Fotorelacja z niedzielnego odcinka ORLEN Baja Poland na terenie gminy Dobra.

Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych już w najbliższy weekend zawita do Szczecina, który po raz szósty będzie gościł najszybszych na świecie kierowców w imprezach typu cross-country. Kibice zebrani w stolicy województwa zachodniopomorskiego oprócz śledzenia rywalizacji o zwycięstwo w 9. rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, będą mieli okazję wziąć udział w szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora imprezy - Fundację Baja Poland.

Centralnym punktem na mapie ORLEN Baja Poland po raz kolejny będzie położona naprzeciw Wałów Chrobrego malownicza wyspa Łasztownia, z pięknie odrestaurowanymi budynkami. Tam właśnie będą zlokalizowane: biuro zawodów, miasteczko rajdowe oraz park serwisowy, w którym kibice będą mogli podziwiać nie tylko pracę mechaników, ale również spotkać rywalizujące o zwycięstwo załogi.

Po wizytach w mroźnej Rosji, pustynnych Katarze i Abu Zabi, czy nieco mniej egzotycznych Włoszech, Hiszpanii i Węgrzech, Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych przenosi się do Polski, gdzie w pierwszy weekend września odbędzie się ORLEN Baja Poland. 

Najbardziej prestiżowy rajd terenowy w naszym kraju po raz szósty w historii będzie stanowił arenę rywalizacji o cenne punkty w Pucharze Świata FIA - najważniejszym serialu w tej dziedzinie sportów motorowych.

Impreza z bazą na urokliwej wyspie Łasztownia w Szczecinie, próbami sportowymi w okolicach Dobrej, Lubieszyna, Szczecina i przede wszystkim na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpocznie się w piątek 1 września o godzinie 16:30. Zakończenie rywalizacji przewidziano na niedzielne popołudnie, a w gronie faworytów do zwycięstwa w tym niezwykle wymagającym rajdzie znajduje się, oprócz lidera cyklu Nassera Al-Attiyaha z Kataru, dwóch Polaków: Kuba Przygoński – wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także Krzysztof Hołowczyc, który kolejny rok z rzędu z okazji ORLEN Baja Poland robi wyjątek od reguły, wracając do aktywnej rywalizacji za kierownicą swojego MINI ALL4 Racing.

Warszawa, 22.08.2017.  Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych po raz szósty w historii zawita do Szczecina, gdzie na widowiskowej wyspie rzecznej Łasztownia ponownie zlokalizowane zostaną park serwisowy oraz biura rajdu. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w warszawskim Hotelu Westin poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji ORLEN Baja Poland zaplanowanej w dniach 31 sierpnia – 3 września 2017.

W konferencji prasowej udział wzięli także Krzysztof Hołowczyc i Kuba Przygoński. Pierwszy z nich ponownie „nie dotrzymał obietnicy” związanej z zakończeniem kariery i ogłosił swój powrót na odcinki specjalne zlokalizowane w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i gminie Dobra. Dla popularnego „Hołka” powrót do Szczecina, gdzie aż pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zawsze stanowi szczególne wydarzenie.