Baner Pomorza Zachodniego dotyczący projektu - wydane 25 mln złotych na walkę z COVID-19

W dniu 23 grudnia 2020r. miało miejsce przekazanie dla publicznych szkół podstawowych i zespołu przedszkoli zakupionego przez Gminę Dobra w ramach realizowanego projektu z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja" sprzętu i środków dezynfekcyjnych.

W ramach projektu przekazano m.in. 10 tys. maseczek medycznych, 5500 rękawiczek jednorazowych, odkurzacze dezynfekująco-piorące przeznaczone do prania i dezynfekcji dywanów, chodników i wykładzin w salach przedszkolnych, wczesnoszkolnych i świetlicach, opryskiwacze oraz myjki ciśnieniowe do dezynfekcji i utrzymania czystości na placach zabaw przy szkołach i przedszkolach. Przekazano także: parownice do higienicznego czyszczenia bez detergentów, generatory ozonu do dezynfekcji i odświeżania pomieszczeń, automatyczne stacje dezynfekujące do dezynfekcji rąk pracowników, dzieci, młodzieży oraz ich prawnych opiekunów, maty dezynfekujące pod drzwi, które mają ograniczyć przedostawanie się brudu i patogenów do pomieszczeń, lampy UV do sterylizacji powietrza oraz eliminacji zanieczyszczeń, bakterii i zarazków w pomieszczeniach, folie bio i wirusobójcze do zabezpieczenia klawiatur komputerów, oczyszczacze powietrza, bramki do bezdotykowego pomiaru temperatury dla szkół, w których rodzice wyrazili zgodę za zakup takich urządzeń oraz mopy parowe do czyszczenia i dezynfekcji bez detergentów.

Wysokość dofinansowania, które otrzymała Gmina Dobra, wyniosło 276 000 zł. Wsparcie udzielone zostało w ramach działania 7.7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 

Centrum Zarządzania Kryzysowego
Grzegorz Pieszko

  • mini_1
  • mini_2
  • mini_3
  • mini_4
  • mini_5
  • mini_6
  • mini_7

 

Gmina Dobra realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja + logotypy