Dnia 28 czerwca odbyły się warsztaty „Lizakowe” w świetlicy wiejskiej w Łęgach. Słodkie zajęcia prowadzone były przez Panie ze Szczecińskiej Manufaktury z Pomysłem Twórcza Cytrynka. Podczas warsztatów każdy mógł stworzyć lizaka według własnej wyobraźni i pomysłu, w ten sposób powstały motylki, misie, jednorożce, emotki oraz wiele innych kolorowych i słodkich lizaków. Jest to już druga wizyta Twórczej Cytrynki w naszej świetlicy. Na kolejne tygodnie wakacji świetlica przygotowała wiele ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Magdalena Siarkowska

Pierwsze dni w naszej świetlicy dzieci spędziły bardzo pracowicie, brały udział w warsztatach wypalania na drewnie, poznały wypalarkę do drewna i sposób jej używania, wykonywały pamiętniki wakacyjne i sposób na ich ozdabianie, poradzili sobie rewelacyjnie. Kolejnym naszym zadaniem było ozdabianie świetlicy i nauka wykonywania girland okiennych, najmłodsi brali udział w wycieczce do kina na bajkę pt. „Agent Kot”. Nie zabrakło oczywiście gier stolikowych i zabaw w świetlicy, ponieważ wysoka temperatura nie pozwala nam na zabawy na boisku. Na zakończenie tygodnia odbyło się ognisko, dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty, które już w najbliższych dniach odbędą się w świetlicy.

Elżbieta Marciniak

W dniach od 24 - 27.06.2019 r. w świetlicy w Grzepnicy odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe – sport to zdrowie, przeciwdziałanie uzależnieniom. Pierwszy tydzień wakacji spędziliśmy bardzo aktywnie. W świetlicy bawiliśmy się tworzeniem cukierkowych pinat, balonowych i żelowych gniotków. Dzieci zrobiły piękne kompozycje z szyszek. Codziennie chodziliśmy na łąki, zbieraliśmy zioła - będziemy robić zielnik. Na łąkach widzieliśmy dużo motyli, dlatego zrobiliśmy piękne motylowe witraże. Wiemy już, że zioła są nie tylko piękne ale też bardzo pożyteczne. Wspólnie ugotowaliśmy i zjedliśmy pyszną i zdrową zupę pomidorową, a na deser mieliśmy owoce i galaretkę. Mimo upałów dzieci dużo przebywały na świeżym powietrzu: grały w palanta, tenisa, rozegrały bitwę na balony z wodą, strzelały do piramidy z plastikowych kubeczków. W upalne popołudnie mieliśmy zajęcia w ogrodzie z basenem - potyczki wodne i bitwa na balony z wodą. Dziękujemy za bardzo dynamiczne i urozmaicone zajęcia.

Janina Kapłon

14.06.2019r. dzieci ze świetlicy w Buku gościły w auli wydziału matematyczno fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Niesamowita ilość doświadczeń i ciekawostek, które na nas czekały robiła wielkie wrażenie: ciekły azot, doświadczenia chemiczne które uczestnicy mogli sami dotknąć i doświadczyć na długo zostaną w pamięci. Rektor wydziału wręczył każdemu z uczestników certyfikat udziału w projekcie.

Serdeczne podziękowania złożyliśmy na ręce pana doktora Waldemara Stronia, który przez dziesięć tygodni przyjeżdżał do świetlicy z mnóstwem doświadczeń i wiedzą, którą dzielił się z uczestnikami.

Elżbieta Marciniak

Świetlice Wiejskie w Grzepnicy, Buku i Łęgach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w okresie wakacji. W ramach zajęć oferujemy:

  1. zajęcia plastyczne
  2. muzyka,
  3. zabawy grupowe,
  4. zajęcia sportowe,
  5. konkursy z nagrodami,
  6. warsztaty profilaktyczno- teatralne, twórcza cytrynka,
  7. wycieczki piesze i rowerowe.

Dla uczestników przygotowujemy wiele różnorodnych atrakcji. Zajęcia są nieodpłatne i będą odbywały się w miesiącu lipcu i sierpniu.

Zapisy na zajęcia u wychowawczyń świetlic wiejskich w Buku, Łęgach i Grzepnicy.

Godziny otwarcia świetlic w Buku, Łęgach i Grzepnicy w okresie wakacji

Informuję, że w okresie wakacji tj. od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019r., świetlice będą czynne w następujących godzinach:


Świetlica w Łegach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00

przerwa urlopowa: od 8.07.2019r. do 23.07.2019r.  

Świetlica w Grzepnicy: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00

Świetlica w Buku: od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:30 do 20:30

przerwa urlopowa: od 15.07.2019r. do 26.07.2019r.  

Zapraszamy dzieci i młodzież!

 

14 czerwca 2019 roku jedenaścioro dzieci wzięło udział w festiwalu nauki w ramach projektu „Zostań młodym odkrywcą świata” zorganizowanym przez Wydział Matematyczno - Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. W auli Uniwersytetu, podczas pięknej uroczystości podsumowującej projekt, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wręczył dzieciom certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Po części oficjalnej dzieci brały udział w ciekawych zajęciach:  bawimy się azotem, przyroda blisko nas, efektowna chemia.

Dnia 8 czerwca 2019 roku na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Łęgach odbył się festyn z okazji Dzień Dziecka organizowany przez LZS Sokoły Łęgi oraz Świetlicę Wiejską. Imprezę zorganizowano ze środków budżetu obywatelskiego Gminy Dobra oraz dofinansowania z gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych. Dzieci oglądnęły przedstawienie pt. „Piracka przygoda w Klaunolandii” z udziałem klaunów. Podczas przedstawienia dzieci musiały m.in. nakarmić głodne rekiny, nałowić ryb i ugotować z nich śmiechową zupę J. Odpowiadały na zagadki pirackie, składały wielką mapę Klaunolandii oraz brały udział w konkursach z nagrodami. Po przedstawieniu dzieci miały okazję poszaleć w dmuchanym zamku, strzelać z bezpiecznych łuków oraz porobić wielkie bańki. Wszystkim bardzo się podobała zabawa z chustą animacyjną Falujące Morze. Odbyło się wspólne pasowanie na pirata i każde dziecko otrzymało certyfikat z tej okazji. Każdy z przybyłych nie mógł narzekać na nudę, był to zdecydowanie dzień pełen atrakcji, śmiechu i wspólnej zabawy!

Magdalena Siarkowska

Dnia 08.06.2019r - Wybraliśmy się do Parku Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Przez trzy godziny dzieci z rodzicami świetnie bawiły się w basenach. Harce w wodzie, skoki do wody, solanka, jakuzzi, wodne tunele, górska rzeka wyczerpały uczestników wyjazdu. W drodze powrotnej „cały autobus” spał, oprócz kierowcy oczywiście. Dziękujemy za piękną wycieczkę.

Janina Kapłon

Informuję, że od dnia 5 czerwca br. z powodu upałów do odwołania świetlice wiejskie w Łęgach i Grzepnicy czynne będą w godzinach od 17:00 do 20:00, w Buku od 17:00 do 20:30

Sekretarz Gminy

Rozalia Adamska

 

27.05.2019r - wszystkie dzieci z Grzepnicy składają swoim Mamom najpiękniejsze życzenia. Byliśmy w lesie po bukiecik konwalii dla naszych Mam, Kochamy Was nasze drogie Mamy.

Janina Kapłon

Podkategorie