Zdjęcie z występu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w mini slamie, który odbędzie się podczas Festiwalu Róż w Dobrej w dniu 18.06.2023 r.

CO TO JEST SLAM?

Slam poetycki to konkurencja z pogranicza sztuki i sportu. Łączy siłę poetyckiego przekazu, występ i emocje związane z rywalizacją. Zadaniem uczestników turnieju jest zaprezentowanie w określonym czasie (najczęściej są to 3 minuty) autorskiego tekstu poetyckiego. Jedynym jurorem oceniającym jednocześnie jakość poezji i występu jest publiczność. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej głosów widowni.

Zdanie się na osąd widzów oznacza, że podczas slamu może wydarzyć się wszystko. Z uznanym poetą może wygrać debiutantka, ze znakomitym performerem ktoś, kto nieśmiało powie tekst, który chwyci widzów za serce. Slam to turniej żywego słowa i gorących emocji, czyli poezji, która działa na serca i umysły. Nic dziwnego, że slam, który dotarł nad Wisłę i Odrę z USA przez Wielką Brytanię, staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, w którym zadomowił się już na dobre. 2023 jest rokiem 20-lecia slamu w Polsce. Krajowe mistrzostwa w tej artystycznej dyscyplinie odbędą się w tym roku po raz siódmy.

Wygrać można Różany Wieniec Dobrego Slamu. Zapisy chętnych osób dorosłych (18+) – mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 17 czerwca 2023 z dopiskiem „Różany Slam” lub osobiście tuż przed turniejem u osoby prowadzącej (na stanowisku Fundacji POZYTYWY).

Plakat wydarzeń

Plakat wydarzenia

Zdjęcie z rajduW sobotę, 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy w Dobrej. Uczestnicy rajdu wyruszyli z Dobrej o godz. 10:00 i przejechali nowymi ścieżkami rowerowymi przez malownicze tereny gminy Dobra do miejscowości Stolec. Na terenie rekreacyjnym nad jeziorem Stolsko zaplanowano krótką przerwę, a następnie rowerzyści wrócili do Dobrej.

W rajdzie zorganizowanym przez Gminę Dobra wzięły udział całe rodzinny, od najmniejszych po najstarszych przedstawicieli naszej społeczności. Tempo było dostosowane do wszystkich uczestników.

Na koniec rajdu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i mogli wziąć udział w Gminnym Dniu Dziecka, który rozpoczął się po godz. 12:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Sportowej w Dobrej.

Rysunek psaZapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach projektu WSPÓLNE HISTORIE, przybliżającego sztukę poprzez teorię i praktykę. Warsztaty rysunku dla dzieci "Oto cały ja".

Wstęp zawsze wolny, obowiązują zapisy!

Wiek uczestników: 7-14 lat

Liczba miejsc ograniczona, zapisy sms/telefon: 691958882

Plakat z zaproszenie na dzień dziecka Plakat z zaproszeniem na rajd rowerowy

RzeźbaAkademia sztuki w Szczecinie i Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach projektu WSPÓLNE HISTORIE, przybliżającego sztukę poprzez teorię i praktykę.

Niniejszy wykład to zaproszenie w podróż po barokowym Rzymie, śladami Giovanniego Lorenzo Bernininiego, jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy włoskich. Wędrówka ta zaczyna się w Hieliopolis w Egipcie ok. XXV w. p.n.e. i prowadzi do Wiecznego Miasta XVII wieku. Rzeźby kamienne są tymi dziełami sztuki, które potrafią oprzeć się niszczącemu działaniu czasu, stając się świadkami wielkich wydarzeń i małych ludzkich dramatów. W życiu Berniniego dokonała się rzecz przedziwna. Jego niewątpliwy talent architektoniczny doprowadził go w konsekwencji do wielkiego upadku i prawie zatracenia, natomiast umiejętności boskiego wydobywania z kamienia tego co piękne, pozwoliły zabłysnąć na rzymskim niebie jak gwiazda.

Plakat konkursu

Regulamin konkursu >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf)

Finał warsztatów odbędzie się 12.06 o godz. 18:00 w ZUL w Mierzynie. Wstęp wolny

Obraz Lekcja tańca, Jan SteenAkademia Sztuki w Szczecinie oraz partner Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zapraszają na Spotkanie Interaktywne dla dzieci👧🧒

Emocje widoczne gołym okiem,👁 czyli czytamy dzieła (grafika i malarstwo)🖼🎨

Obrazy przypominają regał z książkami. 📚Jest w nich mnóstwo opowieści o ludziach, wielkich bitwach, spacerach po plaży i baśniowych stworzeń. Są tam też historie o uczuciach, o dzieciach i dorosłych. Trzeba tylko umieć je przeczytać.

Zapraszamy na spotkanie o tym, jak patrzeć na obrazy,🖼 żeby usłyszeć, o czym mówią. Spotkanie będzie interaktywne – porozmawiamy, pooglądamy, popróbujemy własnych sił.

Spotkanie odbędzie się w Dzień Matki, zachęcamy więc szczególnie dzieci wraz z rodzicami, znajdą się także opowieści o nich 😊

GCKiB - Klub Dobrej, Graniczna 31, 72-003 Dobra,

piątek, 26 maja, godz. 17.30❗️❗️❗️

Projekt "Wspólne historie" współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Ilustracja: Lekcja tańca, Jan Steen

Podkategorie