W ubiegły czwartek 10.01.2019 r. w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie odbył się Finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W imprezie udział wzięli uczniowie i uczennice gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu gminy Dobra, którzy w swoich szkołach rozgrywali wcześniej eliminacje do turnieju finałowego. Wszystkich młodych sportowców oraz kibiców przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra oraz Pan Andrzej Grochowski – Przewodniczący GZ LZS w Dobrej życząc wspaniałych wyników sportowych. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się losowanie do poszczególnych grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze zawodniczki oraz dwóch zawodników z każdej grupy awansowało do ćwierćfinałów. Zwycięzcy tych spotkań awansowali z kolei do półfinałów turnieju, w których wygrani zagrali w wielkim finale, a pokonani w meczu o 3 miejsce.

W dniu 10.01.2019 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie odbędzie się Finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W turnieju udział wezmą uczniowie i uczennice gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Wójt Gminy Dobra

Miesiąc

Data

Impreza

Miejsce

Styczeń

10

Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego
o Puchar Wójta Gminy Dobra

Sala gimnastyczna PSP w Mierzynie

13

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

PSP w Bezrzeczu

19

Bal Seniora

MZAZ w Dobrej

19

Bieg przełajowy „EXTREME WOLF”

Boisko sportowe w Grzepnicy

19

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w taekwondo

Sala gimnastyczna PSP w Dobrej

Luty

16

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra

Sala gimnastyczna PSP
w Mierzynie

Marzec

30

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Sala gimnastyczna PSP w Mierzynie

Kwiecień

27

Bieg przełajowy „DOBRA PIĄTKA”

Kompleks „Orlik 2012” w Dobrej

Maj

     

18

„MINIMUNDIAL” – Turniej Piłki Nożnej
Dla Dzieci

Kompleks „Orlik 2012” w Dobrej

26-1.06

 

Sportowy Turniej Miast i Gmin

Tydzień sportu dla wszystkich”

Akcja ogólnopolska

Czerwiec

1

Gminny Dzień Dziecka

Boisko sportowe w Dobrej

8

Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy Dobra-Blankensee (Niemcy)

Boisko sportowe w Dobrej

16

Festiwal Róż

Boisko sportowe w Dobrej

Sierpień

15

Dożynki Gminne

Boisko sportowe w Dobrej

31

Rajd „Baja Poland 2019”

Gmina Dobra

Wrzesień

14 *

Rajd Pieszy „Wiosna na Pograniczu”

Boisko sportowe w Stolcu

 

21

Biegi Przełajowe „Gmina Dobra Biega”

Boisko w Grzepnicy

Październik

19

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „LIGA NARODÓW 2019”

Sala gimnastyczna PSP w Dobrej

 

* zmiana terminu imprezy z dnia 11 maja na 14 września 

* Uwaga:  Termin niektórych imprez może ulec zmianie

 

Opracował: Jerzy Trędowicz

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera serdecznie zaprasza na darmowe zajęcia fitness, które odbywają się w każdą sobotę w szkole w Dołujach, w godzinach od 9.00 do 10.00.

Zgłoszenie na zajęcia należy złożyć na formularzu rekrutacyjnym w Urzędzie Gminy w Wołczkowie lub Dobrej albo elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 18 grudnia b.r.

Zajęcia w Dołujach będą realizowane przez cały rok szkolny jeżeli zostanie utworzona min. 10 osobowa grupa ćwiczeniowa. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń zajęcia nie będą kontynuowane w Dołujach, natomiast chętnym osobom zostaną zaproponowane miejsca na zajęciach w szkole w Mierzynie.

Serdecznie zapraszamy do podjęcia aktywności fizycznej w ramach działań skierowanych do seniorów gminy Dobra.

 

W ubiegłą sobotę 24.11.2018 r. w sali gimnastycznej PSP w Mierzynie przy ul. Kolorowej 27 odbył się już po raz piąty „Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn Dobra Cup 2018 im. Elizabeth von Arnim”. Do turnieju zgłosiło się 8 polsko-niemieckich zespołów piłkarskich z rocznika 2004 i młodsi: PSP Bezrzecze, FC Dołuje, Sokoły Łęgi, FC Mierzyn, FC Kickers Boock, FC International, Supa Strikas oraz Dobra Fans Elegance.
Młodych piłkarzy, ich opiekunów oraz kibiców przywitała Pani Rozalia Adamska-Sekretarz Gminy Dobra oraz emerytowany Burmistrz Gminy Blankensee Pan Alfons Heimer, życząc wspaniałej zabawy i zwycięstwa w turnieju.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, w których rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Po zakończeniu rundy eliminacyjnej, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Drużyny które zajęły w grupach trzecie lokaty grały mecz o miejsca 5-6, a zespoły z czwartych miejsc zagrały mecz o miejsca 7-8.

Już w najbliższą sobotę (24 listopada b.r.) o godzinie 9.00 rusza V Halowy Turniej „Dzikich Drużyn” Dobra Cup 2018 im. Elizabeth von Arnim. Turniej jest organizowany w ramach projektu FMP-0215-18 pn.: „Dobra Cup”, finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)” Organizatorami turnieju są: Wójt Gminy Dobra Pani Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Pan Stefan Müller.

Zmagania polskich i niemieckich zawodników z rocznika 2004 i młodszych będzie można oglądać w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie (ul. Kolorowa 27).

W rozgrywkach weźmie udział 8 polsko-niemieckich drużyn, w których skład wchodzą młodzi mieszkańcy gmin Dobra i Blankensee.

Drużyny zakwalifikowane do turnieju:
1. PSP Bezrzecze
2. FC Mierzyn
3. Dobra Fans Elegance
4. FC Dołuje
5. FC KICKERS
6. Sokoły Łęgi
7. FC International
8. Supa Strikas

      

Podkategorie