Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, która w grupie starszej zajęła drugie miejsce w gminnych rozgrywkach Mini Mundialu, w turnieju wojewódzkim zwyciężyła, pokonując drużynę z Bezrzecza, Główną nagrodą w turnieju były bilety na mecz Polska - Kazachstan, rozgrywanego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięska drużyna grająca w Mini Mundialu w barwach Belgii, swoją nagrodę zrealizowała podczas zorganizowanej przez Gminę Dobra dwudniowej wycieczki do Warszawy.

W dniu 2 czerwca 2017 uczniowie ze szkoły w Mierzynie, grając w barwach Belgii wygrali 8 edycję Mini Mundialu. Nagrodą w tej edycji były bilety na mecz Polska - Kazachstan na stadionie Narodowym w Warszawie. Wręczenie biletów odbyło się w budynku Urzędu Gminy w Dobrej w dniu 31 sierpnia 2017r. Bilety zawodnikom przekazał Grzegorz Matlak.

Drużyna wraz z opiekunami będzie kibicowała w poniedziałek polskim zawodnikom. Już dzisiaj trzymamy kciuki za wygraną !

W ubiegłą sobotę 27.05.2017 r. na terenie kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Dobrej przy ul. Poziomkowej odbył się już po raz ósmy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci pn. „Minimundial 2017”. W turnieju udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobra oraz gościnnie reprezentacja Nowego Warpna oraz Rothenklempenow - Blankensee (Niemcy), która po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju.

W najbliższą sobotę 27 maja 2017 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej przy ul. Poziomkowej  odbędzie się po raz ósmy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci pn. „Minimundial 2017”. W turnieju wezmą udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobra oraz gościnnie drużyna z Nowego Warpna i po raz pierwszy reprezentacja gminy Blankensee (Niemcy). Oprócz wielu emocji piłkarskich na uczestników imprezy czekać będą różne niespodzianki. Początek turnieju – godz. 9.30.

Serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania.

Wójt Teresa Dera