W ubiegłą sobotę 27.05.2017 r. na terenie kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Dobrej przy ul. Poziomkowej odbył się już po raz ósmy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci pn. „Minimundial 2017”. W turnieju udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobra oraz gościnnie reprezentacja Nowego Warpna oraz Rothenklempenow - Blankensee (Niemcy), która po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju.

Wszystkie drużyny grały w barwach różnych państw, które zostały przydzielone zespołom podczas losowania w dniu 9.04.2017 r. A oto wykaz wylosowanych drużyn, które grały w dwóch kategoriach wiekowych:

Rothenklempenow-Blankensee – Brazylia

Na początku turnieju przedstawione zostały wszystkie drużyny, a następnie uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Rozalia Adamska - Sekretarz Gminy Dobra. Po ceremonii otwarcia młodzi piłkarze rozpoczęli turniej rozgrywając swoje mecze eliminacyjne w dwóch grupach eliminacyjnych
w każdej kategorii wiekowej. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów turnieju. Zwycięzcy spotkań półfinałowych zagrali w wielkim finale, a przegrani o III miejsce.

I tak w grupie młodszej w meczach półfinałowych Irlandia (PSP Rzędziny) pokonała Portugalię (PSP Dobra) 6:0, a Walia (PSP Nowe Warpno) przegrała z Kolumbią 0:4.

W grupie starszej w półfinałach Senegal (PSP Bezrzecze) zwyciężył Chile (PSP Dołuje) 5:0, a Iran (PSP Dobra) przegrał w rzutach karnych 2:3 z Belgią (PSP Mierzyn).

Wyniki końcowe turnieju:

W spotkaniu o miejsca V - VI w grupie młodszej Argentyna (PSP Mierzyn) pokonała Nigerię (PSP Dołuje) 5:0.

W grupie starszej V miejsce wywalczyła Irlandia (PSP Rzędziny) zwyciężając reprezentację Rothenklempenow - Blankensee (Brazylia) 3:1.

W meczu o miejsca III – IV w grupie młodszej Portugalia (PSP Dobra) wygrała 2:1 z Walią (PSP Nowe Warpno) zdobywając tym samym brązowy medal turnieju. W grupie starszej brązowy medal wywalczyła drużyna Iranu (PSP Dobra) pokonując 1:0 Chile (PSP Dołuje).

W wielkim finale turnieju w kategorii młodszej I miejsce i złoty medal zdobyła reprezentacja Irlandii (PSP Rzędziny) zwyciężając Kolumbię (PSP Bezrzecze) 4:1. W kategorii starszej złoty medal po bardzo zaciętym meczu wywalczył Senegal (PSP Bezrzecze) pokonując w rzutach karnych 2:1 Belgię (PSP Mierzyn). Zwycięzcy poszczególnych kategorii pojadą na turniej wojewódzki, który odbędzie się w dniu 2.06.2017 r. na stadionie „Pogoni Szczecin”.

W turnieju wręczono również nagrody indywidualne:

Najlepsza „Cieszynka”:

Grupa młodsza: Laura Ratowska – Kolumbia (PSP Bezrzecze)

Grupa starsza: Stanisław Wysługocki – Iran (PSP Dobra)

Nagroda „fair play”:

Grupa młodsza: Monika Bieczyńska – Senegal (PSP Bezrzecze)

Grupa starsza: drużyna Brazylii (Rothenklempenow - Blankensee)

Król strzelców:

Grupa młodsza: Oskar Czarnota – Irlandia (PSP Rzędziny)

Grupa starsza: Michał Niebylski – Iran (PSP Dobra)

Najlepszy bramkarz:

Grupa młodsza: Oliver Kędziorek – Kolumbia (PSP Bezrzecze)

Grupa starsza: Kamil Gutowski – Belgia (PSP Mierzyn)

Najlepszy zawodnik:

Grupa młodsza: Olivier Tymosz – Irlandia (PSP Rzędziny)

Najlepsza zawodniczka:

Grupa młodsza: Zuzanna Huba – Walia (PSP Nowe Warpno)

Grupa starsza: Wiktoria Godras Kowalska – Iran (PSP Dobra)

Nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli: Pani Rozalia Adamska - Sekretarz Gminy Dobra, Pan Grzegorz Matlak (współorganizator) oraz Pan Grzegorz Klusek – Restauracja McDonald’s w Lubieszynie.

Oprócz zmagań piłkarskich naszej imprezie towarzyszyły również różne atrakcje dla dzieci jak np. dmuchane zjeżdżalnie, konkursy sprawnościowe oraz składane boisko do piłki nożnej, na którym odbył się mecz pokazowy z udziałem dzieci z klas pierwszych PSP w Dobrej. Na naszą imprezę przybył również dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mierzynie, który poprzez zabawę z dziećmi przekazywał bardzo ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sports Academy” Grzegorz Matlak. Serdeczne podziękowania składamy kierownictwu i pracownikom Restauracji McDonald’s z Lubieszyna za poczęstunek i pomoc w organizacji imprezy.