Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

30 listopada 2019
godz. 18:00
Bilety: 60 zł

 

Źródło: MOK Police

Jarmark Augustiański odbędzie się w przedostatnią sobotę sierpnia. W murach klasztornych w Jasienicy powstanie obóz historyczny, ulicami przejdzie historyczna parada, będą pokazy walk i uzbrojenia, prezentacje sokolnicze, pokazy rzemieślnicze, tradycyjna kuchnia, program dla dzieci, pokazy tańca, konkursy dla całych rodzin.

Uwagę publiczności z pewnością przyciągną niezwykle widowiskowe walki. W „Zagrodzie Gniewka” znajdziemy plac z grami i animacjami dla dzieci. Tutaj także odbędą się warsztaty, mi.n. produkcji podpłomyków.

Na licznych stoiskach prezentowane będą wyroby rękodzielnicze, m.in. rzeźby w drewnie, wyroby bursztyniarskie i srebro, malarstwo na szkle, frywolitki, decoupage i wiele innych. Podobnie jak w zeszłym roku, na jarmarku powstanie Ceramiczna zagroda raku, w której pod okiem artystów ze stowarzyszenia Nest-art. chętni będą mogli ozdobić własnoręcznie prace z gliny, tym samym tworząc niepowtarzalną pamiątkę.

Udział we wszystkich atrakcjach Jarmarku jest bezpłatny.

Zapraszamy!  24 sierpnia 2019r. godz. 12:00

Od 16 lipca w GCKiB – fila w Skarbimierzycach odbywają się „Wakacyjne warsztaty”.

Do tej pory odbyło się kilka spotkań. Rozmawialiśmy o uczuciach każdego z uczestników i jak sobie radzić z negatywnymi ich przejawami. Samodzielnie robiliśmy smaczne lizaki o kształtach zaprojektowanych przez uczestników warsztatów. Świetne przedstawienie o wróbelku Elemelku i jego ekologicznych problemach rozbawiło nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Ścigaliśmy się samochodami zrobionymi z klocków Lego sterowanymi tabletami, a na zajęciach sportowych „królowała” zdrowa, sportowa rywalizacja.

W czasie kolejnego tygodnia tegorocznych wakacji dzieci również z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach. Jak zawsze odbył się szereg konkurencji sportowych oraz zabaw ruchowych. Najbardziej spodobały się rzuty piłką do celu, skoki na skakance, bieg slalomem z przeszkodami.

W Klubie zjawiła się Pani Basia, która przeprowadziła kreatywne zajęcia. Dzieci wykonały drewniane kotwice, które dzięki przepięknym dodatkom będą stanowić efektowną ozdobę.

Pod czujnym okiem Pani Basi smyki wyczarowały pamiętnik na wakacyjne przygody i wspomnienia. Każdy przyklejał swoje dekoracje według własnego pomysłu i powstały interesujące dzienniki.

W filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach na przełomie czerwca i lipca odbywały się wakacyjne zajęcia warsztatowe o charakterze profilaktyczno-wychowawczym. Uczestnikami zajęć były dzieci i młodzież z Rzędzin. Odbywały się warsztaty; Spektakl Teatru Brama „Sen Marudy”, „Tropami zwierząt” Zajęcia przyrodniczo – terapeutyczne. Podczas zajęć, w formie zabaw, gier i piosenek uczestnicy poznawali zwyczaje dzikich zwierząt, nauczyli się rozpoznawać ich sylwetki, tropy i wydawane odgłosy. Uczestnicy bawiąc się współpracowali ze sobą zagłębiając się w tajemniczy świat dzikiej kniei.

Karate - odbyły się 6 razy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sztuk walki. Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan, oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. Dowiedzieli się czym jest BUDO. Podopieczni mieli możliwość skonfrontować swoje wyobrażenia o sztukach walki z rzeczywistością.

