W ubiegły wtorek 14.05.2019 r. na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbyły się IV Sportowe Igrzyska Przedszkolaków. Na początku organizatorzy przywitali wszystkie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami życząc wszystkim jak najlepszych wyników sportowych. Najmłodsi sportowcy brali udział w 6 konkurencjach sportowo-artystycznych, wykazując się bardzo dobrą kondycją i sportowym talentem. Były strzały piłką do bramki, rzuty do celu, bieg slalomem, skoki w dal oraz zabawy z chustą i konkurs piosenki. Po zakończeniu wszystkich konkurencji na uczestników Igrzysk czekał zdrowy poczęstunek. Po podliczeniu wszystkich punktów Komisja Sędziowska uznała, że pierwsze miejsce w IV Sportowych Igrzyskach Przedszkolaków zajęły wszystkie dzieci. Tym samym wszyscy młodzi sportowcy otrzymali złote medale, a ich opiekunowie statuetki.

W imprezie wzięło udział ponad 350 dzieci z 8 placówek przedszkolnych z terenu gminy Dobra.

Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Dobra oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej.

Jerzy Trędowicz

Dasz się ponieść czarowi Nocy Świętojańskiej? Będą tańce boso na pisaku w rytm bębnów, porywające widowisko z ogniowym pokazem, dużo fantastycznej muzyki i wspólne PUSZCZANIE WIANKÓW NA WODY Zalewu Szczecińskiego.

Zapowiada się emocjonujący i obfity w atrakcje wieczór! Jedyny taki w roku.

Koncert

Tego wieczoru odbędzie się koncert muzyki folkowej. Gość specjalny zahipnotyzuje nas i porwie do zabawy. VIKLINOVA zagra dla nas podczas tegorocznej NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ! Porwą nas w fanstatyczną FOLKOWĄ podróż. Tylko u nas... tylko w tę NOC... Zespół VIKLINOVA tworzy własne kompozycje, w których odwołuje się do tradycyjnej muzyki wokalnej i instrumentalnych z różnych części Polski.

Skład zespołu: Patryk Walczak - akordeon,
Patrycja Napierała - instrumenty perkusyjne
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas, 
Karolina Matuszkiewicz - śpiew, fidele kolanowe, skrzypce

Informujemy, że zaplanowany na dzień 11 maja 2019r. Rajd Pieszy "Wiosna na Pograniczu" zostaje przeniesiony na 14 września 2019r. 

Za zmianę terminu przepraszamy.

W ubiegłą sobotę, 27.04.2019 r. na terenie przy Kompleksie Sportowym „Orlik 2012” w Dobrej odbyła się po raz pierwszy impreza biegowa pn. „DOBRA Piątka”.  W różnych konkurencjach biegowych uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz dorośli bez ograniczeń wiekowych.  Wszyscy chętni mogli sprawdzić się w następujących kategoriach:

  • Bieg na dystansie 100 metrów dla przedszkolaków (startowali chłopcy i dziewczynki)
  • Bieg na dystansie 400 metrów dla uczniów z klas I – III (chłopcy i dziewczynki)
  • Bieg na dystansie 5 km. kobiet i mężczyzn
  • Marsz „Nordic Walking” kobiet i mężczyzn

 

Cykl malarski pod tytułem „Muzycy” to zestaw 24 prac, wykonanych akrylami i olejami, na unikatowym kartonowym podłożu, czasem splecionym, wielokrotnie zamalowywanym farbami ściennymi. Przedstawiają ulubionych muzyków autora, którymi są najczęściej giganci polskiego i amerykańskiego jazzu i rocka, m.in.: Miles Davis, John Coltrane, Nina Simone, Jan Ptaszyn Wróblewski i Krzysztof Komeda, ale też m.in.: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jimi Hendrix, Janis Joplin i Tom Waits. Cykl rozwija się cały czas, a w tej postaci, która eksponowana jest w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, nie był jeszcze nigdzie prezentowany. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Robert Kukla, ur. 1968 r., absolwent Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym (1995 r.). Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną,projektowaniem graficznym, sztuką ulicy oraz prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury, na stanowisku instruktora do spraw plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008 r.) i laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015 r.). Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych, w prestiżowych instytucjach wystawienniczych w Polsce.

Wernisaż 17 maja 2019 r godz. 19:00

Miejski Ośrodek Kultury

Ul. Siedlecka 1a

72-010 Police

wstęp wolny

Podkategorie