W czwartek 17.10.2019 r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej przy ul. Poziomkowej 5 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej „Liga Narodów 2019”. W turnieju udział wezmą uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. Serdecznie zapraszam do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

W związku z pogorszeniem się warunków atmosferycznych i planowanymi w dniu jutrzejszym opadami deszczu informuję, że zaplanowana impreza "Sportowy Turniej Sołectw" mająca odbyć się 28.09.2019 r. - zostaje odwołana.

Nowy termin przeprowadzenia imprezy zostanie podany w kolejnym komunikacie.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Dobra

W sobotę 28.09.2019 r. o godz. 10.00 na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbędzie się po raz czwarty „Sportowy Turniej Sołectw”. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w imprezie odbywają się bezpośrednio u sołtysów. Serdecznie zapraszam do udziału.

Wójt Teresa Dera

W ubiegłą sobotę 21.09.2019 r. w Grzepnicy odbyła się już 12 edycja imprezy biegowej pn. „Gmina Dobra Biega”. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy 2 trasy: 4 kilometrową i 10 kilometrową. Wszystkich uczestników imprezy przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra, która życzyła miłej zabawy.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęli znani zawodnicy reprezentujący sporty walki: Grzegorz Puzoń – Mistrz Świata w taekwon-do oraz zawodnicy z klubu NAK MUAY THAJ trenujący tajski boks. Nasi goście przygotowali wspaniały pokaz i przybliżyli wszystkim obie dyscypliny sportu. Przed biegiem profesjonalną rozgrzewkę przeprowadził Mistrz Świata w kickboxingu Marcin Żuk, który jest mieszkańcem naszej gminy. Po zakończeniu biegu odbyło się losowanie nagród sportowych. Na naszą imprezę przybył również Pan Tomasz Grodzki – Senator RP, który ufundował i wręczył nagrody dla najmłodszych i dla najstarszego uczestnika biegów. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dobra oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej.

W czerwcu, w lipcu oraz na początku sierpnia w naszej filii GCKiB w Stolcu mieliśmy okazję kreatywnie pobawić się różnego rodzaju klockami. Odbyło się pięć spotkań. Podczas pierwszego spotkania Pan Krzysztof zainspirował zbudowanie miasta. Z wykorzystaniem klocków Lego powstały budynki, z klocków Clics drogi, a z Maple miejsca zielone oraz rzeczki i stawy. Na kolejnym spotkaniu odbyły się zawody w budowaniu najbardziej pojemnego pojazdu z wykorzystaniem klocków K’nex i Maple oraz zawody sumo pojazdów mechanicznych. Tworzyliśmy również wesołe miasteczko z klocków K’nex i Lego. Uczestnicy mieli okazję stworzyć świat dobra i zła, wesoły i mroczny z wykorzystaniem klocków Plus-Plus, Lego i Clics. Na ostatnich warsztatach budowaliśmy zdalnie sterowane roboty z klockami VEX IQ i przeprowadziliśmy konkurencje z ich użyciem. 

W ostatnim tygodniu wakacji w Klubie odbywały się bajkowe zajęcia. Dzieci poznawały różne ciekawe opowieści i wzięły udział w dwóch przedstawieniach: Czerwonym Kapturku i Szewczyku Dratewce.

Piesza wycieczka do oddalonej o 4 km lodziarni dała dzieciom dużo radości. Do przejścia smyki miały 4 km, ale świetnie sobie poradziły z odległością oraz upałem. Po drodze spędziliśmy wesołe chwile na placu zabaw. Lody smakowały wyśmienicie, a droga powrotna autobusem również była bardzo ciekawa. W Klubie wkrótce pojawiła się Pani Magda z Fabryki Inspiracji. Na warsztatach dzieci złożyły drewniany samolot i następnie pomalowały go na różne kolory. Uczestnicy stworzyli również poduszki w kształcie jednorożców.

Podkategorie