W ubiegłą sobotę 16.02.2019 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie odbył się już po raz jedenasty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. W tym roku do turnieju zgłosiło się po raz pierwszy 10 zespołów z terenu naszej gminy. Były to następujące drużyny: Mierzyn I, Mierzyn II, LZS Bezrzecze, Bezrzecze II, LZS Buk, LZS Stolec, LZS Skarbimierzyce, LZS Dobra, OSP Wołczkowo oraz Sławoszewo. Wszystkich uczestników turnieju przywitali: Pan Bartłomiej Miluch – Przewodniczący Rady Gminy Dobra oraz Pan Andrzej Grochowski – Przewodniczący GZ LZS w Dobrej, którzy byli organizatorami tych zawodów.

W dniu 15 lutego 2019 roku w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej odbyło się spotkanie noworoczne władz gminy z Przedsiębiorcami z terenu Gminy Dobra. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Przewodniczący Gminy Dobra Bartłomiej Miluch przywitali przybyłych gości i uczcili minutą ciszy pamięć śp. Jana Olszewskiego Premiera RP.  Następnie prezentację na temat "Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną" przedstawił Pan Krzysztof Babij Główny Specjalista Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

W dniu 6 lutego odbyło się przedstawienie pt. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Wróbelek Elemelek uczył się co oznaczają kolory na światłach oraz co oznaczają znaki drogowe. Po nauce dzieci wzięły udział w różnych konkursach i zabawach.

Podczas ferii w klubie odbyły się również zajęcia sensoplastyczne – fabryka inspiracji, podczas których dzieci wykonywały łapacze snów, to piękne amulety wywodzące się z plemion indiańskich. Zadaniem ich jest przepuszczanie przez sieć dobrych snów, a wyłapywanie i zatrzymywanie tych złych. Ich piękny przekaz sprawił, że stały się popularne na całym świecie i wieszane są nie tylko nad łóżkami, ale pełnią funkcję głównie dekoratorską. Obecnie stały się bardzo popularne, bo wbrew pozorom, nie są aż tak trudne w wykonaniu.

Maria Wardak

31.01.2019r odbyły się warsztaty edukacyjne pt. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” dotyczące zdrowego żywienia.

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego dietetyka, pozwoliły dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia. Pani Zuzanna pokazała dzieciom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych fast food-owych przekąsek i potraw. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, która polegała na przygotowaniu zdrowej pizzy z warzywami na spodzie z batatów. Zajęcia były atrakcyjne i bardzo pouczające.

Maria Wardak

W okresie ferii zimowych w filii GCKiB w Dobrej odbywały się zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży tj.: fabryka inspiracji -zajęcia sensoplastyczne, sportowo-rekreacyjne, warsztaty teatralne.

Celem warsztatów był rozwój kreatywności oraz sprawności manualnej uczestników. Była to grupa dzieci złożona z dziewczynek i chłopców w przedziale wiekowym od 5 do 12 lat. Podczas zajęć widoczne było zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych prac takich jak wykonanie pojemnika - piórnik oraz ramki na zdjęcia. W bardzo miłej atmosferze pracowali nad swoimi ramkami i piórnikami malując naklejając sznurek itp. Była to świetna zabawa, warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczestników.

W dniu 16.02.2019 r. (sobota) o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie przy ul. Kolorowej odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra
W turnieju mogą brać udział mieszkańcy gminy Dobra, a w każdej drużynie musi obowiązkowo występować na boisku przynajmniej jedna zawodniczka.
Zgłoszenia do turnieju są przyjmowane do dnia 14.02.2019 r. po numerami tel. (91) 333-10-38 lub 508-209-119.

Wójt Gminy Dobra

Podczas tegorocznych ferii zimowych w filii GCKiB w miejscowości Stolec odbyły się warsztaty DJ – skie, spotkanie z muzyką w teorii i praktyce. Warsztaty prowadził Pan Stefan  – miłośnik muzyki i propagator dobrego brzmienia, współpracujący z filharmonią w dziale edukacji – Dobry Człowiek. W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami z zakresu teorii muzyki oraz usłyszeć je w przygotowanym materiale muzycznym. Poznali również techniki miksowania oraz arkana pracy dja. Na koniec wspólnie wykonali mix przy użyciu wybranych przez siebie utworów muzyki popularnej.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, filia w Rzędzinach, przygotowała na ferie zimowe wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spędzili czas według wcześniej przygotowanego planu. Podczas tegorocznych ferii odbywały się różnorodne, ciekawe zajęcia. Każdorazowo w warsztatach uczestniczyło od 11 do 15 uczestników. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów m.in.: warsztaty D'J-skie, warsztaty fotografii poklatkowej, Fabryka inspiracji - wykonywanie slimów, łapaczy snów, pieczenie pizzy i ciasteczek maślanych.

W drugim tygodniu ferii zimowych w filii GCKiB w Dołujach odbyły się zaplanowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Gry, zabawy ruchowe, rozgrywki sportowe. W ramach zajęć profilaktycznych 06.02.2019 odbyły się warsztaty teatralne z aktorami z Teatru Polskiego, którzy w zabawny i dowcipny sposób przekazali, jak należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i jak należy pomagać osobom starszym i niepełnosprawnym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. 07.02.2019 ponownie odwiedziła nas pani Basia, która przeprowadziła warsztaty plastyczne, których tematem była kartka walentynkowa. Uczestnicy zajęć z wielkim zaangażowaniem wykonali prace na zadany temat.

 

Wioletta Zalepa

Podkategorie