Cykl malarski pod tytułem „Muzycy” to zestaw 24 prac, wykonanych akrylami i olejami, na unikatowym kartonowym podłożu, czasem splecionym, wielokrotnie zamalowywanym farbami ściennymi. Przedstawiają ulubionych muzyków autora, którymi są najczęściej giganci polskiego i amerykańskiego jazzu i rocka, m.in.: Miles Davis, John Coltrane, Nina Simone, Jan Ptaszyn Wróblewski i Krzysztof Komeda, ale też m.in.: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jimi Hendrix, Janis Joplin i Tom Waits. Cykl rozwija się cały czas, a w tej postaci, która eksponowana jest w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, nie był jeszcze nigdzie prezentowany. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Robert Kukla, ur. 1968 r., absolwent Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym (1995 r.). Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną,projektowaniem graficznym, sztuką ulicy oraz prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury, na stanowisku instruktora do spraw plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008 r.) i laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015 r.). Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych, w prestiżowych instytucjach wystawienniczych w Polsce.

Wernisaż 17 maja 2019 r godz. 19:00

Miejski Ośrodek Kultury

Ul. Siedlecka 1a

72-010 Police

wstęp wolny

W ubiegłą sobotę 13.04.2019 r. na stadionie Pogoni Szczecin odbyło się losowanie drużyn (państw), które biorą udział w jubileuszowej 10 edycji Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci „MINIMUNDIAL 2019”. W wyniku losowania dzieci z naszych gminnych szkół podstawowych będą grać jako następujące państwa:

KLASY III – IV:
PSP Mierzyn – PERU
PSP Dobra – BELGIA
PSP Dołuje – AUSTRIA
PSP Bezrzecze – RUMUNIA

KLASY V – VI:
PSP Mierzyn – HISZPANIA
PSP Dobra – PERU
PSP Dołuje – WALIA
PSP Bezrzecze – NIEMCY
PSP Rzędziny – BRAZYLIA

W naszej gminie turniej odbędzie się w dniu 18 maja 2019 r. o godz. 9.00 na boisku sportowym „Orlik 2012” w Dobrej przy ul. Poziomkowej.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania.

 

Wójt Teresa Dera

30 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie odbyła się IV edycja Turnieju Tańca.  Organizatorami imprezy byli: Gmina Dobra i Szkoła Tańca DanceClub Szczecin. 

Podkategorie