Relacja wideo z występu Teatrzyku Fioretti

 

Relacja wideo z koncertu String Girls Band

 

Źródło: www.gminadobra24.pl

W piątek, 25.10.2019 r, w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbyły się warsztaty kiszenia kapusty. W czasie zajęć uczestnicy zapoznali się z walorami smakowymi i zdrowotnymi tego popularnego polskiego przysmaku. Dzieci dowiedziały się, że kiszona kapusta, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin. Uczestnicy warsztatów poznali również cały proces kiszenia kapusty, potrzebne w nim produkty oraz urządzenia do kiszenia, wykorzystywane dawniej i dziś. Po tych opowieściach dzieci ochoczo zabrały się do pracy.

Muzyka, pieśni patriotyczne, największe przeboje polskiej muzyki, w końcu wspólne śpiewanie. Wszystko po to, by być razem tego wyjątkowego dnia. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował ciekawe wydarzenia dla mieszkańców.

„Cudze chwalcie, swego nie znacie”

Świętowanie rozpocznie się już 10 listopada, wieczornym koncertem w wykonaniu kwartetu smyczkowego AQuartet. Recital to prezentacja twórczości, legendarnych polskich kompozytorów. Utworów, które na stałe zajęły ważne miejsce na polskiej scenie muzycznej. To również próba ukazania różnorodności i bogactwa tematyki, stylów, form, jakie przejawiają się w muzyce polskiej.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną kompozycje Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego, a także znane piosenki takich artystów jak m.in. Seweryn Krajewski czy Zbigniew Hołdys.

10 listopada 2019r. godz. 17:00, bilety: 20 zł i 15 zł do nabycia na http://bit.ly/aQuartet

VII Śpiewnik Patriotyczny

11 listopada o godzinie 12:00 odbędzie się Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny. Śpiewnik kierowany jest do dzieci, ich rodziców i dziadków angażując ich do aktywnego uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości. Prowadzący Piotr Szkocki i akompaniator Dariusz Skrobania zachęcać będą do wspólnego śpiewu utworów patriotycznych. Widownię wspierać wokalnie będzie grupa PP66 z polickiego MOK -u.

O godzinie 17:00 odbędzie się koncert „Ułani, Ułani”. Usłyszymy pieśni i arie operowe w wykonaniu Ewy Filipowicz – Kosińskiej, solistki związanej z Operą na Zamku w Szczecinie. Stworzony na ten wyjątkowy wieczór repertuar, prezentować będą także artyści z Chóru Kameralnego „Cantore Iuvenum” z polickiego MOK -u, pod dyrygenturą Julii Figiel. Po wysłuchaniu  utworów artyści zaproszą publiczność do wspólnego śpiewu. W repertuarze znajdą się pieśni patriotyczne. Tu wraz z solistami przy akompaniamencie fortepianu publiczność będzie miała okazję wspólnie wyśpiewać znane utwory upamiętniające Święto Niepodległości.

11 listopada 2019, godz. 12:00 oraz 17:00, wstęp wolny

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

W dniu 28.10.2019 r. Biblioteka w Dołujach zaprosiła swoich czytelników do udziału w interesującej ofercie kulturalnej. Tym razem pani Jolanta Różańska, miejscowa bibliotekarka zaprosiła Łukasza Orbitowskiego. To obecnie jeden z najpoczytniejszych pisarzy w Polsce. Od kilku dni możemy sięgnąć po najnowszą jego książkę „KULT”. Poza tym jest autorem m.in. zbioru opowiadań „Wigilijne psy i inne opowiadania”, „Exodus”, „Tracę ciepło”. Tworzy z powodzeniem sztuki teatralne, scenariusze filmowe. Występuje w charakterze gospodarza programu „Dezerterzy” w TVP Kultura. Pisarz był wielokrotnie nominowany, wyróżniany i nagradzany. W 2016 r. otrzymał Paszport „Polityki” za powieść „Inna dusza”. Niezwykle interesujące spotkanie autorskie przebiegało w familiarnej atmosferze. Nie zabrakło oczywiście okazji do nabycia najnowszej książki i zdobycia autografu. Były także wspólne zdjęcia. Projekt zrealizowany przez Morze Kultury - Dyskusyjny Klub Książki. Zapraszamy czytelników na kolejne nasze spotkania.

 

Jolanta Różańska

W ubiegły czwartek 17.10.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się już po raz drugi Turniej Piłki Nożnej „Liga Narodów 2019”, w ramach rządowego projektu pn. „Zagraj z nami w realu”. Projekt obejmuje przeprowadzenie przez policjantów pogadanek z młodzieżą szkolną na temat bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych oraz organizację turnieju piłki nożnej. W piłkarskiej rywalizacji udział wzięło 6 drużyn, które składały się z uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych w Dobrej, Bezrzeczu, Dołujach oraz Mierzynie. Wszystkich młodych sportowców przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra oraz Dyrektor PSP w Dobrej Pani Beata Szałkiewicz. Na turniej przybyli również przedstawiciele Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie państw, które były reprezentowane przez poszczególne drużyny. Wszystkie mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Po dokonaniu podsumowania wszystkich wyników tabela końcowa przedstawia się następująco:

Podkategorie