W ubiegły czwartek tj. 18.10.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się po raz pierwszy Turniej Piłki Nożnej „LIGA NARODÓW”, w którym udział wzięli uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z Dobrej, Bezrzecza, Mierzyna, Dołuj, Przecławia oraz PSP nr 21 ze Szczecina.

Turniej został rozegramy w ramach rządowego programu pn. „Zagraj razem z nami – Bez granic” – sport jako alternatywa dla agresji, przemocy i patologicznych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz przeciwko przejawom rasizmu i ksenofobii”. 

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn, które występowały jako reprezentacje kilku państw europejskich. Wszystkich zawodników, trenerów oraz kibiców przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra, która życzyła wspaniałej zabawy. Wśród zaproszonych gości na imprezę przybyli Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz przedstawiciele Wojewody Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Gościem specjalnym turnieju był obecny piłkarz Pogoni Szczecin – Adam Frączczak.

W ubiegłą niedzielę 14.10.2018 r. na terenie rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbyła się impreza rekreacyjna w ramach akcji „100 treningów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”. 
Ćwiczenia o charakterze gimnastycznym poprowadzili trenerzy z Fundacji „Anioły Sportu” oraz kampanii „Trenuję Bo Lubię”. Wszyscy uczestnicy treningu otrzymali pamiątkowe koszulki, które zostały przygotowane specjalnie na trening.

Jerzy Trędowicz

Dzień 6 października – lepszej pogody nie można było sobie wymarzyć. Już od 7.30 członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje, ich rodziny i znajomi rozpoczęli przygotowania na boisku w Kościnie, aby nasz VIII Bieg „Jarzębina” wypadł jak najlepiej. Zawodnicy przybyli licznie i w dobrych humorach. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Wśród zawodników byli stali bywalcy zarówno z Kościna i Dołuj, jak również z całego Powiatu Polickiego, ze Szczecina, Świnoujścia a nawet z Warszawy. Wśród zawodników znaleźli się super profesjonalni biegacze, całe rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież ze szkoły w Dołujach pod opieką Pani Dyrektor Elżbiety Walczyk oraz, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy. W sumie było 250 zawodników plus ich rodziny i znajomi. Łącznie ok. 350 osób! Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz bieg zdobywa renomę, oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Pani Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

W dniu 27.10.2018 r.  w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej przy ul. Poziomkowej odbędzie się bezpłatny kurs samoobrony dla pań, panów oraz dzieci. Zajęcia odbędą się w 2-ch grupach w następujących godzinach:

I grupa: od godz. 10.00 do godz. 11.30
II grupa: od godz. 11.45 do godz. 13.15

Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia „Close Combat Academy” ze Szczecina. Ilość miejsc dla chętnych jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na kurs prowadzone są pod nr telefonów 504-130-190, 607-178-778 oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Wójt Teresa Dera

27 września o 18:00 w filii bibliotecznej w Mierzynie miało miejsce spotkanie autorskie z Arturem Justyńskim. Człowiekiem pełnym pasji i talentów.

Artur Justyński – to jednocześnie autor kilkudziesięciu wierszy, kilkunastu opowiadań i jednej powieści. Na tym jednak nie poprzestanie. W planach, bowiem są już kolejne, zapewne tak samo intrygujące utwory jak „Cichy zachód” .

„Cichy Zachód” to wyjątkowa powieść, która zmusza do głębszych przemyśleń na temat istoty wiary, złożoności ludzkiej natury i zasad panujących we Wszechświecie. A przy tym jest to swoisty zapis fascynacji Ziemiami Odzyskanymi, wsparty przeżyciami autora na tle przed - i powojennych fotografii.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia Ścieżki Edukacyjnej do Schroniska w Dobrej oraz z Dnia Psiaka i Kociaka, które odbyły się w dniu 30 września 2018r. w Dobrej.

Podkategorie