Plakat III Jasienickich Zamyśleń Nad Pieśnią Pasyjną

Po raz trzeci kościół p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach stanie się miejscem spotkania śpiewaczego, służącego wielkopostnej zadumie. Koncert odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godz. 16:00.

Jasienickie Zamyślenia Nad Pieśnią Pasyjną to okazja do spotkania chórów i zespołów z naszego regionu, które w tonach pieśni pasyjnych, wprowadzają słuchaczy w nastrój zbliżającego się Triduum Paschalnego. W tym roku uczestnikami Zamyśleń będą: Chór Uniwersytetu Szczecińskiego – dyrygent Anna Tarnowska, Policki Chór Kameralny POSTSCRIPTUM – dyrygent Aleksandra Przybyła, Chór Kameralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku – dyrygent Marta Pietrzak oraz  Bractwo Śpiewacze z Tanowa. Jako gość specjalny wystąpi Narodowa Artystka Ukrainy Inesa Bratushchyk. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka datków na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Koncert poprowadzi szczeciński kompozytor Paweł Kornicz. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach, Bractwo Śpiewacze z Tanowa, Zespół Szkół w Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury w Policach. 

Więcej informacji o wydarzeniu: klik