W dniach 12 i 13 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się warsztaty pn. „Mały Inżynier”. Podczas zajęć dzieci przeprowadziły różne doświadczenia chemiczne oraz poznały kilka zasad fizyki. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, wszyscy uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem brali w nich udział.

Janina Kapłon

Od 5 do 9 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się warsztaty profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez instruktorów ze Szkółki Tenisowej AS. Przez cały tydzień dzieci poznawały różne gry i zabawy zespołowe, zajęcia miały na celu zintegrowanie grupy i pokazanie im zasad wzajemnej współpracy. Dzieci grały w piłkę nożną, baseball, koszykówkę i tenisa. Rywalizowały w biegu z przeszkodami oraz w bitwie na balony z wodą. Wspólnie zbudowały wieżę Eiffla z piasku. W ostatni dzień warsztatów dzieci wzięły udział w grze terenowej w Puszczy Wkrzańskiej, dwa zespoły podczas rywalizacji miały do wykonania 10 zadań, wszyscy uczestnicy poradzili sobie wspaniale. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały nagrody za udział w zajęciach. Dziękujemy organizatorom i prowadzącym.

Janina Kapłon

W dniu 6 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez Szczecińską Manufakturę z pomysłem - „Twórcza Cytrynka”. Na spotkanie przyszła liczna grupa dzieci i młodzieży. Każdy miał okazję stworzyć własną kompozycję roślinną w szklanym kielichu. Przy użyciu naturalnych materiałów takich jak: sukulenty, muszelki, kamyki i mech powstały przepiękne prace florystyczne.

Magdalena Siarkowska

 

W pierwszych dniach sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się kolejne warsztaty, tym razem licznie przybyłe dzieci robiły łapacze snów oraz obraz zamknięty w pudełku. Zabawy było co niemiara i super efekty końcowe. Przed nami kolejne warsztaty na które serdecznie zapraszamy.

Magdalena Siarkowska

Świetlica w pierwszych dniach sierpnia przygotowała bogatą ofertę dla dzieci, i tak dzieci brały udział w zajęciach plastycznych podczas których wykonywały zakładki do książek, wydrapywanki z wosku oraz obrazy ze składanych kolorowych kwadratów. Odbyły się również warsztaty taneczne, podczas  których dzieci nauczyły się układu tanecznego, który to zaprezentowały na zakończenie warsztatów. Brawa jakie otrzymały nasze dzieci od rodziców mobilizują je do dalszej nauki tańca, które odbędą się jeszcze 12 sierpnia. Zachęcamy do przyjścia i serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia świetlicowe.

Elżbieta Marciniak

W dniach od 29 lipca do 2 sierpnia 2019r. w naszej świetlicy odbywały się warsztaty językowe pn. „Język angielski na wesoło”, po 4 godziny dziennie w dwóch grupach wiekowych. W zajęciach uczestniczyło 20 dzieci.

 Dzieci młodsze:

  • gra planszowa – alfabet,
  • nauka nazw zwierząt,
  • nauka prostych zdań,
  • zabawa z kartami obrazkowymi – liczby,
  • opisywanie pogody po angielsku – tworzenie dziennika pogodowego,
  • gra w kolory,
  • szukanie kart obrazkowych z produktami żywnościowymi – gra w terenie,
  • kalambury z balonami,
  • zabawy: Simon says, Musical chairs.

Lipiec 2019 - wakacje mijają szybko, w świetlicy mamy dużo ciekawych zajęć, dzieci biorą udział w „Wakacyjnym konkursie na najaktywniejszego uczestnika zajęć”. Jeździmy na rowerach po Puszczy Wkrzańskiej, chodzimy na spacery z kijami i rozegraliśmy wielobój sportowy. Robimy ziołowy zielnik oraz upiekliśmy gofry, które z apetytem zjedliśmy. Powodzeniem cieszą się gry planszowe i gra w karty.                                                                        

Janina Kapłon

24 lipca w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się warsztaty pod nazwą – „Prace w drewnie”. Licznie przybyłe dzieci za pomocą papieru ściernego wygładzały deseczki, wybierały i przyklejały motyw z papieru ryżowego na drewno, które następnie zostało pomalowane. Na zakończenie każdy samodzielnie wkręcił haczyki i w ten sposób powstały piękne wieszaczki.

