RAJD BAJA POLAND Szczecin - Dobra 3 - 5 września 2010r.


Po raz drugi na terenie Gminy Dobra odbyła się runda Mistrzostw Europy Centralnej w Rajdach Terenowych. Kierowcy samochodów terenowych i quadów przez trzy dni zmagali się z  wyznaczoną trasą. Od początku faworytem rajdu był Krzysztof Hołowczyc. Nie zwiódł kibiców i zakończył rajd na pierwszej pozycji. Na drugim miejscu rajd ukończyli Włodzimierz Grajek i Rafał Ciepły, a na trzecim znalazł się rodzinny team Dariusz i Małgorzata Żyła.

W klasyfikacji quadów zwyciężył Klaudiusz Rostowski, przed Adrianem Bernatem, Michałem Trafiałkiem i Arkadiuszem Bernatem.

4 września 2010r. na strzelnicy Polickiego Towarzystwa Strzeleckiego i Miłośników Broni Dawnej "Grajcar" w Dobieszczynie odbyły się zawody strzeleckie w ramach Polickiej Powiatowej Ligi Samorządowej. W zawodach wzięły udział  reprezentacje Gmin: Kołbaskowo, Dobra, Police, Nowe Warpno oraz reprezentacja Starostwa Powiatowego w Policach.

 

W dniu 21 sierpnia 2010 r. w Dołujach odbył się po raz czwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta  Gminy Dobra.  W tym roku w Turnieju udział wzięły 3 panie oraz 28 panów. W kategorii pań mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych spotkaniach zwyciężyła Sylwia Walczak z Mierzyna wygrywając oba pojedynki. Drugie miejsce zajęła Jadwiga Surowiec z Dobrej, a trzecie Anna Surowiec, również z Dobrej.

15 sierpnia br. w Dobrej obchodziliśmy święto plonów. Tradycją jest już to, że impreza dożynkowa odbywa się w dniu, w którym w kościele katolickim obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, nazywaną także Świętem Matki Boskiej Zielnej, patronki ziemi.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Dobrej, którą celebrował Proboszcz o. Bogdan Wroński. Druga część uroczystości odbyła się na boisku sportowym.

W dniu 31 lipca 2010 r. na terenie kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Dobrej rozegrane zostały mecze  o III miejsce oraz finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dobra. W meczu o III miejsce zwyciężyła drużyna VIP Skarbimierzyce, która pokonała zespół Park Auto Dobra dopiero w rzutach karnych 4:2. W normalnym czasie gry wynik był remisowy 4:4.
Mistrzostwo Gminy Dobra w 2010 roku zdobyła drużyna „Kufel” Skarbimierzyce, która pokonała zespół LZS Wołczkowo 6:3.

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
O PUCHAR WÓJTA GMINY DOBRA

W dniu 21 sierpnia  2010 r. (sobota) o godzinie 9.00 na kortach tenisowych w Dołujach odbędzie się  Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Dobra.

Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach tj. w kategorii kobiet i mężczyzn. Uczestnikami mogą być wyłącznie mieszkańcy gminy Dobra, którzy nie posiadają licencji zawodniczej PZT.

Faza grupowa Turnieju o Puchar Wójta w Piłce Nożnej zakończona. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecze półfinałowe, które odbędą się w dniu 27 lipca 2010 roku. W pierwszym meczu półfinałowym o godzinie 17:30 zmierzą się drużyny Kufel Skarbimierzyce - Park Auto Dobra, zaś w drugim o godzinie 18:30 zmierzą się VIP Skarbimierzyce - LZS Wołczkowo. Przypominamy również o finale, który odbędzie się w dniu 31 lipca 2010 roku o godzinie 17:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  MIESZKAŃCÓW  GMINY NA  FESTYN  KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ NA BOISKU SPORTOWYM W MIEJSCOWOŚCI GRZEPNICA DNIA  31 lipca 2010 r.  ROZPOCZĘCIE IMPREZY O GODZINIE 18:00.

W  PROGRAMIE:
-  konkursy dla dorosłych oraz dzieci
-  zabawa przy zespole muzycznym

ORGANIZATOR: GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBREJ

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy na festyn który odbędzie się w miejscowości Łęgi dnia 10 lipca 2010 roku na placu rekreacyjno-sportowym. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 18:00.

W  PROGRAMIE:
- konkursy dla dorosłych oraz dzieci
- zabawa przy zespole muzycznym
- turniej badmintona od godz.  9:00 do godz. 18:00


ORGANIZATOR: GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBREJ

W dniu 21.06.2010 r. odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dobra w 2010 roku.

Na spotkaniu ustalono, że tegoroczny Turniej zostanie rozegrany na boisku „ORLIK 2012” w Dobrej przy ulicy Poziomkowej.

Do Turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które zostały rozlosowane do 2-ch grup.

W dniu 19 czerwca 2010 r. w godzinach popołudniowych odbył się po raz kolejny Międzynarodowy Rajd Rowerowy Buk – Blankensee (Niemcy). W tym roku wśród uczestników zabrakło mieszkańców zaprzyjaźnionej gminy Blankensee, którzy nie mogli wziąć udziału w rajdzie. Tegoroczna trasa wiodła po polskiej stronie przez tereny gminy Dobra, a po niemieckiej stronie przez okolice miejscowości Blankensee i Pampow.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na festyn, który odbędzie się w miejscowości STOLEC dnia 26 czerwca 2010 roku na terenie rekreacyjnym przy jeziorze. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 18:00

Podkategorie