W pierwszym tygodniu ferii zimowych w filii GCKiB w Dołujach odbyły się zaplanowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Gry, zabawy, zajęcia manualne. W ramach zajęć profilaktycznych 30.01.2019 odbyły się warsztaty plastyczne z panią Basią. Dzieci otrzymały drewniane elementy anioła i mnóstwo ozdób do jego przystrojenia. Ich zadaniem było pomalowanie, ozdobienie i złożenie aniołka według poleceń pani Basi. Każde dziecko wykonało pracę według swojego upodobania i wyszło im to pięknie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu EXTREME WOLF, który odbył się 19 stycznia 2019 r. w Grzepnicy. Trasa biegu prowadziła przez Rezerwat Przyrody Świdwie.

W ubiegłą sobotę 19.01.2019 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej odbyły się po raz pierwszy w naszej gminie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Taekwon-do. Uczestnikami turnieju były młode zawodniczki i zawodnicy w wieku od 6 do 16 lat z różnych klubów sportowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Wszystkich zawodników i kibiców przywitała Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra oraz Pan Grzegorz Puzoń - Prezes Klubu Taekwon-do „Tornado” Szczecin, którzy byli organizatorami zawodów.

W najbliższą sobotę 19.01.2019 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej przy ul. Poziomkowej 5 odbędą się
po raz pierwszy w naszej gminie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Taekwon-do w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnikami turnieju są zawodniczki i zawodnicy z różnych klubów sportowych, którzy trenują na co dzień tą bardzo widowiskową dyscyplinę sportu.

Organizatorami turnieju są Klub Sportowy „Taekwon-do Tornado” Szczecin oraz Wójt Gminy Dobra.

Serdecznie zapraszam mieszkańców do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

W najbliższą sobotę 19.01.2019 r. o godz. 11.00 odbędzie się II edycja biegu „EXTREME WOLF”. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dwie trasy. Pierwsza ma długość 6 km, a druga 12 km. Obie trasy prowadzą przez tereny leśne Grzepnicy, a start i meta mają miejsce na terenie boiska sportowego w Grzepnicy. Organizatorami tej imprezy są Stowarzyszenie „Extreme Wolf”, Wójt Gminy Dobra – Pani Teresa Dera oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Pan Olgierd Geblewicz.

Serdecznie zapraszam mieszkańców gminy Dobra do kibicowania wszystkim uczestnikom tego trudnego i ekstremalnego biegu.

Wójt Teresa Dera

 

 PODZIĘKOWANIA 

Serdecznie dziękuje Wolontariuszom za kwestowanie i zbiórkę pieniędzy, a mieszkańcom Gminy Dobra za udział w 27 finale WOŚP.

Wspólnie udało nam się zebrać

49 465,57  zł,  177,48 euro, 100 dolarów

i jeden pierścionek ( koloru złotego )

Pieniądze i precjoza zaraz po zakończeniu akcji zostały przekazane do banku

- na konto Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy.

'' POMAGANIE  JEST  DZIECINNIE PROSTE " 

Teresa Dera 

Wójt Gminy Dobra 

Podkategorie