W dniach 16-18 sierpnia 2019r. na boisku w Wołczkowie odbyła się pierwsza edycja turnieju WB Cup. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Wołczkowo - Bezrzecze.  W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym jedna z Niemiec. 

Od 6 sierpnia w filii GCKiB w Dołujach rozpoczął się drugi tydzień wakacyjnych warsztatów profilaktycznych dla dzieci. We wtorek uczestnicy spotkali się ponownie z panią Beatą na warsztatach tanecznych. Tym razem zajęcia polegały na rywalizacji między chłopcami, a dziewczynkami, by jak najlepiej wykonać układ taneczny, płeć piękna okazała się trochę lepsza, ale tylko trochę. Następnie pani Magda po raz kolejny poprowadziła gry i zabawy terapeutyczne, które przyniosły wiele radości i śmiechu. W środę dzieci na zajęciach kulinarnych dowiedziały się jak zachować smaki i witaminy lata. Po wspólnej pracy powstał dżem truskawkowy i kiszone ogóreczki, przetwory zamknięte w słoiczkach przyozdobionych własnoręcznie. Następne zajęcia teatralne z panią Kasią były po raz kolejny pełne emocji, ale też śmiechu było co nie miara.

„Fabryka inspiracji” „SPA dla dzieci” - warsztaty wytwarzania pachnących mydełek.

Na warsztatach z fabryką inspiracji uczestnicy zdobywali umiejętności podczas produkowania naturalnego mydła i kolorowej pachnącej soli w kulce. Następnie wszystkie dzieci bawiły się w domowe SPA. Do miednic przyniesionych przez uczestników nalaliśmy ciepłej wody, każdy dodał zrobioną przez siebie pachnącą, musującą kulkę soli do kąpieli. Dzieci moczyły stopy, relaksując się słuchały muzyki, a przy tym dobrze się bawiły. Przy okazji utrwalały nawyki higieniczne i wzbogacały swoją wiedzę o pielęgnacji ciała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dożynek 2019

Od 30 lipca w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dołujach rozpoczął się pierwszy tydzień wakacyjnych warsztatów profilaktycznych dla dzieci. Każdego dnia na uczestników czekały nowe atrakcje. Pierwszy dzień rozpoczął się tanecznym krokiem na zajęciach z panią Beatą. Muzyka i taneczny układ bardzo przypadł do gustu uczestnikom. Kolejne zajęcia w tym dniu przyniosły dużo radości i śmiechu, pani Magda poprowadziła gry i zabawy terapeutyczne, które bardzo się spodobały dzieciom. W środę odbyły się warsztaty plastyczne, na które pani Basia przygotowała dla wszystkich pamiątkę z nad morza. Była to drewniana kotwica którą, trzeba było samodzielnie ozdobić sznureczkiem, muszlami, perełkami, piaskiem itp. Każdy z uczestników starał się by jego praca była jak najlepsza. Kolejne zajęcia teatralne z panią Kasią były dla dzieci pełne emocji, współpracowały one ze sobą by jak najlepiej odegrać scenki sytuacyjne na zadany temat. Czwartek przyniósł nowe atrakcje, zajęcia z robotyki, które przypadły do gustu zarówno chłopcom i dziewczynkom. Z zapałem budowane były roboty z klocków lego, które sterowane były przez tablety. Końcowy wyścig pojazdów wzbudził wiele emocji wśród uczestników, a rywalizacja była zacięta. Gry i zabawy terapeutyczne z panią Magdą rozładowały nagromadzone emocje. W piątek dzieci miały okazję wykazać się pomysłowością i fantazją, panie z Fabryki Inspiracji przygotowały dla uczestników głowę konia, której trzeba było zrobić oczy, nozdrza, grzywę i dodać ozdoby wedle uznania. Dzieciom wyszły piękne maskotki. Sobota zakończyła tydzień atrakcji rywalizacją sportową pomiędzy uczestnikami w kilku konkurencjach: skok w dal, rzuty do celu, strzelanie z łuku. Każdy z uczestników starał się uzyskać jak najlepszy wynik. Wszyscy uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni za swoją postawę.

Wioletta Zalepa

W trakcie zajęć wakacyjnych w czerwcu oraz w lipcu w filii GCKiB w Stolcu odbyły się warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży. Z Panem Przemkiem spotkaliśmy się sześć razy. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy poznali podstawowe zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan,oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. Dowiedzieli się, czym jest BUDO. Na kolejnych zajęciach podopieczni doskonalili poznane techniki nożne, zapoznali się z pierwszym kata uczniowski w karate shotokan, Heian Shodan. Nauczyli się prostego Enbu, czyli wyreżyserowanej walki z partnerem.

Od 23.07 do 27.07. 2019r. odbywały się niezapomniane warsztaty wakacyjne w GCKiB- filia Skarbimierzyce. Nauczyliśmy się zawierać „dobre” znajomości oraz zrobiliśmy kwiatowe łapacze snów. Od tej pory zapomnieliśmy o sennych koszmarach. Wspaniałe były warsztaty z Panem Łukaszem – znikające rysunki, doświadczenia z modrą kapustą , która nie zawsze jest czerwona, a bywa nawet szklana. Moc eksperymentów z ciekłym azotem - od gotowania do mrożenia oraz zmiana nie tylko barw, ale i kształtów różnych przedmiotów. Jedliśmy wspaniałe lody zrobione w kilka sekund i galaretki np. czerwone o smaku cytrynowym i przezroczyste o smaku truskawki. Mamy znikające tatuaże i wiemy jak powstaje wiatr, chmura, burza. Dzięki Panu Łukaszowi nawet najmłodsi mieszkańcy poznali sposoby pokazania niektórych zjawisk pogodowych w sali naszego klubu.

Podkategorie