Bardzo interesujące zajęcia czekały na uczestników w świetlicy w Buku. Dzieci licznie biorą udział w w tych zajęciach. Cieszy nas również fakt, że w zajęciach uczestniczą dzieci z pobliskich miejscowości. Warsztaty lizakowe tradycyjnie cieszą się wysoką frekwencją dzieci. Podczas tych zajęć uczestnicy wymyślają swojego niepowtarzalnego lizaka. Warsztaty wykonywania świeczek z kolorowego piasku oraz warsztaty baniek przysporzyły wiele trudności, lecz jak fajnie było zobaczyć kolegę w zamkniętej ogromnej bańce. Było wiele frajdy z udanych eksperymentów. Kolejne dni wakacji mijają, a dzieci się nie nudzą.

Dnia 28 czerwca odbyły się warsztaty „Lizakowe” w świetlicy wiejskiej w Łęgach. Słodkie zajęcia prowadzone były przez Panie ze Szczecińskiej Manufaktury z Pomysłem Twórcza Cytrynka. Podczas warsztatów każdy mógł stworzyć lizaka według własnej wyobraźni i pomysłu, w ten sposób powstały motylki, misie, jednorożce, emotki oraz wiele innych kolorowych i słodkich lizaków. Jest to już druga wizyta Twórczej Cytrynki w naszej świetlicy. Na kolejne tygodnie wakacji świetlica przygotowała wiele ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Magdalena Siarkowska

Pierwsze dni w naszej świetlicy dzieci spędziły bardzo pracowicie, brały udział w warsztatach wypalania na drewnie, poznały wypalarkę do drewna i sposób jej używania, wykonywały pamiętniki wakacyjne i sposób na ich ozdabianie, poradzili sobie rewelacyjnie. Kolejnym naszym zadaniem było ozdabianie świetlicy i nauka wykonywania girland okiennych, najmłodsi brali udział w wycieczce do kina na bajkę pt. „Agent Kot”. Nie zabrakło oczywiście gier stolikowych i zabaw w świetlicy, ponieważ wysoka temperatura nie pozwala nam na zabawy na boisku. Na zakończenie tygodnia odbyło się ognisko, dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty, które już w najbliższych dniach odbędą się w świetlicy.

Elżbieta Marciniak

W dniach od 24 - 27.06.2019 r. w świetlicy w Grzepnicy odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe – sport to zdrowie, przeciwdziałanie uzależnieniom. Pierwszy tydzień wakacji spędziliśmy bardzo aktywnie. W świetlicy bawiliśmy się tworzeniem cukierkowych pinat, balonowych i żelowych gniotków. Dzieci zrobiły piękne kompozycje z szyszek. Codziennie chodziliśmy na łąki, zbieraliśmy zioła - będziemy robić zielnik. Na łąkach widzieliśmy dużo motyli, dlatego zrobiliśmy piękne motylowe witraże. Wiemy już, że zioła są nie tylko piękne ale też bardzo pożyteczne. Wspólnie ugotowaliśmy i zjedliśmy pyszną i zdrową zupę pomidorową, a na deser mieliśmy owoce i galaretkę. Mimo upałów dzieci dużo przebywały na świeżym powietrzu: grały w palanta, tenisa, rozegrały bitwę na balony z wodą, strzelały do piramidy z plastikowych kubeczków. W upalne popołudnie mieliśmy zajęcia w ogrodzie z basenem - potyczki wodne i bitwa na balony z wodą. Dziękujemy za bardzo dynamiczne i urozmaicone zajęcia.

Janina Kapłon

Podkategorie