W dniu 29 lutego 2020 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie przy ul. Kolorowej odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. W turnieju mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy gminy Dobra, a w każdej drużynie musi na boisku występować przynajmniej 1 zawodniczka. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są telefonicznie do dnia 25 lutego pod nr tel. (91) 333-10-38 lub 508 209 119. Dodatkowych informacji o imprezie udziela p. Jerzy Trędowicz (kontakt tel. jak wyżej).

Serdecznie zapraszam do udziału w zawodach.

Wójt Gminy Dobra

W najbliższą sobotę 1.02.2020 r. w Grzepnicy odbędzie się III edycja biegu „Extreme Wolf – Bieg Wilka 2020”. W biegu udział weźmie blisko 400 zawodniczek i zawodników, którzy pobiegną na 2-ch dystansach: 6 km i 12 km. Jak zwykle na trasach biegowych czekać będą różne „niespodzianki”. Pakiety startowe można odbierać w piątek 31.01.2020 r. na statku „Ładoga” w Szczecinie przy ul. Zbożowej (Bulwary) w godz. od 17.00 do 20.00. Biuro zawodów będzie czynne w dniu 1.02.2020 r. w Grzepnicy w godz. od 9.00 do 10.45. Początek biegu przewidziano na godz. 11.00.

Organizatorami tej imprezy są Wójt Gminy Dobra, Stowarzyszenie „Extreme Wolf” oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Serdecznie zapraszam do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

W ubiegły czwartek w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie odbył się po raz szósty finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W turnieju brali udział uczniowie i uczennice gminnych szkół podstawowych, którzy zwyciężyli w zawodach rozgrywanych we własnych szkołach. Wszystkich uczestników imprezy przywitali: Pan Rafał Zahorski - Zastępca Wójta Gminy Dobra, Pani Iwona Kacperska-Kufel – Dyrektor PSP w Mierzynie oraz Pan Andrzej Grochowski-Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Dobrej życząc wszystkim młodym tenisistom zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem turnieju dokonano losowania 32 zawodników i zawodniczek do 4 grup, w których rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”. Do dalszych gier ćwierćfinałowych awansowało po 2-ch najlepszych zawodników z każdej grupy. Kolejną rundą gier były już półfinały, a ich zwycięzcy awansowali do finału. Natomiast przegrani rozegrali spotkania o miejsca 3-4.

W ubiegłą sobotę w sali gimnastycznej PSP w Dobrej odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w taekwon-do. W zawodach udział wzięli młodzi zawodnicy i zawodniczki w wieku od 6 do 16 lat z różnych klubów sportowych z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz gościnnie drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego.

W dniu 23 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie odbędzie się Finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W zawodach wystąpią uczennice i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Dobra.

Serdecznie zapraszam do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

W ubiegły czwartek 17.10.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się już po raz drugi Turniej Piłki Nożnej „Liga Narodów 2019”, w ramach rządowego projektu pn. „Zagraj z nami w realu”. Projekt obejmuje przeprowadzenie przez policjantów pogadanek z młodzieżą szkolną na temat bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych oraz organizację turnieju piłki nożnej. W piłkarskiej rywalizacji udział wzięło 6 drużyn, które składały się z uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych w Dobrej, Bezrzeczu, Dołujach oraz Mierzynie. Wszystkich młodych sportowców przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra oraz Dyrektor PSP w Dobrej Pani Beata Szałkiewicz. Na turniej przybyli również przedstawiciele Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie państw, które były reprezentowane przez poszczególne drużyny. Wszystkie mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Po dokonaniu podsumowania wszystkich wyników tabela końcowa przedstawia się następująco:

Podkategorie