W dniu 2 lutego 2019 roku w filii GCKiB w Wołczkowie odbyły się niezwykłe warsztaty teatralne poprowadzone przez aktorów z teatru. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie na temat bezpiecznej drogi do przedszkola i szkoły. Główny bohater wraz ze swoim tatą uczył się znaczenia znaków oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnie. Następnie akcja przeniosła się do autobusu, w którym pasażerami były dzieci. Musiały mieć specjalny bilet, który został sprawdzony przez kontrolera i okazało się, że Elemelek (bohater przedstawienia) wolał nie kupować biletu, a pieniądze przeznaczyć na słodycze. Do autobusu wsiadała również staruszka i dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady dobrego wychowania. Po nauce znaków, rodzajów pojazdów oraz kulturalnego zachowania dzieci wzięły udział w różnych konkursach: z zamkniętymi oczami zgadywały jaki przedmiot mają w ręku, odpowiadały na wylosowane zagadki, tańczyły oraz brały udział w konkurencjach na czas. Towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu, a zajęcia były połączeniem nauki i zabawy. Dzieci mają nadzieję, że sympatyczni prowadzący jeszcze zawitają do naszego Klubu.

Magdalena Półgęsek

W czasie ferii w naszym klubie gościliśmy aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Było świetne przedstawienie, podczas którego zgromadzone dzieci ze Skarbimierzyc i Mierzyna dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe, uczyliśmy się przechodzić przez jezdnię. Wiemy również, jak kulturalnie korzystać z jazdy autobusem. Wszystkie te informacje były opatrzone dużą dozą humoru i piosenki. Były również konkursy sprawdzające naszą wiedzę oraz pokaz prawie prawdziwych czarów. Wszyscy obecni byli zachwyceni wspólną zabawą.

Jadwiga Wójcikowska

Kolejny dzień ferii zimowych w Klubie w Wołczkowie rozpoczął się od wesołego powitania uczestników wierszykami o zimie. Następnie na rozgrzewkę wykonaliśmy nasz ulubiony zestaw ćwiczeń (pajacyki, przysiady, skłony). Po zakończonej zabawie rozpoczął się turniej zagadek, krzyżówek i rebusów. Dzieci z chęcią rozwiązywały wszystkie zadania i były zadowolone, że tak szybko potrafią zgadywać.

Mimo, że zimowa aura w pierwszym tygodniu ferii nie przyniosła wymarzonego śniegu, to i tak dzieci mogły spędzić swój czas w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Naszą wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy realizując wcześniej opracowany plan zajęć. Biorąc pod uwagę fakt, iż grupa dzieci uczęszczających na zajęcia była zróżnicowana pod względem wiekowym, zaczęliśmy od gier i zabaw integrujących uczestników.

Plastyka - na zajęciach dzieci wyklejały „Drzewa w zimowej szacie”, malowały „Wesołe bałwanki”, a z instruktorką, panią Barbarą wykonały przestrzenną kartkę „Walentynkową”.

Szycie - na warsztatach krawieckich z panią Magdą z „Fabryki inspiracji”dzieci uczyły się obsługi maszyny do szycia. Uszyły poduszkę o kształcie sowy i ozdobiły kolorowym filcem.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w filii GCKiB w Dołujach odbyły się zaplanowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Gry, zabawy, zajęcia manualne. W ramach zajęć profilaktycznych 30.01.2019 odbyły się warsztaty plastyczne z panią Basią. Dzieci otrzymały drewniane elementy anioła i mnóstwo ozdób do jego przystrojenia. Ich zadaniem było pomalowanie, ozdobienie i złożenie aniołka według poleceń pani Basi. Każde dziecko wykonało pracę według swojego upodobania i wyszło im to pięknie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu EXTREME WOLF, który odbył się 19 stycznia 2019 r. w Grzepnicy. Trasa biegu prowadziła przez Rezerwat Przyrody Świdwie.

W ubiegłą sobotę 19.01.2019 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej odbyły się po raz pierwszy w naszej gminie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Taekwon-do. Uczestnikami turnieju były młode zawodniczki i zawodnicy w wieku od 6 do 16 lat z różnych klubów sportowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Wszystkich zawodników i kibiców przywitała Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra oraz Pan Grzegorz Puzoń - Prezes Klubu Taekwon-do „Tornado” Szczecin, którzy byli organizatorami zawodów.

Podkategorie