieci wykonały morską ramkę do zdjęć. Ramkę trzeba było samodzielnie pomalować i ozdobić sznureczkiem, siecią rybacką, muszelkami, perełkami oraz cekinami. Kolejne zajęcia teatralne z panią Kasią znów były pełne emocji i śmiechu. Czwartek przyniósł zajęcia plastyczne z panią Halinką. Dzieci wykonały efektowną doniczkę z bukietem papierowych kwiatów, a następnie odbyło się przedstawienie teatralne z panem Przemkiem, który przybliżył młodej publiczności tajniki pracy aktora, a to wszystko przy wspólnej zabawie z muzyką i piosenką. W piątek uczestnicy warsztatów wspólnie z panią Magdą z fabryki Inspiracji przygotowali mydełka w różnych kształtach, kolorach i zapachach. Cały tydzień przyniósł dzieciom nowe wrażenia i nowe umiejętności które, bardzo wszystkim się spodobały.

Wioletta Zalepa

ORLEN Baja Poland odbędzie się w dniach 28 sierpnia – 1 września. Organizatorzy przygotowali siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 515 km. W piątek rywalizację otworzy 7-kilometrowa próba w Szczecinie. Sobota, to dzień ścigania na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie zawodnicy dwukrotnie pokonają oes o długości 225 km. Harmonogram niedzielnego etapu tworzą dwa odcinki, także przejeżdżane dwa razy. Pierwszy z nich to Krzekowo (18,39 km) oraz zlokalizowany w Gminie Dobra oraz Lubieszyn (10,5 km).

Program ORLEN Baja Poland 2019

Trasa: 843,95 km w tym 7 odcinków specjalnych o długości 514,86 km

Piątek, 30 sierpnia

16:30: ceremonia startu, wyspa Łasztownia, Szczecin
18:15: OS-1 – Szczecin, 7,08 km
19:15: serwis A, wyspa Łasztownia, Szczecin
19:45: park maszyn, wyspa Łasztownia, Szczecin

Sobota, 31 sierpnia

08:25: OS-2 – Drawsko Pomorskie, 225 km
11:50: serwis B, Drawsko Pomorskie
14:00: OS-3 – Drawsko Pomorskie, 225 km
17:25: serwis C, Drawsko Pomorskie
20:10: park maszyn, wyspa Łasztownia, Szczecin

Niedziela, 1 września

08:30: OS-4 – Krzekowo, 18,39 km
09:25: OS-5 – Lubieszyn, 10,50 km
10:30: serwis D, wyspa Łasztownia, Szczecin
12:30: OS-6 – Krzekowo, 18,39 km
13:25: OS-7 – Lubieszyn, 10,50 km
14:30: ceremonia mety rajdu, wyspa Łasztownia, Szczecin

Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty ceramiczne.

Program warsztatów obejmuje:

– poznanie podstawowych technik i metod formowania i modelowania gliny

– poznanie różnorodnych technik dekoracyjnych

– naukę szkliwienia

Warsztaty odbywają się od 26.08 do 30.08.2019 r.

godz. 11:00 – 13:00

Wstęp bezpłatny

Zapisy w recepcji MOK Police

Zapraszamy!

W dniach 16-18 sierpnia 2019r. na boisku w Wołczkowie odbyła się pierwsza edycja turnieju WB Cup. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Wołczkowo - Bezrzecze.  W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym jedna z Niemiec. 

Od 6 sierpnia w filii GCKiB w Dołujach rozpoczął się drugi tydzień wakacyjnych warsztatów profilaktycznych dla dzieci. We wtorek uczestnicy spotkali się ponownie z panią Beatą na warsztatach tanecznych. Tym razem zajęcia polegały na rywalizacji między chłopcami, a dziewczynkami, by jak najlepiej wykonać układ taneczny, płeć piękna okazała się trochę lepsza, ale tylko trochę. Następnie pani Magda po raz kolejny poprowadziła gry i zabawy terapeutyczne, które przyniosły wiele radości i śmiechu. W środę dzieci na zajęciach kulinarnych dowiedziały się jak zachować smaki i witaminy lata. Po wspólnej pracy powstał dżem truskawkowy i kiszone ogóreczki, przetwory zamknięte w słoiczkach przyozdobionych własnoręcznie. Następne zajęcia teatralne z panią Kasią były po raz kolejny pełne emocji, ale też śmiechu było co nie miara.

„Fabryka inspiracji” „SPA dla dzieci” - warsztaty wytwarzania pachnących mydełek.

Na warsztatach z fabryką inspiracji uczestnicy zdobywali umiejętności podczas produkowania naturalnego mydła i kolorowej pachnącej soli w kulce. Następnie wszystkie dzieci bawiły się w domowe SPA. Do miednic przyniesionych przez uczestników nalaliśmy ciepłej wody, każdy dodał zrobioną przez siebie pachnącą, musującą kulkę soli do kąpieli. Dzieci moczyły stopy, relaksując się słuchały muzyki, a przy tym dobrze się bawiły. Przy okazji utrwalały nawyki higieniczne i wzbogacały swoją wiedzę o pielęgnacji ciała.

Podkategorie