W ubiegłą sobotę na terenie boiska sportowego w Grzepnicy odbyły się raz jedenasty biegi przełajowe w ramach naszej corocznej akcji „Gmina Dobra Biega”. Dla wszystkich biegaczy organizatorzy przygotowali dwie trasy biegowe. Pierwsza na dystansie 4km, a druga na 10 km. Wszystkich uczestników imprezy przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra, która życzyła udanego biegu. W tym roku gościem specjalnym imprezy był Pan Jacek Kołpaczyński, który jest dwukrotnym Mistrzem Polski, 4-tym i 5-tym zawodnikiem Mistrzostw Europy oraz 5-tym i 6-tym zawodnikiem Mistrzostw Świata w sportach motorowodnych. Nasz gość sprawił wszystkim miłą niespodziankę przywożąc ze sobą do Grzepnicy profesjonalną łódź, którą ściga się na zawodach. Łódź cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez naszego gościa odbyły się dwa biegi, w których wystartowało ponad 100 młodszych i starszych biegaczy w wieku od 4 lat do ponad 70. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom, a wśród wszystkich rozlosowano różne sportowe upominki.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dobra, Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej, sołtys wsi Grzepnica oraz Koło LZS w Grzepnicy.

Jerzy Trędowicz

W dniach 07 i 08 sierpnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w miejscowości Stolec odbyły się warsztaty profilaktyczno- teatralne. Odwiedził nas Pan Adam Dzieciniak – reżyser i aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Teatr w życiu dziecka, młodzieży jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój, podobnie jak zabawa i lektura. Szeroko uaktywnia się fantazja dziecka, a także marzenia i zainteresowania. Zajęcia teatralne poszerzają i kształtują wiedzę dziecka. Udział w zajęciach teatralnych pozwala poznawać siebie, pomaga wyrabiać umiejętność wywoływania emocji i radzenia sobie z nimi, rozwija wiarę w siebie, wypracowuje różnorodnymi sposobami radzenie sobie z tremą. Dzięki Panu Adamowi wzbogaciliśmy wiedzę i rozszerzyliśmy słownictwo z zakresu wiedzy o teatrze, poznaliśmy specyfikę pracy aktora. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał o swojej pracy. Uczestnicy brali udział w konkursach i zabawach związanych z teatrem, odgrywali krótkie scenki. Przy dźwiękach muzyki tańczyli i śpiewali. Mamy nadzieję, że Pan Adam jeszcze nie raz nas odwiedzi.

W ubiegłą sobotę na Terenie Sportowo-Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbył się po raz trzeci Sportowy Turniej Sołectw. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje 6 sołectw, w których udział brali panowie, panie oraz młodzież. Wszystkie drużyny powitała Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra, która życzyła wszystkim zwycięstwa oraz dobrej zabawy.

Turniej rozpoczął się od „Trójboju VIP-ów”, w którym zawodnicy (sołtysi, członkowie rad sołeckich oraz radni) strzelali piłką do bramki, z łuku do tarczy oraz  rzucali kaloszem na odległość.

Drugą konkurencją był „Trójbój dziecięcy”, w którym dzieci strzelały piłką do bramki, strzelały z łuku do tarczy oraz rzucały woreczkiem do celu. Po rozegraniu tych dwóch konkursów wszyscy uczestnicy turnieju przystąpili do zawodów w następujących konkurencjach:

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców w wieku 50 lat i więcej, którzy złożyli formularze rekrutacyjne, do udziału w pierwszych po wakacjach zajęciach fitness, które odbędą się 15 września 2018r. 

Ćwiczenia będą realizowane w każdą sobotę w godzinach od 9.00 do 10.00 w:

- Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie przy ul. Kolorowej 27,

- Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu przy ul. Górnej 3, 

- Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek przy ulicy Żubrzej 7 w Dołujach.

Na zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej - w nowej sali gimnastycznej - zapraszamy we wtorki w godzinach od 18.30 do 19.30.

Szczegółowych informacji na temat zajęć udziela pani Izabela Dryjańska. Dane kontaktowe: tel.: 91 311 36 18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz rekrutacyjny na zajęcia fitness dla mieszkańców Gminy Dobra w wieku 50+ >> pobierz (doc)

Już wkrótce rusza kolejna edycja projektu dla trzylatków, realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Tym razem również i nasza biblioteka przyłączyła się do udziału w tak zacnej akcji, wprowadzającej małego człowieka w świat książek i biblioteki.

Wkrótce też, na naszej stronie i w bibliotekach pojawią się kolejne informacje, dotyczące szczegółów projektu. A na naszych małych czytelników czekać będą wyjątkowe pakiety. Już dziś zapraszamy do zgłaszania się do bibliotek.

Poniżej kilka dodatkowych informacji o projekcie i plakaty.

W dniu 23 sierpnia 2018 roku po raz kolejny nasz Klub w Wołczkowie odwiedził Pan Adam, który zabrał jedenaścioro naszych uczestników w świat teatru. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 14.00 wspólnie odśpiewaną piosenką. Dzieci z radością śpiewały i pomagały rozstawić scenografię. Przy tej okazji dowiedziały się, że praca w teatrze to nie tylko gra aktorów na scenie, ale również innych osób odpowiedzialnych za muzykę, kostiumy, wystrój sceny. Następnie przy muzyce rozpoczęły się występy dzieci, które z dumą prezentowały swój talent sceniczny. Oczywiście każdy został nagrodzony brawami.

Podkategorie