W czerwcu w naszej filii GCKiB w Stolcu mieliśmy okazję spotkać się z Panią Magdą, która na pierwszych zajęciach przeprowadziła kilka zabaw oraz zadań pobudzających kreatywne myślenie. Dzieci posiadają ogromną potrzebę uczenia się. Mogą (i chcą!) rozwiązywać problemy tak trudne, że angażują całą osobowość, nie tylko intelekt. Kreatywna i odkrywcza aktywność dziecka przeważnie prowadzi do tworzenia i odkrywania pożytecznych dla niego nowości, ogarniając całą osobowość – zarówno sferę emocjonalną, jak i poznawczą oraz sprawczą. Nie trudno zauważyć, że jeśli one same zostaną zaangażowane w proces zdobywania wiedzy, osiągają lepsze wyniki. Na kolejnym spotkaniu  odbyły się warsztaty przyrodnicze „Tropami zwierząt”. Podczas zajęć w przystępny sposób, w formie zabaw, gier i piosenek uczestnicy poznali zwyczaje dzikich zwierząt, nauczyli się rozpoznawać ich sylwetki, tropy i wydawane odgłosy. Uczestnicy bawiąc się i współpracując zagłębili się w tajemniczy świat dzikiej kniei.

Luiza Supernak

Wakacje w filii GCKiB w Stolcu i w Rzędzinach rozpoczęliśmy spektaklem “Sen Marudy” Teatru Brama z Goleniowa. Nastiia Miedwiediewa oraz Oleh Nesterov zabrali nas w interaktywną podróż. Maruda – główny bohater, który uważa, że życie jest nudne i nie ma sensu, nie potrafi znaleźć w nim nic interesującego. Jednak dzięki swojej wyobraźni przeżywa przemianę. Odwiedzając inne kraje i poznając kultury przekonuje się, że życie ma wiele barw, a także że sam może je kreować. Spektakl dotyka problemów zdrowego stylu życia, otwartości, przyjaźni i siły pozytywnego nastawienia. Spektakl uczy dzieci aktywnego spędzania wolnego czasu oraz odkrywania świata. Przedstawienie bardzo podobało się nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. 

W dniach od 2.07.2019 r. do 9.07.2019 r. w Klubie w Bezrzeczu odbyło się wiele ciekawych warsztatów wakacyjnych dla dzieci:

- warsztaty majsterkowania z FABRYKĄ INSPIRACJI prowadzone przez Magdalenę Staniszewską

- gry i zabawy terapeutyczne prowadzone przez Magdalenę Sierguć

- warsztaty plastyczne prowadzone przez Halinę Kotwicką KWIATY W DONICZCE

- warsztaty z robotyki prowadzone przez ROBOTEC - LEGO SYSTEM, instruktorzy B. Tomaszewicz oraz E. Wołyniec

- przedstawienie teatralne z udziałem dzieci prowadzone przez Adama Dzieciniaka

- warsztaty kreatywne PAMIĄTKA Z WAKACJI prowadzone przez Barbarę Bartoszewicz.

Bogumiła Suszczewska

 

Od 26.06.2019r rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w klubie w Wąwelnicy. W pierwszym tygodniu dzieci tworzyły okno statku podwodnego, relaksowały się przy ćwiczeniach oraz szyły własne breloczki do kluczy.

Od dnia 2.07.19r. do 19.07.2019r. w GCKiB w Dobrej odbywają się warsztaty wakacyjne dla dzieci. Każdego dnia zapraszamy dzieci do aktywności w innym obszarze ludzkich pasji, takich jak:

 - teatr,

 - sport i gimnastyka,

 - taniec,

 - robótki ręczne,

W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku w Klubie w Wołczkowie odbyły się wakacyjne warsztaty plastyczne, kulinarne, sportowe, teatralne oraz rękodzielnicze. W pierwszym dniu o godzinie 10.00 wszyscy z ochotą przybyli do Klubu. Na początku zebrani opowiedzieli kilka słów o sobie, żeby lepiej się poznać. Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w scenkach związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Grupa chętnie brała udział w dramie o zachowaniu w domu, nad wodą, w górach, w lesie i na wsi. Przypomniane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

Podkategorie