W czasie kolejnego tygodnia tegorocznych wakacji dzieci również z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach. Jak zawsze odbył się szereg konkurencji sportowych oraz zabaw ruchowych. Najbardziej spodobały się rzuty piłką do celu, skoki na skakance, bieg slalomem z przeszkodami.

W Klubie zjawiła się Pani Basia, która przeprowadziła kreatywne zajęcia. Dzieci wykonały drewniane kotwice, które dzięki przepięknym dodatkom będą stanowić efektowną ozdobę.

Pod czujnym okiem Pani Basi smyki wyczarowały pamiętnik na wakacyjne przygody i wspomnienia. Każdy przyklejał swoje dekoracje według własnego pomysłu i powstały interesujące dzienniki.

W filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach na przełomie czerwca i lipca odbywały się wakacyjne zajęcia warsztatowe o charakterze profilaktyczno-wychowawczym. Uczestnikami zajęć były dzieci i młodzież z Rzędzin. Odbywały się warsztaty; Spektakl Teatru Brama „Sen Marudy”, „Tropami zwierząt” Zajęcia przyrodniczo – terapeutyczne. Podczas zajęć, w formie zabaw, gier i piosenek uczestnicy poznawali zwyczaje dzikich zwierząt, nauczyli się rozpoznawać ich sylwetki, tropy i wydawane odgłosy. Uczestnicy bawiąc się współpracowali ze sobą zagłębiając się w tajemniczy świat dzikiej kniei.

Karate - odbyły się 6 razy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sztuk walki. Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan, oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. Dowiedzieli się czym jest BUDO. Podopieczni mieli możliwość skonfrontować swoje wyobrażenia o sztukach walki z rzeczywistością.

W czerwcu w naszej filii GCKiB w Stolcu mieliśmy okazję spotkać się z Panią Magdą, która na pierwszych zajęciach przeprowadziła kilka zabaw oraz zadań pobudzających kreatywne myślenie. Dzieci posiadają ogromną potrzebę uczenia się. Mogą (i chcą!) rozwiązywać problemy tak trudne, że angażują całą osobowość, nie tylko intelekt. Kreatywna i odkrywcza aktywność dziecka przeważnie prowadzi do tworzenia i odkrywania pożytecznych dla niego nowości, ogarniając całą osobowość – zarówno sferę emocjonalną, jak i poznawczą oraz sprawczą. Nie trudno zauważyć, że jeśli one same zostaną zaangażowane w proces zdobywania wiedzy, osiągają lepsze wyniki. Na kolejnym spotkaniu  odbyły się warsztaty przyrodnicze „Tropami zwierząt”. Podczas zajęć w przystępny sposób, w formie zabaw, gier i piosenek uczestnicy poznali zwyczaje dzikich zwierząt, nauczyli się rozpoznawać ich sylwetki, tropy i wydawane odgłosy. Uczestnicy bawiąc się i współpracując zagłębili się w tajemniczy świat dzikiej kniei.

Luiza Supernak

Wakacje w filii GCKiB w Stolcu i w Rzędzinach rozpoczęliśmy spektaklem “Sen Marudy” Teatru Brama z Goleniowa. Nastiia Miedwiediewa oraz Oleh Nesterov zabrali nas w interaktywną podróż. Maruda – główny bohater, który uważa, że życie jest nudne i nie ma sensu, nie potrafi znaleźć w nim nic interesującego. Jednak dzięki swojej wyobraźni przeżywa przemianę. Odwiedzając inne kraje i poznając kultury przekonuje się, że życie ma wiele barw, a także że sam może je kreować. Spektakl dotyka problemów zdrowego stylu życia, otwartości, przyjaźni i siły pozytywnego nastawienia. Spektakl uczy dzieci aktywnego spędzania wolnego czasu oraz odkrywania świata. Przedstawienie bardzo podobało się nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. 

W dniach od 2.07.2019 r. do 9.07.2019 r. w Klubie w Bezrzeczu odbyło się wiele ciekawych warsztatów wakacyjnych dla dzieci:

- warsztaty majsterkowania z FABRYKĄ INSPIRACJI prowadzone przez Magdalenę Staniszewską

- gry i zabawy terapeutyczne prowadzone przez Magdalenę Sierguć

- warsztaty plastyczne prowadzone przez Halinę Kotwicką KWIATY W DONICZCE

- warsztaty z robotyki prowadzone przez ROBOTEC - LEGO SYSTEM, instruktorzy B. Tomaszewicz oraz E. Wołyniec

- przedstawienie teatralne z udziałem dzieci prowadzone przez Adama Dzieciniaka

- warsztaty kreatywne PAMIĄTKA Z WAKACJI prowadzone przez Barbarę Bartoszewicz.

Bogumiła Suszczewska

 

Od 26.06.2019r rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w klubie w Wąwelnicy. W pierwszym tygodniu dzieci tworzyły okno statku podwodnego, relaksowały się przy ćwiczeniach oraz szyły własne breloczki do kluczy.

Od dnia 2.07.19r. do 19.07.2019r. w GCKiB w Dobrej odbywają się warsztaty wakacyjne dla dzieci. Każdego dnia zapraszamy dzieci do aktywności w innym obszarze ludzkich pasji, takich jak:

 - teatr,

 - sport i gimnastyka,

 - taniec,

 - robótki ręczne,

W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku w Klubie w Wołczkowie odbyły się wakacyjne warsztaty plastyczne, kulinarne, sportowe, teatralne oraz rękodzielnicze. W pierwszym dniu o godzinie 10.00 wszyscy z ochotą przybyli do Klubu. Na początku zebrani opowiedzieli kilka słów o sobie, żeby lepiej się poznać. Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w scenkach związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Grupa chętnie brała udział w dramie o zachowaniu w domu, nad wodą, w górach, w lesie i na wsi. Przypomniane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

1 czerwca na boisku sportowym w Dobrej odbyły się obchody Gminnego Dnia Dziecka organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło dmuchanych zamków i konkursów. Można było sobie także zrobić zdjęcie z Myszką Miki. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Miejscowości:
Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica, Grzepnica, Dobra
Miejscowości:
Skarbimierzyce, Mierzyn, Wołczkowo, Bezrzecze