Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, która w grupie starszej zajęła drugie miejsce w gminnych rozgrywkach Mini Mundialu, w turnieju wojewódzkim zwyciężyła, pokonując drużynę z Bezrzecza, Główną nagrodą w turnieju były bilety na mecz Polska - Kazachstan, rozgrywanego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięska drużyna grająca w Mini Mundialu w barwach Belgii, swoją nagrodę zrealizowała podczas zorganizowanej przez Gminę Dobra dwudniowej wycieczki do Warszawy.

W poniedziałkowy wieczór 4 września młodzi zawodnicy: Zuzanna Bednarczyk, Jakub Burda, Jakub Cymanowski, Miłosz Dryjański,  Kamil Gutowski, Patryk Kukuła, Zuzanna Kukuła, Jakub Redak i Eryk Winkler, wraz ze swoim trenerem Stefanem Staniszewskim, gorąco kibicowali swoim idolom – reprezentacji Polski. A ponieważ, jak powszechnie wiadomo, kibice są 12 zawodnikiem drużyny, mecz nie mógł się zakończyć inaczej jak wynikiem 3:0 dla Polski. Okrzyki radości i futbolowe przyśpiewki towarzyszyły zawodnikom z Mierzyna przez całą drogę do hotelu.

Oprócz sportowych emocji uczniowie PSP Mierzyn mieli możliwość obejrzenia m.in.: Starego Miasta, Ogrodu Saskiego,  Grobu Nieznanego Żołnierza i Pałacu Prezydenckiego oraz uczestniczenia w zajęciach Centrum Nauki Kopernik.

Mamy nadzieję, że emocje towarzyszące podczas całego pobytu w Warszawie, poniosą zespół z Mierzyna do zwycięstwa w kolejnej edycji Mini Mundialu.

 

Izabela Dryjańska

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2017/polska-kazachstan

 

 Zdjęcia: I. Dryjańska