W galerii TaNOWA Domu Dziecka w Tanowie, 9 listopada 2018 r. odbył się koncert „Świdwie Sanctus – natura i człowiek w dźwięku i obrazie” oraz otwarcie wystawy fotograficznej „Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika”.

Podczas wydarzenia, które otworzyła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera soliści zespołu "Tam i Owo" wykonali utwory przy akompaniamencie Aleksa Kornicza. Wśród gości znaleźli się Burmistrz Polic Władysław Diakun, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Aleksander Doba. Spotkanie poprowadził Piotr Biniek.

  • IMG_4888
  • IMG_4898
  • IMG_4931

Źródło: www.police24.pl

11 listopada 2018 r. w Gminie Dobra odbyły się uroczyste obchody 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w kościele parafialnym w Dobrej o godzinie 1600 odbyła się msza święta a po niej koncert muzyki polskiej, patriotycznej i filmowej. Podczas koncertu wystąpił żeński kwartet smyczkowy Strings Girls Band z solistką opery Anną Rosą. Koncert poprowadził Dariusz Koronczewski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Narodowego Biegu 100-lecia, który odbył się 10 listopada 2018r. w Stolcu.

 

W związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski, w dniu 10.11.2018 r. (sobota) o godz. 11.00 na terenie boiska sportowego w Stolcu odbędzie się bieg na dystansie 5km w ramach akcji „Bieg Stulecia-Bieg Niepodległości”.
Organizatorami tej imprezy są Wójt Gminy Dobra oraz Stowarzyszenie „Biegam Bo Lubię Team Police”. Zapisy chętnych odbywają się na stronie internetowej : www.biegambolubiepolice.pl. Tam również znajduje się regulamin biegu. 

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych, bez względu na wiek.

 

                                                                                     Wójt Teresa Dera

Pragniemy zaprosić na ostatni trening z okazji kampanii treningów z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski.

Dzięki wsparciu Enea Oświetlenie powstał projekt 100 treningów na 100-lecie Niepodległości Polski. Ostatni trening odbędzie się - 10 listopada w Gminie Dobra na terenie obiektu sportowo - rekreacyjnego "Mierzynianka" przy ul. Nasiennej 20, 72-003 Mierzyn o godzinie 16:00.

Trening będzie darmowy dla każdej chętnej osoby, która będzie chciała wziąć udział w treningu. Podczas wydarzenia odbędzie się piknik rodzinny - darmowe kiełbaski i koszulki w nagrodę dla każdego uczestnika treningu - i oczywiście - dobra zabawa!

ZAPRASZAMY!

FUNDACJA ANIOŁY SPORTU

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller serdecznie zapraszają „dzikie drużyny” z gmin Dobra, Blankensee, Rothenklempenow, Löckitz do udziału w V halowym turnieju w ramach projektu nr FMP-.0215-18 pn.: Dobra Cup 2018.

Organizatorzy turnieju:

- Gmina Dobra,

- Gmina Blankensse.

Celem turnieju jest:

- popularyzacja piłki nożnej i aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród dzieci z gminy Dobra, Blankensee, Rothenklempenow i Löcknitz.

- umożliwienie rywalizacji sportowej amatorskich drużyn piłkarskich.

Miejsce rozgrywek::

- hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie,

  1. Kolorowa 27

Termin rozgrywek:

- 24 listopada 2018 r., godz.: 9.00 – 16.00

Dnia 5 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach obchodziliśmy "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA". Imprezę, jak co roku, zorganizowaliśmy wraz z Klubem w Rzędzinach. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w tym święcie i mimo, że miało ono miejsce w piątek po lekcjach, to licznie zaszczycili organizatorów swoją obecnością. Możliwe, że powodem tej frekwencji był pyszny poczęstunek w formie pieczonych z ziołami ziemniaków, kiełbaski pieczonej nad ogniskiem oraz podpłomyków, które w tym roku zagościły w menu święta. Cieszyły się one uznaniem wśród dzieci i szybko znikały z nagrzanej blachy. Były dla nich czymś nowym a zarazem bardzo smacznym. Podczas imprezy nie zabrakło konkursów związanych z ziemniakiem. Walka była zacięta i nie zawsze uczciwa, ale wygrali ci co nie oszukiwali. Nagrody były dla wszystkich w formie słodkiej niespodzianki.

Mariola Zachciał

Podkategorie