W dniach 16-18 sierpnia 2019r. na boisku w Wołczkowie odbyła się pierwsza edycja turnieju WB Cup. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Wołczkowo - Bezrzecze.  W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym jedna z Niemiec. 

25 maja na ORLIKU w Dobrej odbędą się IV Gminne Igrzyska LZS. Wezmą w nich udział członkowie kół LZS z gminy Dobra. Każde koło wystawi od 5 do 7 zawodników, w tym przynajmniej jednym z nich musi być kobieta.

Organizatorzy przygotowali 7 głównych konkurencji:

- strzały z łuku,
- strzały do tarczy z pistoletu pneumatycznego,
- kule-bule,
- tor sprawnościowy,
- rzuty do kosza,
- mini golf,
- odbijanie piłki tenisowej rakietą.

W ubiegłą sobotę 18.05.2019 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbył się już po raz dziesiąty Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „MINIMUNDIAL 2019”. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. W wyniku wcześniejszego losowania każda szkolna drużyna występowała w turnieju jako państwo z rankingu FIFA. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia wszystkich drużyn na boisko oraz przedstawienia poszczególnych zespołów (państw). Wszystkich przybyłych na turniej przywitała Pani Rozalia Adamska – Sekretarz Gminy Dobra, która złożyła jubileuszowe życzenia z okazji 10 edycji imprezy, a zawodniczkom i zawodnikom życzyła miłej zabawy oraz wielu wrażeń sportowych. Jak co roku w turnieju zespoły występowały w kategoriach wiekowych klas III – IV oraz V – VI. W każdej drużynie musiała również grać przynajmniej jedna dziewczynka. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w obu kategoriach i rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów z których zwycięzcy zagrali w finałach, a przegrani w spotkaniach o trzecie miejsce.

W dniach od 26.05.2019 r. do 1.06.2019 r. odbędzie się cykliczna, ogólnopolska impreza sportowo-rekreacyjna pn. „XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin”, która organizowana jest w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich. Nasza gmina również i w tym roku weźmie udział w tej imprezie, której celem jest propagowanie sportu, turystyki i rekreacji.

W załączeniu wykaz zaplanowanych imprez.

Koordynator STMiG
Jerzy Trędowicz

Wykaz imprez >> pobierz (pdf)

Zgłoszenie >> pobierz (pdf) 

Sprawozdanie >> pobierz (pdf)

W ubiegły wtorek 14.05.2019 r. na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbyły się IV Sportowe Igrzyska Przedszkolaków. Na początku organizatorzy przywitali wszystkie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami życząc wszystkim jak najlepszych wyników sportowych. Najmłodsi sportowcy brali udział w 6 konkurencjach sportowo-artystycznych, wykazując się bardzo dobrą kondycją i sportowym talentem. Były strzały piłką do bramki, rzuty do celu, bieg slalomem, skoki w dal oraz zabawy z chustą i konkurs piosenki. Po zakończeniu wszystkich konkurencji na uczestników Igrzysk czekał zdrowy poczęstunek. Po podliczeniu wszystkich punktów Komisja Sędziowska uznała, że pierwsze miejsce w IV Sportowych Igrzyskach Przedszkolaków zajęły wszystkie dzieci. Tym samym wszyscy młodzi sportowcy otrzymali złote medale, a ich opiekunowie statuetki.

W imprezie wzięło udział ponad 350 dzieci z 8 placówek przedszkolnych z terenu gminy Dobra.

Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Dobra oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej.

Jerzy Trędowicz

Informujemy, że zaplanowany na dzień 11 maja 2019r. Rajd Pieszy "Wiosna na Pograniczu" zostaje przeniesiony na 14 września 2019r. 

Za zmianę terminu przepraszamy.

Podkategorie