Plakat przedstawiający plakaty filmów opisanych poniżej, na które zaprasza MOK 3 grudnia

 

3 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wyświetlone zostaną kolejne 4 nowe produkcje kinowe.

Seanse otwiera propozycja dla najmłodszego widza Pszczółka Maja: Mały wielki skarb o godz. 15:00. Kolejne 3 filmy kierowane są do starszego odbiorcy, wszystkie polskiej produkcji. O godz. 16:45 historia inspirowana biografią Kaliny Jędrusik pt. Bo we mnie jest seks, o 18:45 film sensacyjny Lokatorka, a na sam koniec o 21:00 Dziewczyny z Dubaju. Ekranizacja książki Piotra Krysiaka wyprodukowana przez popularną "Dodę" przedstawiająca historię głośnego skandalu obyczajowego ostatnich lat.

Poniżej opis filmów i link do zakupu biletów.

 

15:00 Pszczółka Maja: Mały wielki skarb

Reż. Noel Cleary

Prod.: Australia, Niemcy 2021, 88 min

Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

16:45 Bo we mnie jest seks

Reż. Katarzyna Klimkiewicz

Wyk.: Maria Dębska, Leszek Lichota, Katarzyna Obidzińska, Krzysztof Zalewski

Prod. Polska 2021, 105 min

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie.

 

18:45 Lokatorka

Reż. Michał Otłowski

Wyk.: Jan Frycz, Piotr Głowacki, Andrzej Grabowski, Sławomira Łozińska

Prod. Polska 2021, 118 min

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska (Sławomira Łozińska). Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka (Irena Melcer). Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

 

21:00 Dziewczyny z Dubaju

Reż. Maria Sadowska

Wyk.: Paulina Gałązka, Giulio Berruti, Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibakówna

Prod. Polska 2021, 149 min

Młoda ambitna dziewczyna od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki.

 

Bilety:

20 zł normalny

18 zł ulgowy

16 zł dla grup zorganizowanych

Repertuar i bilety