Dnia 08.06.2019r - Wybraliśmy się do Parku Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Przez trzy godziny dzieci z rodzicami świetnie bawiły się w basenach. Harce w wodzie, skoki do wody, solanka, jakuzzi, wodne tunele, górska rzeka wyczerpały uczestników wyjazdu. W drodze powrotnej „cały autobus” spał, oprócz kierowcy oczywiście. Dziękujemy za piękną wycieczkę.

Janina Kapłon

Informuję, że od dnia 5 czerwca br. z powodu upałów do odwołania świetlice wiejskie w Łęgach i Grzepnicy czynne będą w godzinach od 17:00 do 20:00, w Buku od 17:00 do 20:30

Sekretarz Gminy

Rozalia Adamska

 

27.05.2019r - wszystkie dzieci z Grzepnicy składają swoim Mamom najpiękniejsze życzenia. Byliśmy w lesie po bukiecik konwalii dla naszych Mam, Kochamy Was nasze drogie Mamy.

Janina Kapłon

W dniu 19 maja odbył się w Łęgach „Rodzinny turniej piłki siatkowej” organizowany przez LZS Sokoły Łęgi i Świetlicę Wiejską. Jak nazwa wskazuje w rywalizacji udział wzięły rodziny - rodzice z dziećmi. Poszczególne mecze były bardzo zacięte, gracze podchodzili do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Wszyscy za osiągnięte wyniki otrzymali dyplomy i medale, choć wygrana była tu sprawą drugorzędną. Głównym celem imprezy była dobra zabawa i krzewienie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a to udało się w 100 procentach. Pogoda, jak zwykle nam dopisała, uczestnicy turnieju byli zadowoleni i naładowani pozytywną energią. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w turnieju weźmie udział jeszcze więcej rodzin.

Magdalena Siarkowska

15.05.2019 - rozpoczęliśmy sezon gry w tenisa na Orliku w Dobrej. W każdą środę i w każdy piątek maja, czerwca i sierpnia grupa ośmiorga dzieci z Grzepnicy będzie uczestniczyć w treningach prowadzonych przez ulubioną trenerkę panią Martę. Dzisiejszy trening dał dzieciom dużo radości i satysfakcji. Dziękujemy organizatorom.

Janina Kapłon

W dniach 1, 2 i 3 maja obchodziliśmy Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia te uczciliśmy odśpiewaniem naszego hymnu - Mazurka Dąbrowskiego i biegiem dla naszej Flagi.

Janina Kapłon

Dnia 30.04.2019r. świetlica wiejska w Buku, Lzs Pionier Buk oraz PSP w Rzędzinach zorganizowali ,,Wiosenne  Dreptanie”, dla tych którzy lubią piesze wędrówki. Trasa wiodła spod szkoły w Rzędzinach, a meta zaplanowana została na placu zabaw w Buku, gdzie na uczestników czekało ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.

26 - 27.04.2019r - realizacja projektu Uniwersytetu Szczecińskiego „Zostań młodym odkrywcą świata”. Zajęcia prowadził pan doktor Waldemar Staroń. Na zajęciach bawiliśmy się mirażami, złudzeniami optycznymi. Rozwiązywaliśmy łamigłówki logiczne, a na koniec objadaliśmy się pizzą popijając smacznym soczkiem. Dziękujemy za ciekawe zajęcia. 

Janina Kapłon

25.04.2019 r - wyjazd grupy 22 dzieci do Multikina w Szczecinie na film pt. ”Avengers - koniec gry”. Film dostarczył nam dużo emocji: bohaterowie walczyli o swoje wartości, były fantastyczne efekty, a piękna muzyka dopełniała obrazu.               

Janina Kapłon

W miesiącu kwietniu dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu zajęciach świetlicowych. Odbyły się warsztaty wielkanocne na których wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne, palmy i stroiki oraz zajęcia plastyczne na których była możliwość nauczyć się jak wykonać girlandę. Malowaliśmy na foli ścianę wiosenną na placu zabaw. Zorganizowaliśmy układanie puzzli na czas, graliśmy w gry planszowe, piłkarzyki i tenisa stołowego. Krzyżówki sudoku i kalambury były rozwiązywane codziennie, ponieważ podobała się uczestnikom ta forma rozgrywki. Oczywiście nie zabrakło zajęć kulinarnych, na których piekliśmy babeczki, bezy, babki i gofry.

Odbyły się również dwa spotkania w ramach warsztatów „Zostań młodym odkrywcą świata” organizowanych  przez „Uniwersytet Szczeciński”. Wolne godziny od szkoły dzieci spędziły w świetlicy bardzo intensywnie, każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i zdolnościami.

Elżbieta Marciniak

Podkategorie