W czwartek 17.10.2019 r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej przy ul. Poziomkowej 5 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej „Liga Narodów 2019”. W turnieju udział wezmą uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. Serdecznie zapraszam do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

W związku z pogorszeniem się warunków atmosferycznych i planowanymi w dniu jutrzejszym opadami deszczu informuję, że zaplanowana impreza "Sportowy Turniej Sołectw" mająca odbyć się 28.09.2019 r. - zostaje odwołana.

Nowy termin przeprowadzenia imprezy zostanie podany w kolejnym komunikacie.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Dobra

W sobotę 28.09.2019 r. o godz. 10.00 na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbędzie się po raz czwarty „Sportowy Turniej Sołectw”. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w imprezie odbywają się bezpośrednio u sołtysów. Serdecznie zapraszam do udziału.

Wójt Teresa Dera

W ubiegłą sobotę 21.09.2019 r. w Grzepnicy odbyła się już 12 edycja imprezy biegowej pn. „Gmina Dobra Biega”. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy 2 trasy: 4 kilometrową i 10 kilometrową. Wszystkich uczestników imprezy przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra, która życzyła miłej zabawy.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęli znani zawodnicy reprezentujący sporty walki: Grzegorz Puzoń – Mistrz Świata w taekwon-do oraz zawodnicy z klubu NAK MUAY THAJ trenujący tajski boks. Nasi goście przygotowali wspaniały pokaz i przybliżyli wszystkim obie dyscypliny sportu. Przed biegiem profesjonalną rozgrzewkę przeprowadził Mistrz Świata w kickboxingu Marcin Żuk, który jest mieszkańcem naszej gminy. Po zakończeniu biegu odbyło się losowanie nagród sportowych. Na naszą imprezę przybył również Pan Tomasz Grodzki – Senator RP, który ufundował i wręczył nagrody dla najmłodszych i dla najstarszego uczestnika biegów. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dobra oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej.

W dniach 16-18 sierpnia 2019r. na boisku w Wołczkowie odbyła się pierwsza edycja turnieju WB Cup. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Wołczkowo - Bezrzecze.  W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym jedna z Niemiec. 

25 maja na ORLIKU w Dobrej odbędą się IV Gminne Igrzyska LZS. Wezmą w nich udział członkowie kół LZS z gminy Dobra. Każde koło wystawi od 5 do 7 zawodników, w tym przynajmniej jednym z nich musi być kobieta.

Organizatorzy przygotowali 7 głównych konkurencji:

- strzały z łuku,
- strzały do tarczy z pistoletu pneumatycznego,
- kule-bule,
- tor sprawnościowy,
- rzuty do kosza,
- mini golf,
- odbijanie piłki tenisowej rakietą.

W ubiegłą sobotę 18.05.2019 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbył się już po raz dziesiąty Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „MINIMUNDIAL 2019”. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. W wyniku wcześniejszego losowania każda szkolna drużyna występowała w turnieju jako państwo z rankingu FIFA. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia wszystkich drużyn na boisko oraz przedstawienia poszczególnych zespołów (państw). Wszystkich przybyłych na turniej przywitała Pani Rozalia Adamska – Sekretarz Gminy Dobra, która złożyła jubileuszowe życzenia z okazji 10 edycji imprezy, a zawodniczkom i zawodnikom życzyła miłej zabawy oraz wielu wrażeń sportowych. Jak co roku w turnieju zespoły występowały w kategoriach wiekowych klas III – IV oraz V – VI. W każdej drużynie musiała również grać przynajmniej jedna dziewczynka. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w obu kategoriach i rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów z których zwycięzcy zagrali w finałach, a przegrani w spotkaniach o trzecie miejsce.

Podkategorie